999 rezultate për

korrupsionit

Takimi mes Xhafës dhe kreut të Antikorrupsionit në Itali, çështjet e rëndësishme që u diskutuan Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka pasur një takim ditën e sotme më Presidentin e Autoritetit Kombëtar Kundër Korrups
Sulmohet ish - shefi i Antikorrupsionit, Hasan Preteni Pasditen e sotme në njërin nga parkingjet e njërit prej supermarketeve në Kosovë është sulmuar verbalisht ish kreu i Agj
Trump sulmon Iranin: Regjimi i ashpërsisë dhe korrupsionit Presidenti Donald Trump tha të martën se SHBA është duke vëzhguar "regjimin brutal dhe të korruptuar iranian" mes protes
Kosovë, gjykatat joefikase përballë korrupsionit Lufta kundër korrupsionit edhe gjatë vitit 2017, ka qenë vazhdimisht pjesë e deklaratave të zyrtarëve të lartë shtetëror
Ilegalisht dhe nëpërmjet korrupsionit, 33-vjeçari që ka vizituar 197 vende të botës (FOTO LAJM) Ai është arrestuar dy herë, është shtuar në spital në 20 vende dhe ka korruptuar zyrtarët. Ai ka hyrë ilegalisht për
Detajet, çfarë bisedoi Marku me ambasadoren e Gjermanisë Prokurori i Përgjithshëm, Arta Marku ditën e sotme ka zhvilluar një takim me ambasadoren e Gjermanisë, Susanne Schütz.
E vështirë lufta kundër korrupsionit në sektorin politik Qeveria e Kosovës është dorëzuar përballë një realiteti, të cilit vazhdimisht i është referuar si perceptim qytetar. Ajo
Kryeprokurori: S’i kemi punët mirë në luftën kundër korrupsionit Aleksandër Lumezi, kryeprokurori i shtetit konstatoi sot se nuk janë punët mirë në luftën kundër korrupsionit. Kryepr
O'Conell: Nuk po hetohen zyrtarët e profilit të lartë Ruairi O’Connell, Ambasadori i Britanisë së Madhe, tha se Kosova nuk ka sfidë më më madhe sesa luftimi i korrupsionit, e
Kosova nuk plotëson kriterin e kërkuar nga BE Heqja e regjimit të vizave po mbetet pezull për Kosovën, pasi ratifikimi i Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare m
Ambasadori amerikan në Maqedoni paralajmëron për pasojat e korrupsionit Ambasadori amerikan në Maqedoni, Jess Baily dënoi korrupsionin e përhapur në vend dhe paralajmëroi për pasojat e tij.
Ali Ahmeti flet për luftimin e korrupsionit Korrupsioni në të vërtetë është si kancer në shoqëri dhe për luftimin e tij nevojitet angazhim i çdo pjesëtari të shoqër
Bejli kërkon që të ndiqen penalisht edhe zyrtarët e qeverisë aktuale Korrupsioni në të vërtetë është si kancer në shoqëri dhe për luftimin e tij nevojitet angazhim i çdo pjesëtari të shoqër
Ndërkombëtarët: Të bashkohemi në luftën kundër korrupsionit Në sheshin “Skënderbeu” është mbajtur manifestimi përmbyllës i “Javës kundër Korrupsionit”. Ambasadori amerikan, Greg
Lufta kundër korrupsionit, Donald Lu-së i humb durimi Ambasadori amerikan Donald Lu ka dhënë një deklaratë e fortë për shoqërinë shqiptare, veçanërisht për rininë. Me anë
ZYRTARE/ Kryetari i Gjykatës thotë se nuk po luftohet sa duhet korrupsioni Kryetari i Gjykatës Supreme të Kosovës, Enver Peci, ka deklaruar për emisionin “Drejtësia në Kosovë” se rastet e korrups
Fajon: Demarkacioni dhe lufta kundër korrupsionit ju heqin vizat! Demarkacioni me Malin e Zi nuk është i vetmi kusht për të cilin institucionet kosovare duhet të punojnë për t’i hequr vi
Policia e Kosovës fton qytetarët ta raportojnë korrupsionin (VIDEO) Në javën kundër korrupsionit, policia del me mesazh kundër kësaj të keqeje. Përmes një video-mesazhi Policia e Kosovë
Haradinaj paralajmëron hapa për luftimin e korrupsionit Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në tryezën e organizuar nga Zyra Kombëtare e Auditimi
Nuk funksionon shteti ligjor në Veri Niveli i lartë i korrupsionit në veri të Kosovës ka ardhur si pasojë e mosfunksionimit të sistemit të drejtësisë dhe për