999 rezultate për

konstituive

Seanca konstituive mund të vazhdojë sot Vazhdimi i seancës konstituive mund të mbahet sot, pasi që tashmë koalicionin PDK-AAK-NISMA (PAN) ka arritur të sigurojë
Arrihet marrëveshja PAN-AKR? Sapo është arritur një marrëveshje mes koalicionit PDK-AAK-NISMA dhe Aleancës Kosova e Re. Mësohet se para pak çastes
Krasniqi: Shumë shpejt thirret seanca e re PAN-i që nga zgjedhjet e 11 qershorit ka zvarritur procesin e krijimit të institucioneve pasi ende nuk i ka siguruar num
Dështon sërish seanca konstituive Kryesuesi i Kuvendit Adem Mikullovci mbylli pak çaste më parë seancën e radhës konstituive pasi u pa që PAN nuk kishte v
Ndiqni LIVE seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës (VIDEO) Sapo ka filluar seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, ku deputetët kanë hyrë në sallë dhe tashmë kanë filluar fjalim
Pas pak fillon seanca konstituive, a i ka numrat PAN? Pas pak pritet të fillojë seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, pas një serë dështimesh në tentativat e mëparshme.
LVV: Seanca konstituive, pjesë e pazareve për zgjedhjet lokale Lëvizja Vetëvendosje po pretendon se koalicioni PAN, përveçse nuk i kanë numrat për votim të Kryeparlamentarit dhe Qever
Fillon seanca konstituive, deputetët po hyjnë në sallë (VIDEO) Sapo ka filuar seanca konstituive e parashikuar sot në Kuvendin e Kosovës. Në sallë duket të kenë ardhur deputetët e
Seanca konstituive do të mbahet të hënën Në faqen zyrtare të Kuvendit të Kosovës, njoftohet se Vazhdimi i Seancës konstituive do të mbahet të hënën me 14 gusht n
Pacolli në Kuvend, ia shtron muhabetit me deputetët e VV-së Behgjet Pacolli është emri më i përfolur gjatë këtyre 24 orëve në Kosovë pas ultimatumit ndaj LDK-së për të mos bllokuar
Dështon seanca konstituive, nuk bëhet kuorumi Edhe pse të pranishëm në seancën konstituive të Kuvendit janë deputetët e Vetëvendosjes dhe ata të koalicionit LAA, nuk
Kuvendi bën thirrje për vazhdimin e seancës konstituive nesër Kuvendi i Kosovës, njofton se nesër do të vazhdojë seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila ka filluar javën e k
PAN akuzon Mikullovcin: U kërkon LAA-së dhe VV-së të votojnë Veselin dhe Haradinajn Koalicioni PDK-AAK-NISMA, përmes një njoftimi për media, shpreh shqetësim për vendimin arbitrar të kryesuesit të seancës
Seanca konstituive vazhdon të enjten Kryesuesi i seancës konstituive Adem Mikullovci, ka caktuar vazhdimin e seancës për datën 10 gusht në orën 10:00. Në
Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës Kuvendi i Kosovës sot nga ora 10:00 vazhdon seancën konstituive, pasi një ditë më parë nuk u arrit që të zgjidhen organe
Kuvendi i Kosovës sot vazhdon seancën konstituive Kuvendi i Kosovës sot nga ora 10:00 vazhdon seancën konstituive, pasi një ditë më parë nuk u arrit që të zgjidhen organe
Zeka tregon se çfarë u bisedua prapa perdeve për seancën konstituive Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka zbuluar detaje se çfarë u bisedua sot siç tha ai, prapa “perdeve”. Ai t
LIVE/ Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës Kryesuesi i seancës së sotme, Adem Mikullovci, për të cilin u raportua se nuk ishte në gjendje të mirë shëndetësore pasi
Adem Mikullovci në gjendje jo të mirë shëndetsore (FOTO LAJM) Deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës, i cili edhe udhëhoqi seancën sotme konstituive, Adem Mikullovci, nuk është n
Mikullovci mbyll seancën konstituive Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci ka mbyllur seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës. Pas paqartësi