999 rezultate për

komunale

Gostivar, gjendje e jazhtëzakonshme Komuna e Gostivarit ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme si pasojë e reshjeve intensive të borës dhe bllokimit të shka
80 mësues me diploma false në Kosovë, dyshohet edhe për Maqedoni Arsimtarëve me diploma false jo vetëm që u janë konfiskuar “diplomat”, por janë dënuar edhe me 900 euro gjobë. Kës
Këngëtari Ramadan Krasniqi vjedh energjinë elektrike Këngëtari i mirënjohur pejan, Ramadan Krasniqi, akuzohet për vjedhje të energjisë elektrike. Sipas propozim-akuzës së ng
Për zhvillimin e hetimeve në veri, duhet të ketë liri të lëvizjes Shefi i EULEX-it, Xavier Bout de Marnhac tha se për zhvillimin e hetimeve të mirëfillta në veri të Kosovës, duhet të ket
Eliot Engel shpallet Qytetar nderi i Pejës Në seancën e së premtës të Asamblesë Komunale të Pejës, këshilltarët komunalë të Komunës së Pejës shpallën qytetar nderi
30 ditë paraburgim zyrtarëve komunalë Ndërprerja e seancës për të kërkuar ndihmë nga EULEX-i nuk u ka ndihmuar fare gjashtë zyrtarëve komunalë të Prishtinës,
Vlorë, digjen në banesë dy fëmijë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës gjatë mbrëmjes së djeshme duke zbardhur dita e sotme. Dy fëmijë janë
Asambleja komunale, takim dhe barcaleta Këshilltarët e asamblesë komunale të Gjakovës janë shqyer së qeshuri, kur kanë d
KQZ: Gati per raundin e dyte te zgjedhjeve komunale Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë thotë se ka bërë të gjitha përgatitjet e nev
Rezultatet perfundimtare per asamblete komunale Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale të 15 nënto
KQZ shpalli rezultatet paraprake per kuvendet komunale Kryetarja e KQZ-së, Nesrin Lushta, ka shpallur rezultatet preliminare të subjekteve politike në nivele k
Zgjedhjet komunale dhe perparimi i Kosoves Me afrimin e zgjedhjeve komunale të 15 nëntorit në Kosovë, ende mbetet e paqartë pjesëmarr