999 rezultate për

kombetare

Koronavirusi, Trump shpall emergjencën kombëtare në SHBA Presidenti Donald Trump ka shpallur emergjencën kombëtare, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Ai ka deklaruar se d
Shqiptarët marrin 127 dhe ankohen për Ramën: Ka 30 minuta që më del në telefon! "Njerëzit kanë marrë 127 për çdo lloj gjëje, deri dhe te targat e makinës,”, kështu deklaroi Skënder Brataj, drejtor i q
ZYRTARE/ Maqedonia kërkesë UEFA-s për shtyerjen e ndeshjes me Kosovën Federata e Futbollit të Maqedonis i është drejtuar zyrtarisht UEFA-s duke i kërkuar ndeshjen me Kosovën, e planifikuar p
Djali i Tares konfirmon kombëtaren për të cilën do të luajë Djali i legjendës së kombëtares shqiptare, Etien Tare ka zgjedhur të eci në hapat e babait. Dje, teksa ka ftuar ndje
Grumbullimi me kombëtaren, Kili vendos në karantinë Sanchez dhe Vidal Kili do të përballet me Uruguain në 26 mars dhe Kolumbinë 5 ditë më vonë, në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Kampio
Endri Çekiçi për: Jam në pritje të ftesës në kombëtare Lojtari Endri Çekiçi po kalon një sezon shumë të mirë në kampionatin slloven me Olimpia Lubjanën ku ka shënuar dhe shumë
Debutoi me Chelsean, Broja vë në dyshim kombëtaren Një shqiptar në Premier League, krenari për gjithkënd prej nesh. Armando Broja debutoi me ekipin e parë të Chelseas,
"Shtyhen ndeshjet e kombëtares" Gazetari Altin Sulçe, e hapi fjalën e tij në studion e Ora Sport me dy lajme ekskluzive. Talenti 18 vjeçar shqiptar q
Arrestimi i avokatëve të Çilit, reagon Dhoma Kombëtare e Avokatisë: E paligjshme! Operacioni "Mezhgorani", vuri në pranga edhe dy avokatët Ilir Korbi dhe Betim Shkupi. Lidhur me arrestimin e tyre ka rea
Thaçi uron 8 Marsin: Nderimi ndaj jush është i pafund Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se në Ditën Ndërkombëtare të Gruas duhet që bashkë të zotohem
Koronavirusi troket në parlamentin francez, dy deputetë të infektuar Shkon në dy numri i anëtarëve të Asamblesë Kombëtare në Francë që janë dërguar në spital pasi janë prekur nga virusi me
Përsëri "mat", Anna Lika dhe kapiteni i Kombëtares së Kosovës janë bashkë (FOTO LAJM) Pak ditë më parë u fol në media për një lidhje romantike të aktores Anna Lika. Burimet thanë se partneri i saj është
Sot 7 Marsi, plot 133 vite nga krijimi i Mësonjëtores së parë shqipe 7 Marsi në Shqipëri njihet ndryshe si "Dita Kombëtare e Mësuesve". Duke qenë tashmë pjesë e traditës, kjo festë kremtohe
Broja dhe Kamberi pritet të jenë risitë e Rejas në Kombëtare Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edy Reja ka folur pak ditë para grumbullimit të kombëtares për dy ndeshjet miqësore me,
Kane jep lajmin e madh për kombëtaren e Anglisë Sulmuesi i Tottenham, Harry Kane ka këmbëngulur se ai do të jetë jashtë fushës vetëm për "disa javë të tjera" dhe do të
Koronavirusi në Itali rrezikon ndeshjet e Kombëtares, FSHF-ja në lëvizje Korovirusi rrezikon edhe dy sfidat miqësore të muajit mars që do të zhvillojë kombëtarja shqiptare respektivisht ndaj Sa
Uzuni në superformë, shënon sërish në Kroaci Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Myrto Uzuni ka shënuar golin e 9-të sezonal për skuadrën e tij Lokomotiva e Zagrebit, n
Mesfushori i Kombëtares shkëlqen në Holandë, shënon një super gol (VIDEO) Lindon Selahi vazhdon të shkëlqejë në kampionatin holandez me fanelën e Twentes. Mesfushori shqiptar shënoi edhe në n
Roshi shënon dhe shpëton Ahmatin nga humbja (VIDEO) Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka shënuar në barazimin 1-1 të Akhmat Grozny me FC Rostov. Roshi shënoi golin e baraz
Mediat ndërkombëtare për Arilenën: Nuk ka Eurovision pa baladën e saj BBC i ka kushtuar një artikull Eurovision 2020 dhe sigurisht pjesë e këtij artikulli është edhe këngëtarja shqiptare, Ar