999 rezultate për

kqz-

Prokuroria hetim penal ndaj KQZ-s: Ka pranuar formularët e dekriminalizimit pas mbylljes së procesit Prokuroria e përgjithshme ditën e sotme me anë të një njoftimi të hapur për median ka bërë me dije 3 konkluzione, ku sip
Blushi shpërthen ndaj KQZ-së: Banda e Rilindjes s’do e pengojë LIBRA të shkojë në zgjedhje Vetëm një ditë pasi KQZ ka bllokuar regjistrimin e partisë LIBRA, përmes një udhëzimi që pritet të miratohet ditën e sot
ZGJEDHJET/ KQZ kërkon 338 punonjës shtesë Në funksion të menaxhimit të procesit zgjedhor për 18 qershorin, KQZ do të punësojë 338 punonjës me kohë të pjesshme. Ka
Dashamir Tahiri ankimon vendimin e KQZ-së Sikundër ish-deputeti Shkëlqim Selami, edhe Dashamir Tahiri i është drejtuar Gjykatës Administrative duke ankimuar vendi
Tahiri dhe Selami ankimojnë vendimin e KQZ-së Dy deputetët me mandat të ndërprerë nga KQZ, Dashamir Tahiri dhe Shkëlqim Selami, kanë ankimuar vendimin. Tahiri e ka çu
MANDATI/ Selami: Nesër ankimoj vendimin e KQZ në Gjykatë Shkëlqim Selami do të ankimojë vendimin e KQZ-së për heqjen e mandatit të deputetit. Ai ka shtuar më tej se KQZ nuk e ka
KQZ-ja u hoqi mandatin, ja kush i zëvendëson Selamin dhe Dashamir Tahirin (FOTO LAJM) Gjatë paraditës së sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli të pavlefshëm mandatin e deputetit Shkëlqim Selami të LS
DEKRIMINALIZIMI/ Në sitë edhe 20 deputetë e kryetarë bashkish Njëzet zyrtarë të lartë i shtohen listës së nëpunësve të administratës shtetërore shqiptare që po verifikohen nga Prokur
“Lufta” e mandateve, KQZ kthen kërkesën e Llallës: Duam më shumë fakte! Edhe pse debatuan tre orë me radhë, KQZ nuk mori dot një vendim sot nëse do t’i hiqet mandati dy deputetëve si edhe krye
Beteja në KQZ për mandatin e dy deputetëve dhe kryebashkiakut Pas kërkesës së Prokurorisë së Përgjithshme se tre funksionarëve duhet tu hiqet mandati, KQZ do të zhvillojë sot seancën
Dekriminalizimi/ Kume: Ja si do veprojë KQZ-ja për Selamin, Tahirin e Roshin Dy deputetë e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, si edhe kryebashkiaku socialist për Kavajën, Elv
Ambasadori britanik: Ja pse i dërgova letër KQZ-së për zgjedhjet në Drenas Ambasadori Britanik Ruairi O’Connell ka treguar se letra që ia ka drejtuar KQZ-së në emër të vendeve të Quint-it (SHBA,
Ja kush pritet të zgjidhet anëtar i ri i KQZ-së Pas votimit të Denar Bibës në krye të KQZ, PS ka propozuar emrat e dy kandidatëve për ta zëvendësuar atë si anëtar të KQ
Gara për kreun e KQZ-së, skualifikohet Lefterie Luzi PD, me anë të një letre ka skualifikuar nga gara për kreun e KQZ, Rozeta Ivanovën dhe kryetaren aktuale, Lefterie Luzin.
KVV letër Ramës-Bashës-Metës: Organizoni punën për kreun e ri të KQZ Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë u ka dërguar një letër kryetarit te PS, Edi Rama, kryetarit të PD, Lulzim Basha dhe krye
Pjesëmarrje e ulët në votime, ja shifrat nga KQZ-ja Zgjedhjet për Bashkinë e Dibrës vijojnë të zhvillohen në mënyrë të qetë dhe se pjesemarrja në votime është rritur. Kjo g
Hamiti lë Komunën e Prishtinës, propozohet anëtar i KQZ-së Lidhja Demokratike e Kosovës i ka dërguar presidentit, Hashim Thaçi dhe kryeministrit, Isa Mustafa një letër në të cilën
KLSH kallëzon në Prokurori kryetaren e KQZ-së, ja pse Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar penalisht në Prokurori ditën e sotme, kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhj
Nuk deklaroi asnjë dënim, nis verifikimi për deputetin Tahiri Prokuroria e Përgjithshme dhe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, kanë vendosur që në kuadër të procesit të dekriminalizimit
40 deputetë dhe 9 ministra s'kanë plotësuar formularin e dekriminalizimit 40 deputetë dhe 9 ministra nuk e kanë plotësuar formularin e dekriminalizimit. Këtë lajm e ka përcjellë zëdhënesja e Kom