999 rezultate për

koalicionit

LDK siguron PDK-në për votimin e Thaçit president Partia Demokratike e Kosovës, lidhur me zgjedhja e Thaçit president është punë e kryer. Kjo parti tashmë është siguruar
Thaçi nis fushatën për president Shefi i PDK-së, Hashim Thaçika filluar takimet me partnerët e koalicionit qeverisës, në mënyrë që t’i koordinojë veprime
Platforma e "Kaubojsit": Prishje e koalicionit me LSI-në Deputeti Eduart Ndocaj, njohur edhe si "Kaubojsi" ka shpalosur kandidaturën për kryetar të Partisë Socialiste. Ai ka
Haradinaj do t’i bashkohet koalicionit qeverisës PDK-LDK!? Kriza politike që po mbretëron në vend ka vënë në lëvizje PDK-në dhe LDK-në për të gjetur formë për të vazhduar edhe më
LSDM: Nuk marrim pjesë në zgjedhjet e 24 prillit Kreu i LSDM-së Zoran Zaev ka realizuar një takim me përfaqësuesit e partive të bllokut opozitare, duke marrë vendimin
Rama i shkon në zyrë Metës pas takimit dje në darkë Sërish reforma në drejtësi ka mbledhur në një takim kreun e Kuvendit, Ilir Meta, me kryeministrin Edi Rama paraditen e s
Rama mbledh krerët e partive të koalicionit në "Vilën 30" Paraditen e sotme, kryeministri Rama ka mbledhur në një takim krerët e partive të koalicionit në "Vilën 30". Në takim ja
Është e vështirë ti kuptosh të parët e shtetit?! Nga Jakup Krasniqi - Kur njeriu i përcjell zhvillimet politike në Kosovë, sidomos në gjysmën e dytë të këtij viti, brend
Siri, momenti dramatik kur bombardohet tanku me TOW (VIDEO) Lufta civile në Siri vazhdon të jetë qytet për qytet dhe fshat për fshat. Edhe pse bombardimet nga ajri kanë vazhduar
"Në shkurt bëhem president, zgjedhjet në vitin 2018" (VIDEO) Zv/kryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme Hashim Thaçi ka deklaruar se, në pjesën e parë të muajit shkurt do të n
ISIS kërcënon edhe Ballkanin: Do digjeni në flakët e luftës (VIDEO) Maqedonia dhe vendet tjera të rajonit janë mes vendeve qe ISIS ka futur mes anëtarëve "të koalicionit të djallit", që lu
Agim Bahtiri braktis LDK-në për PDK-në? Koalicioni i Agim Bahtirit nga Aleanca Kosova e Re me Lidhjen Demokratike të Kosovës në Mitrovicë, duket po i numëron di
Vazhdojnë rrjedhjet në koalicionin qeverisës, largohet edhe Trajanov Deputeti Pavle Trajanov nga Lidhja Demokratike e Maqedonisë, një parti e koalicionit me VMRO-DPMNE, do të hyjë që sot e
Krasniqi: Opozita i çjerri maskën koalicionit qeveritar Ish kryeparlamentari, Jakup Krasniqi ka deklaruar se opozita në Kuvendin e Kosovës me anën e mocionit procedural, shumë
A po zhvillohet "luftë civile" në Turqi?! Deutche Welle Politika e gabuar turke ndaj IS-it çoi jo vetëm në sulmet në Suruç, por dhe në përleshjet mes PK
PDK i shtrin dorën e koalicionit Shpend Ahmetit Pas bllokimit që i është bërë Asamblesë së Komunës së Prishtinës, PDK-ja e Hashim Thaçit është treguar e gatshme që të b
Kosova fotografohet me të rinjtë e koalicionit të majtë! Halim Kosova, edhe pse humbi përballë Erion Veliajt në Tiranë, nuk ka lënë rast pa treguar qytetarinë e tij. Ai, jo
Gara për Tiranën, Veliaj kryeson me mbi 9 mijë vota Gara për Tiranën deri më tani rezulton mjaft e fortë, ku aktualisht me një diferencë prej 9356 votash kryeson kandidati
PS: Asnjë kandidat i koalicionit të majtë nuk ka rekorde kriminale Partia Socialiste, përmes një komunikate për mediat ka theksuar se asnjë prej kandidatëve të saj nuk ka rekorde kriminal
Nis publikimi i "bombës 38", çfarë do të zbulohet për BDI-në? (VIDEO) Sapo ka nisur konferenca e radhës e LSDM-së, ku do të publikohet "bomba 38". Sipas asaj që ka njoftuar kjo parti më