999 rezultate për

krishtlindjet

Krishtlindjet në Shkup, Stojanov: Solidaritet, bashkëjetesë, demokraci (FOTO LAJM) Besimtarët katolikë sot e shënojnë Lindjen e Krishtit. Tradicionalisht në Maqedoni, festimi qendror me rastin e festës u
Besimtarët e krishterë festojnë Krishtlindjet Mijëra besimtarë katolikë u mblodhën në mesnatë, në katedralen e “Shën Palit” në Tiranë, për të kremtuar momentin e rënd
Janullatos uron Krishtlindjet Kryepeshkopi Anastas Janullatos uron Krishtlindjet për të gjithë besimtarët ortodoksë. Në mesazhin përshëndetës theksohe
Vendi më luksoz për të kaluar Krishtlindjet (FOTO-LAJM) Dëshironi të kaloni Krishtlindje të paharrueshme. Prestigjozja Daily Mail këshillon vilën luksoze ndodhet në West Sussex
Myftiu Tërnava i uron Krishtlindjet besimtarëve katolikë Me rastin e Festës së Krishtlindjeve, Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, sot i ka dërguar telegram urimi Ipeshkvit të Ipesh
Tweet-i i Balotellit: Arbitër, Gëzuar Krishtlindjet! Milan humbi derbin me Interin, por nuk është i vetmi. Nga ndeshja e mbrëmshme mesa duket ka humbur edhe arbitri nga Berg
Manchesteri feston Krishtlindjet në restorantin e Rios (FOTO LAJM) Nuk ka qënë starti më i mirë i sezonit për Manchester United-in e David Moyes, por kjo nuk do të thotë se futbollistët e
Dhjetë vendet më të mira për të kaluar Krishtlindjet 2013 (FOTO-LAJM) Çdo qytet ka nisur prej disa ditësh punën për të sjellë një atmosferë festive në prag të festave. Zbukurimet e Krishtlin
Krishtlindjet vijnë më shpejt për Jolie-Pitt (FOTO LAJM) U përfol se Krishtlindjet do të ribashkonin familjen Jolie-Pitt, por me sa duket këtë vit ato erdhën më shpejt për famil
Ja si Hitleri "pushtoi" edhe Krishtlindjet! (FOTO-LAJM) Një ekspozitë me tematikë dekorimet e pemës së Krishtlindjeve përgjatë periudhave të ndryshme historike është çelur në U
Krishtlindjet, Ahmeti uron besimtarët e krishterë "Kam nderin që në emrin tim personal si dhe në emër të të gjithë anëtarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim, të uroj
Krishtlindjet ortodokse, Jahjaga uron besimtarët Me rastin e Krishtlindjes ortodokse, Presidentja e Republikës së Kosovës Atifete Jahjaga ka uruar të gjithë besimtarët p
Pascale feston Krishtlindjet në shtëpinë e Berlusconit (FOTO-LAJM) Pas zyrtarizimit të fejesës me Silvio Berlusconin, Franceska Pascale ka kaluar Krishtlindjet e para me familjen e saj te
Krishtlindjet, AK uron shqiptarët nga Elbasani Kryetari i Aleancës Kuq dhe përfaqësues të kësaj partie kanë marrë pjesë të martën në meshën e zhvilluar në kishën e “Sh
Basha dhe bashkëshortja urojnë shqiptarët për Krishtlindjet (FOTO-LAJM) Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha, ka uruar sot të gjithë besimtarët e krishterë me rastin e Krishtlindjes. Ba
Prishtinë, meshë për Krishtlindjet Edhe në Kosovë janë kremtuar të martën Krishtlindjet. Në Kishën "Shën Ndou", në Prishtinë është mbajtur mesha, të cilën
Topalli uron shqiptarët për festën e Krishtlindjeve Kryetarja e Kuvendit Jozefina Çoba Topalli uroi sot shqiptarët për festën e Krishtlindjeve. Pas vizitës në selinë e re
Berisha uron shqiptarët: Krishtlindjet e tjera, më afër bashkimit kombëtar Kryeministri Berisha ka vizituar Katedralen ortodokse ndërsa uroi besimtarët për festën e Krishtlindjeve. Në një prononc
Rama uron Krishtlindjet nga Korça: Ne besojmë në një rilindje Kryetari i Partisë Socialiste ka zgjedhur qytetin e Korçës për të uruar shqiptarët për festën e Krishtlindjeve. Gjatë vi
Krishtlindjet, Ali Ahmeti uron besimtarët katolikë "Kam nderin që në emër të të gjithë anëtarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim si dhe në emrin tim personal, të uroj