999 rezultate për

komiteti

KH: Partitë në Maqedoni nxisin dhunën ndëretnike Komiteti i Helsinkit ka denoncuar rritje të incidenteve dhe dhunës ndëretnike në Maqedoni. Për këtë ekzistojnë dyshime s
U mbajt mbledhja e 12-të e KSA-së në Bruksel Komiteti për stabilizim dhe asociim mes Republikës së Maqedonisë dhe BE-së mbajti sot në Bruksel takimin e 12-të. Takimi
Sot mblidhet Komiteti qendror i VMRO-DPMNE-së Sonte në ora 19:30 qendror i VMRO-DPMNE-së do të mbaj një mbledhje për situatën aktuale në vend. Në mbledhje priten
Ideja e re e Platinisë, Evropiani në çdo dy vjet ‘Lufta’ mes FIFA-s e UEFA-s tashmë është në kulmin e vet dhe askush nuk e fsheh, ndërkohë që në horizont nuk ka shenja p
Skandal në FIFA, arrestohen 14 persona Një skandal i madh ka goditur FIFA-n, pasi 14 persona të futbollit janë arrestuar nën akuzën për korrupsion. Në orët e p
Reagon Komiteti i Helsinkit: Policia ushtroi dhunë mbi protestuesit Komiteti i Helsinkit reagon për protestën e djeshme në Shkup. Organizata për mbrojtjen e të drejtave të njeriut ka qënë
Komiteti i Helsinkit: Dhuna ndaj protestuesve e papranueshme Komiteti Shqiptar i Helsinkit ka reaguar sot për ngjarjet e ndodhura një ditë më parë në Kukës. Me anë të një deklarate
Bach: Pranimi i Kosovës në KON ndihmon në konsolidimin e Kosovës Kryetari i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar gjatë takimit me presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka thënë se pranimi i
BE ndihmë për arrestimin e deputetëve, gati projekt-rezoluta Zhvillimet e fundit në vend, që pas arrestimit të deputetit Mark Frroku e në vijim, megjithëse kanë tërhequr vëmendjen e
Hashim Thaçi nuk do të ulet në karrigen e Jahjagës Presidenca e Republikës së Kosovës, përveçse do të ndërrojë “shefin e shtetit”, do ta ndërrojë edhe godinën e saj. Li
Çfarë mendon Komiteti i Helsinkit për MPB në Maqedoni? Drejtoresha e Komitetit të Helsinkit Uranija Pirovska thotë se bisedat e publikuara vërtetojnë konstatimet në vazhdimësi
Prishtinë, mblidhet Komiteti drejtues për liberalizimin e vizave Sot pritet të mblidhet Komiteti Drejtues për liberalizimin e vizave. Në këtë mbledhje do të marrë pjesë edhe kryeministr
Reagon KH: Sipas cilit ligj vepron prokuroria publike? Komiteti i Helsinkit ka reaguar lidhur me deklaratën e Prokurorisë themelore publike duke vlerësuar se sipas nenit 18 të
Gjoza gjen fajtorët për dopingun në peshëngritje Presidenti i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Elez Gjoza disa muaj pas skandalit të dopingut që përfshiu tre sporti
Goditi arbitrin me këpucë, nuk ka dënim për Turan (VIDEO) Lajme të mira për Atletico Madrid. Simeone do të marrë frymë lirisht: Arda Turan i shpëton ndëshkimit të Komisionit të D
Dështon mbledhja e Komitetit për Politikë e Financa Mbledhja e Komitetit për Politikë e Financa ka dështuar për të dytën herë brenda 4 ditësh. KPF-ja është komitet i KK-së
Palestinezët protestojnë kundër Izraelit të veshur si babagjyshë (FOTO LAJM) Me dhjetëra palestinezë, disa të veshur si Babagjyshë të Vitit të Ri, janë përleshur me policinë kufitare izraelite përp
Ambasadori kroat: Eksodi masiv duhet ta shqetësojë Kosovën Kroacia është lobues i Kosovës në çdo organizëm ndërkombëtar. Pranimi i Kosovës në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar është
Serbia: Gabim i madh pranimi i Kosovës në KOK Ministri i sportit i Serbisë, Vanja Udoviçiq, tha se vendimi për pranimin e Kosovës në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, m
Kosova në KON, çmenden serbët Pranimi i Kosovës me të drejta të plota në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar ka çmendur serbët. Gazeta dhe televizione të n