999 rezultate për

komunale

Neziri: Me 33 shtabe komunale presim fitore të madhe të BDI-së Shefi i Shtabit Qendror Zgjedhor të BDI-së, Bekim Neziri, në një takim me banorët e Haraçinës, ka thënë se janë përgatit
Nuhi Uka: Ja pse u shpalla i pafajshëm Ish-gjyqtari i Gjykatës Komunale të Prishtinës Nuhi Uka ka sqaruar mediat, të cilat sipas tij kanë dhënë informata të pa
Ahmeti flet pas lirimit të Ukës: Mos thoni pse s’ka liberalizim Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, pas lirimit të ish-kryetarit të Gjykatës Komunale të Prishtinës, Nuhi Uka, i cili
Prokuroria pushon hetimet ndaj zyrtarëve komunalë Prokuroria Themelore në Gjilan, ka pushuar hetimet ndaj Hatixhe Dakut, Qefsere Sadriut, Vebi Gecit dhe ndaj të pandehuri
Kusari: I turpshëm refuzimi i PDK-së dhe LDK-së për të mos ia dhënë pronën Ambasadës së Shqipërisë Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila ka kritikuar ashpër asamblistët e LDK-së dhe PDK-së të Komunës së Pr
BB: Jemi partner strategjik i Maqedonisë Banka Botërore (BB) nëpërmjet një njoftimi ka thënë se i vazhdon të gjithë aktivitetet e saj në Maqedoni dhe së bashku m
Ahmeti: Tani kuptohet pse ka zhurmë në Kuvendin komunal të Prishtinës Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar në lidhje me aksionin e sotëm policor. Ahmeti tha se lidhur m
Arifi prezanton web-aplikacionin "Unë për Tetovën" (FOTO) Duke ndarë dhe përkrahur idenë se prania e qytetarit në vendimarrje, si dhe zëri i tij në përmbushjen e nevojave dhe të
Ja si u prit Gruevski në Kërçovë, a rrezikojnë ta humbin shqiptarët këtë Komunë? (FOTO LAJM) Qindra qytetarë sot kanë dalur nëp rrugët e Kërçovësper të takuar ish kryeministrin Nikolla Gruevski, duke i thënë se ai
Shtëpia më e pazakontë në botë (FOTO LAJM) Një burrë në Shandong të Kinës, ka ndërtuar në shtëpi me shtatë kate, për vete dhe për vëllezërit e tij të vdekur. Për d
Neziri në Haraçinë: Votoni BDI-në që shqiptarët të jenë më të fuqishëm (FOTO LAJM) Shefi i shtabit qendror zgjedhor Bekim Neziri i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Musa Xhaferri, ministri i Pushtetit L
Ndodhet në Kosovë, por vazhdon të menaxhohet nga Serbia Qendra Turistike e Brezovicës vazhdon të menaxhohet nga strukturat e shtetit serb, prandaj në këtë ndërmarrje shoqërore
Neziri dekreton Shefat e shtabeve komunale, ja disa prej tyre (FOTO LAJM) "Kam nderin të jem kryetar i shtabit zgjedhor. Falënderoj kryetarin Ahmeti për nderin dhe përgjegjësin që ma dha. Maqedo
Dibra pa ujë të pijshëm, NPK "Standard": 60% nuk e paguajnë Pjesa qendrore e qytetit të Dibrës po përballet me mungesën e ujit të pijshëm dhe se banorët theksojnë se për rreth 9 or
Pas 30 vjetësh / Nis asfaltimi i rrugës më të frekuentuar në Kumanovë (FOTO LAJM) Pas më shumë se 30 vjetësh nis asafaltimi i rrugës më frekuentuese të Kumanovës, e cila të çon nga Spitali i qytetit dre
Ahmeti lë mbledhjen, opozita po na bllokon punën Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti bashkë me drejtorët komunalë kanë lënë mbledhjen e sotme të Kuvendit komunal me ars
Ndërron jetë asamblisti i AKR-së në Gjakovë, Gent Olloni (FOTO LAJM) Update - Si pasojë e infarktit që sot gjatë mbledhjes së Asamblesë Komunale të Gjakovës, para pak çastesh ka ndërruar je
Komuna Prishtinë vlerson mësuesit e dalluar dhe veteranët e arsimit Me rastin e 7 marsit, Ditës së Mësuesit, Drejtoria Komunale e Arsimit Prishtinë përzgjodhi dhe i shpërbleu me mirënjohje
OJQ-të të shqetësuara për buxhetin e Komunës së Prishtinës Buxheti i miratuar i Komunës së Prishtinës mund të lë të papërfunduar disa nga projektet zhvillimore në kryeqytet. Kësht
Kallzim penal për ish-ministrin Jabllanoviq Asambleja komunale në Gjakovë ka vazhduar ditën e hënë mbledhjen, e cila ishte ndërprerë javën e kaluar si pasojë e mung