999 rezultate për

korrupsionin

Zvrlevski: Prokuroria do të hetojë korrupsionin në “Aktor” Përfaqësues të Prokurorisë Publike theksojnë nuk ka arritur asnjkë njoftim nga Agjencia për kundërzbulim financiar si dh
Thaçi: Kush pengon kundërkorrupsionin të denoncohet Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, ka zhvilluar sot një takim me drejtorin e Agjencisë Kundërkorrupsionit Hasan Preten
Erdogan nuk mban përgjegjësi për korrupsionin, sulmon Lëvizjen Gylen Kryeministri turk Rexhep Tayip Erdogan ka nisur një sulm të hapur mbi lëvizjen Gylen, e ndërsa duket se nuk është aspak
Objektivat e 2014-ës, Kodheli: Eleminojmë korrupsionin në FA Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka paraqitur sot objektivat e dikasterit që ajo drejton për vitin 2014. Ndërsa i ka
PD: Korrupsioni u rrit nga Rama-Meta Partia Demokratike akuzoi sot qeverinë për rritjen e korrupsionit në Shqipëri. Në një deklaratë për mediat deputeti demo
Spiropali premton luftë ndaj korrupsionit në dogana Drejtorja e Përgjithshme e Doganave, Elisa Spiropali premtoi sot ndërmarrjen e reformave të thella kundër korrupsionit d
Modernizimi i sistemit, “arma” për të luftuar korrupsionin Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si një sëmundje të madhe korrupsionin që ka prekur shoqërinë shqiptare ndërsa propoz
Fyle i kënaqur me dialogun: Luftoni korrupsionin dhe krimin e organizuar Komisioneri i BE-së Stefan Fyle në një konferencë të përbashkët për shtyp me kryeministrin Edi Rama nenvizoi sot rëndës
Fyle: Luftoni korrupsionin dhe krimin e organizuar Komisioneri Stefan Fyle zhvilloi pasditen e sotme një takim me kryeministrin Edi Rama. Në një konferencë të përbashkët,
Integrimi, Kukan: Luftoni krimin dhe korrupsionin Komiteti i Asociim Stabilizimit Shqipëri-PE përmbylli sot takimin dy ditor në Tiranë ku u arrit edhe një marrëveshje e p
Kukan: Mos humbi më kohë në rrugën e integrimit Statusi në dhjetor është i mundshëm, por në këtë periudhë të mbetur të kohës, Shqipëria duhet të tregojë që po lufton ko
KiE: Përdorni ligjet ekzistuese për të luftuar korrupsionin Ivan Koedjikov, kryetar i Departamentit të Veprimit kundër krimit në Këshillin e Europës, i keshillon vendit tone te per
KE rekomandon fillimin e negociatave, vërejtje për mediat dhe korrupsionin Në Raportin për progresin e Maqedonisë në rrugën drejt BE-së, i cili publikohet të mërkurën nga ana e Komisionit Evropia
OSBE organizon debat publik për korrupsionin Ditën e sotme misoni i OSBE-së në Shkup do të mbajë një debat publik për të prezantuar rezultatet nga një anketë e qytet
Braçe premton të mbajë deri në një premtimet e dhëna Deputeti socialist Erjon Braçe garantoi sot shqiptarët se premtimet e bëra nga Partia Socialiste në fushatën zgjedhore j
Pa luftuar korrupsionin nuk ka marrëdhënie të mira me BE-në Grupi për Studime Juridike dhe Politike prezantoi raportin e tretë “Procesi i liberalizimit të vizave: Një matriks vlerë
Jahjaga: Të luftojmë krimin dhe korrupsionin që të jemi në BE Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga në Ditën e Drejtësisë ka folur për luftën kundër krimit dhe korrupsionit. Duke hum
Ja e vërteta e UMNIK-ut për korrupsionin dhe privatizimin Gjatë hetimit të krimit të organizuar dhe korrupsionit që UMNIK-u është përpjekur të realizoj, ka hasur disa raste të pr
Rama në HARDtalk: 21 Janari? Berisha përgjegjës Kryeministri i zgjedhur, Edi Rama i tha gazetares së BBC Hardtalk, Sara Montague se perceptimi për Shqipërinë duhet të j
Debat publik për korrupsionin në sektorin privat Sot në Shkup realizohet një diskutim publik për korrupsionin në sektorin privat me qytetarët nga Misioni i OSBE-së dhe K