999 rezultate për

kompjuterit

8 këshilla për ata që punojnë para kompjuterit Kompjuteri tashmë është një pajisje teknologjike e cila është e lidhur ngushtë me punën në kohët e sotme. Përdorimi i
Puna juaj është përpara kompjuterit? Ju duhet kjo vitaminë Duke u fokusuar në ekranin e kompjuterit, sytë gjithmonë reagojnë ndaj pikave të ndritshme dhe të errëta, ndaj ata që pu
Si të luftoni lodhjen e syve nga puna në kompjuter Punon në kompjuter tetë orë në ditë, shikon një film në televizorin tënd të ri plazma dhe të duket sikur e sheh të sfumu
Paralajmërimi i fortë nga OBSH: Fëmijët të mos qëndrojnë më shumë se 1 orë para kompjuterit Sa kohë duhet të kalojnë saktësisht fëmijët përpara ekranit? Organizata Botërore e Shëndetësisë këshillon që të vegjlit
Këshilla të vyera për ata që rrinë shumë para kompjuterit Kompjuteri tashmë është një pajisje teknologjike e cila është e lidhur ngushtë me punën në kohët e sotme. Përdorimi i ti
Rrini gjithë ditën para kompjuterit? Kështu mund t’i lehtësoni dhimbjet e qafës Nëse e kaloni pjesën më të madhe të ditës duke punuar në kompjuter dhe pastaj mbrëmjet në telefon, dhimbja e qafës, shpi
Punoni gjatë para kompjuterit? Ushqimet që duhet të hani për të mbrojtur sytë Shkenca thotë se ata që punojnë në kompjuter kanë nevojë për vitaminë A. Sytë harxhojnë shumë rodopsinë, pigment foto
10 këshilla të vlefshme për të mbrojtur sytë nga celulari dhe kompjuteri Si të mos mjaftonin kompjuterët, tani syve u është shtuar edhe një armik tjetër, telefonat e zgjuar “smartphone” që na d
Si t'i mbrojmë sytë nga përdorimi i kompjuterit dhe telefonit Puna në zyrë dhe para një kompjuteri bën që shpeshherë t'i dëmtojmë sytë pa e kuptuar. Por shkenca jep disa këshilla
Si ti mbroni të dhënat e kompjuterit tuaj 1.Asnjëherë mos i lini fjalëkalimet (passwordet) në çantën e kompjuterit. Provoni t’i mbani mend ose ruajini ato në n
Dhjetë rregullat që ju mbrojnë sytë nga kompjuteri Mjafton të mendosh që vetëm me dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma
Si t'i mbrojmë sytë nga përdorimi i kompjuterit dhe telefonit Puna në zyrë dhe para një kompjuteri bën që shpeshherë t'i dëmtojmë sytë pa e kuptuar. Por shkenca jep disa këshilla
Ja pse muaji nëntor është muaji më i veçantë i vitit Mësoni veçantinë e celulës ditë të nëntorit Për ndershim nga muajt tjerë, çdo ditë e nëntorit i është dedikuar një gjëj
Përdorimi i tepërt i kompjuterit , si t’i mbrojmë sytë Puna në zyrë dhe para një kompjuteri bën që shpeshherë t'i dëmtojmë sytë pa e kuptuar. Por shkenca jep disa këshilla
Kjo është vitamina që ju duhet kur punoni shumë para kompjuterit Shkenca thotë se ata që punojnë në kompjuter kanë nevojë për vitaminë A. Sytë harxhojnë shumë rodopsinë, pigment foto
Si t'i mbrojmë sytë nga përdorimi i kompjuterit Puna në zyrë dhe para një kompjuteri bën që shpeshherë t'i dëmtojmë sytë pa e kuptuar. Por shkenca jep disa këshilla
Ushtrimet për ata që rrinë gjatë para kompjuterit Të qëndruarit në karrige për orë të gjata ka mjaft efekte negative. Trupi i njeriut është krijuar për të lëvizur (çd
Puna në zyrë është puna më e dëmshme për shëndetin Sipas një studimi nga ekspertët amerikanë dhe anglezë, puna në zyrë është puna më e dëmshme për shëndetin. Sipas një
Karrigia e punës që ju mundëson të punoni shtrirë (VIDEO) Për të gjithë punëtorët të cilët e urrejnë të zgjohen herët në mëngjes, mund të ketë një zgjidhje, megjithëse është e sh
Ja si të mbroni sytë nga kompjuteri “American Academy of Optometry” ka hartuar një lloj udhëzuesi për të shpëtuar sytë e njerëzve nga “stili i konsumit” të