999 rezultate për

korrupsionin

KE: Vendet aspirante të luftojnë krimin e organizuar dhe korrupsionin Pak ditë para progres raporteve për vendet aspirante për anëtarësim në Bashkimin Europian, Komisioni Europian ka publiku
OSBE, projekte për antikorrupsionin me bashkitë e Fierit dhe Lushnjës Prezenca e OSBE-së, me fonde të qeverisë italiane, ka ndërmarrë një projekt për të përmirësuar llogaridhënien dhe transp
Këmbanë alarmi për korrupsionin, Totozani me një plan masash Sipas Igli Totozanit, korrupsioni ende mbetet një fenomen i përhapur që kërkon masa të veçanta dhe specifike. Kjo këmban
Lufta kundër korrupsionit, nën hetim një numër i madh zyrtarësh Kryeprokurori Adriatik Llalla u shpreh sot se një numër i madh zyrtarësh shqiptarë janë nën hetim për korrupsion. Duke f
Ahmeti: Në komunën e Prishtinës ndaluam korrupsionin e nepotizmin Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti shprehet se të gjitha objektet, duke përfshirë edhe ato të cilat kanë lej
Tronditet PDK-ja, priten 5 arrestime të zyrtarëve të lartë Skena politike në Kosovë brenda pak ditëve pritet të tronditet si asnjëherë më parë. Bëhet me dije se tronditje fatal
Gjini: AAK e heq korrupsionin brenda javës Ardian Gjini shprehet se me AAK-në, korrupsioni hiqet brenda një jave. Ai tha se qeveria e re me Haradinajn kryeminis
Vetëvendosje: Do të luftojmë krimin dhe korrupsionin Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot një Konferencë për mediat, ku ka prezantuar planin qeverisës. Përfaqësues të kësa
​Russell: Nëse jetoni me korrupsionin do të mësoheni me të Andrew Russell, Koordinator i OKB-së për Zhvillim dhe Përfaqësuesi i Përhershëm i UNDP-së në Kosovë është shprehur se ko
"Regjistrimi për korrupsionin e Gruevskit është mashtrim" VMRO mban qëndrimin se se regjistrimi i asaj që u quajt si skandal i madh i Gruevskit është një mashtrim që po e bën opo
Tribunali nuk është vetëm për UÇK, do merret dhe me korrupsionin e vrasjet Tribunali që pritet të ngrihet në Kosovë mësohet se nuk do të ngrihet vetëm për të hetuar krimet e dyshuara të ish-ushta
Paralajmërohen detaje të tjera për korrupsionin e Gruevskit Lideri i opozitës, Zoran Zaev ka premtuar se do të sjellë të tjera detaje lidhur me korrupsionin e Gruevskit. Ai tha
"Hetime për të ndalur korrupsionin në nivel lokal" Qendra për Hulumtim dhe Krijim të Politikave (QHKP) që sot do të nisi projektin "Këmbim i praktikave më të mira të BE-së
Fleckenstein: Lufoni korrupsionin! Eurodeputeti socialdemokrat gjerman, Knut Fleckenstein ka dhënë një intervistë për Deutsche Welle. Në këtë intervistë, F
PDSH: Artan Grubi dëshmon korrupsionin e BDI-së (FOTO-LAJM) Partia Demokratike Shqiptare vazhdon të nxjerrë dokumente, si dëshmi se BDI ka qeverisur me korrupsion. Sot në zyrat e P
Ngjela takon Topin: Biseduam për korrupsionin dhe reformën në drejtësi Pas takimit me kreun e Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu, kreu i PLD-së Spartak Ngjela është takuar sot edhe me kryetari
Sheqerinska: Kemi dokumenta "bombë" për korrupsionin në Maqedoni Zëvendëskryetarja e LSDM-së, Radmilla Sheqerisnska është shprehur në një intervistë dhënë "Nova Tv" se partia e LSDM ka
Limaj dhe të tjerët deklarohen të pafajshëm për MTPT 2 Deputeti i Kuvendit të Kosovës ​Fatmir Limaj, dhe të akuzuarit e tjerë pritet që të dalin para trupit gjykues për
Pula: 183 akuza për korrupsion janë ngritut brenda katër muajve Në raportin e statistikave nga plani i veprimit të Këshillit Prokurorial të Kosovës për lëndët e korrupsionit dhe akuzav
Mediat greke shkruajnë për korrupsionin në firmën "Aktor" Një vend të veçantë në mediat greke kanë zënë titujt për Maqedoninë dhe për firmën "Aktor" që po realizon projektin Demi