999 rezultate për

kroacia

Zaev merr mbështetjen e Kroacisë Kryeministri Zoran Zaev u takua mbrëmë me presidenten kroate Kolinda Grabar Kitaroviq, e shoqëruar nga delegacioni kroat
Për shkak të Sheshelit, Kroacia mund të tërheqë ambasadorin nga Beogradi Marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kroacisë janë të krisura tashmë për shkak të përdhosjes së flamurit kroat nga kryeradikali
Retorike lufte mes dy vendeve Ballkanike pas armatosjes reciproke Serbia dhe Kroacia kanë acaruar ndjeshëm raportet mes tyre. Qeveria serbe vendosi të shpallë "non grata" ministrin e Mbr
Luftë në Ballkan? Kroacia shpall non grata ministrin serb Çdo ditë e më shumë raportet ndërmjet Kroacisë dhe Serbisë po përkeqësohen edhe më shumë. E gjithë përplasja ndodhi p
Kroacia ultimatum Serbisë: Dënoni Sheshelin Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenković, ka thënë se Kroacia do të vazhdojë dialogun me Serbinë por kjo duhet të
Kroacia nuk do ta ekstradojë Ismail Morinën në Serbi Ministria kroate e drejtësisë ka konfirmuar se nuk do ta ekstradojë tifozin shqiptar Ismail Morina në Serbi. Morina i
Kroacia blen F-16 nga Izraeli, frikë në Serbi Këshilli kroat i Mbrojtjes theksoi se pranonte ofertën e Izraelit për t’i shitur ushtrisë kroate një avion luftarak F-16
Urani shtyn më tej, pas dy vitesh siguracionet shëndetsore Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili gjatë vizitës zyrtare në Zagreb është pritur sot nga homologu i tij kroat Milan Ku
Kunder Serbisë, Kroacia blen 500 milion USD avionë nga Izraeli Sipas mediave të huaja, kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu dhe homologu i tij kroat, Andrej Plenkoviq, kanë rënë d
Ballisti Morina i braktisur, fati i tij vendoset nga Kroacia Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburevic në një intervistë për të përditshmen Blic ka foluar në lidhje me çështjen e
Kërcënimi i parë i Serbisë për fqinjët në vitin e ri: As mos t’ju shkoj mendja të na sulmoni Ushtria e Serbisë sot është mjaftueshme e fuqishme që të jetë faktor determinues dhe pak kush mund të mendoj për atë që
Sllovenia merr kontrollin e një gjiri me sovranitet të kontestuar Sllovenia nuk raportoi asnjë incident madhor të shtunën në ditën e parë të ushtrimit të sovranitetit mbi gjirin e Pirani
Një luftë e re mund të nisë në Ballkan Kryeministri slloven Miro Cerar ka deklaruar sot se Sllovenia deri në fund të kësaj jave do të fillojë së zbatuari vendi
Presidentja e Kroacisë "provokon" serbët (FOTO LAJM) Marrëdhëniet ndërmjet Serbisë dhe Kroacisë janë në nivelin më të ulët viteve të fundit. Beogradi është "i mërzitur"
Presidentja e Kroacisë: Shumë ujë do të rrjedhë në Danub para se të jemi miq me Serbinë Vukovari shënon 26-vjetorin e rënies në duart e agresorit serb. Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic, duke f
Kroacia pret biletën për në Rusi Greqia dhe Kroacia kanë barazuar pa gola në Kariskaqi, në ndeshjen e dytë të "play-off"-it për Kupën e Botës "Rusi 2018"
Kroacia feston Ditën e Shqiptarëve që luftuan për mbrojtjen e saj Në luftën e vitit 1991 Kroacinë e mbrojtën 2579 vullnetarë shqiptarë nga të cilët 86 kanë rënë heroikisht, 37 janë të zh
Kroacia shkatërron grekët dhe është shumë afër kualifikimit Kroacia ka shpartalluar Kombëtaren e greqisë me shifrat 4-1 në "Stadio Maksimir" të Zagrebit. Vendasit e hapin golea
Kroacia shënon edhe golin e tretë (VIDEO) Kroacia ka shënuar edhe golin e tretë kundër Greqisë në "Stadio Maksimir" të Zagrebit Goli është shënuar nga mesfusho
Kroacia kalon në avantazh (VIDEO) Kroacia ka kaluar në avantazh kundër Greqisë në "Stadio Maksimir" Goli është shënuar nga mesfushori Luka Modric nga p