999 rezultate për

komuna

Bahtiri nuk del nga bota e tij, thotë se edhe serbët duan bashkimin e Mitrovicës Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka konfirmuar se ka përfunduar nënshkrimi i peticionit për bashkimin e Mitrovicës d
Rritet lindshmëria në komunat serbe të Kosovës Shkalla e lindjeve në komunat serbe në Kosovë është rritur dukshëm për dallim nga viti i kaluar. Në tri reparte të ma
Komuna që drejtohet nga Lladrovci përdor mallra serbe (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci po akuzohet se po përdor produkte serbe për nevoja të Komunës. Nëpërmj
I ftohti mbyll tre shkolla në Çair Komuna e Çairit njofton prindërit që as sot nuk do të punohet në shkollat fillore ‘Imsail Qemal’, ‘Vasil Glavinov’ dhe ‘
Kërkon t'i "vjedhë" komunën, reagon Rakiq ndaj Bahtirit Kam marrë informacion se në Mitrovicën e jugut planifikohet bashkimi me veriun e Mitrovicës, ka thënë kryetari në dorëhe
Sot, Bahtiri tenton të bashkojë Mitrovicën Pas kërkesë së parashtruar nga kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, për bashkimin e Mitrovicës, kryesuesi i kuv
Çifti i vendos emrin fëmijës Griezmann-Mbappe, por çështja përfundon në gjykatë Është e vështirë për t’u besuar ndonjëherë, por dashuria për futbollin duket se kalon çdo limit. Një çift me prejard
Mitrovica drejt ndarjes, Haradinaj vetëm vëzhgon Katër kryetarë të komunave serbe në veri të Kosovës, Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq, ditë më parë
Kryetarët serbë në jug nuk japin dorëheqje, a po ndryshon kufiri? Kryetarët e gjashtë komunave me shumicë serbe në Kosovë, të cilat gjenden në anën jugore të lumit Ibër, përmes një komun
Veseli e quan veprim të nxituar dorëheqjen e 4 kryetarëve në veri Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, e ka cilësuar veprim të ngutshëm dorëheqjen e katër kryetarëve të komunave
Zyrtare: Japin dorëheqje katër kryetarët e komunave serbe Kanë dhënë dorëheqje të katër kryetarët e komunave veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe. Dorëheqjet vinë pa
Reagon Simiq: Kryetarët nuk kanë dhënë dorëheqje Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq, në një prononcim për agjencinë serbe të lajmeve “Tanjug”, ka demantuar lajmet se
Dorëhiqen katër kryetarë komunash në Kosovë Kanë dhënë dorëheqje katër kryetarët e komunave veriore, Mitrovicë e Veriut, Zubin-Potok, Leposaviq dhe Zveçan. Ky ve
Serbët mbledhin shtabin e krizës në Veriun e Mitrovicës Sot është mbajtur një mbledhje e të ashtuquajturit “Shtabi i Krizës” në veri të Kosovës. Përfaqësuesit e katër komunave
VV padit nënkryetarin e LDK-së Lëvizja Vetëvendosje (VV) në Podujevë ka ushtruar kallëzim penal ndaj kryetarit të komunës së Podujevës, Agim Veliu dhe
Kryekomunari i Preshevës i përvishet Thaçit: Jemi më lojtar se ti Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi ka folur rreth idesë së Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi se do të ke
E kafshoi qeni, komuna detyrohet t'i paguajë 3 000 euro Komuna e Pejës do të detyrohet t’i paguajë mbi tre mijë euro paditëses Seniha Gjeladini, e cila kishte kërkuar kompensim
Komuna e Prishtinës 300 mijë euro borxh për ujin që konsumon Komuna e Prishtinës si institucion, për shkak të borxhit prej më shumë se 300 mijë eurosh ndaj KRU Prishtina, rrezikon s
Kanadaja legalizon marjuanën për një arsye të habitshme Së fundmi raportohet se Kanadaja ka vendosur që të legalizojë marihuanën. Tashmë Kanadaja është bërë shteti i dytë n
Punën që se bëri Komuna e bëri familja Destani, rinovohen varrezat e vjetra të Tetovës (FOTO LAJM) Sot u bë inaugurimi i rinovimit të varrezave të vjetra të Tetovës. Në këtë inaugurim të pranishëm ishin Myftiu i Tetovës