999 rezultate për

klsh

Meta propozon këshilltarin e tij për në krye të KLSH Presidenti Ilir Meta ka propozuar këshilltarin e tij për në krye të KLSH. Mësohet se Meta ka propozuar ish-kreun e SH
Reagon Ilir Meta për KLSH-në, zbardhet letra (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta ka reaguar këtë të mërkurë për përfundimin e mandatit të kryetarit të KLSH-së, Bujar Leskaj. Ai ka
Hallakaten institucionet e Ahmetajt, financat shpenzojnë pa lejen e thesarit Drejtoria e Përgjithshme Thesarit ka humbur kontrollin mbi shpenzimet buxhetore, pasi sipas një auditimi që ka bërë Kont
Propozoi Vitore Tushën në krye të KLSH-së, Meta tregon arsyet U përfol së tepërmi edhe propozimi që Presidenti Meta pati për të drejtuar KLSH-në. Për propozimin e tij, Vitore Tush
KLSH kallëzon në Prokurori 8 punonjës të Hipotekës për "grabitje" toke në Sarandë Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka kallëzuar në prokurori 8 punonjës të ZVRPP-së (Hipotekës) në Sarandë. Sipas KL
Arrihet pazari, Meta dekreton Bendon dhe merr kreun e KLSH-së Duket pse presioni i Presidentit Meta ndaj maxhorancës duke mos dekretuar Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm ka dhë
Burgosi Fatos Nanon, kush është e preferuara e Ilir Metës për në KLSH Vitore Tusha mban gradën doktore shkencash. Ajo është anëtare e Gjykatës Kushtetuese që prej vitit 2008 e gjithashtu anë
34 emra në garë, kë përzgjedh Meta për kreun e KLSH-së Presidenti i Republikës, në mbështetje të nenit 162 pika 2 të Kushtetutës, si dhe të nenit 19 pika 2, të ligjit nr.154/2
Del lista, kush janë kandidatët për kryetar të KLSH-së Kanë dalë listat me kandidatët për postin e Kryetarit të Lartë të Shtetit. Institucioni i Presidentit të Republikës,
KLSH jep alarmin: Urgjenca mjekësore pa mjetet bazë për të shpëtuar jetën Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka publikuar raportin përfundimtar për Urgjencën Mjekësore, ku konstaton se ky shërbi
I shkaktuan shtetit 570 mijë euro dëm, KLSH padit ish-kryetarin e Bashksië Dibër Këshilli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në prokuriori ish-kryetarin dhe 4 drejtues të bashkisë Dibër duke i akuzuar për
E pabesueshme, a e dinit se 8 200 shqiptarë janë mbi 150 vjeç? Shqipëria duket një vend rekord për moshën e 150 vjeçarëve, të paktën nëse i referohemi të dhënave që gjeneron sistemi i
KLSH kallëzon në prokurori 6 zyrtarë të Hipotekës në Tiranë Kontrolli i Lartë i Shtetit kallëzon në Prokurori ish-regjistruesin, tre përgjegjës sektori dhe dy zpecialistë të zyrës
Zbulohet një vatër korrupsioni në Spitalin e Traumës Shkelje të shumta janë evidentuar nga Kontrolli i Lartë i Shtetit pas auditimit në Spitalin e Traumës në kryeqytet. K
KLSH kallëzon në prokurori 11 zyrtarë në Lezhë Kontrolli i Lartë të Shtetit, në zbatim të programit të tij të auditimit nr. 250/1, datë 05. 03. 2018, ka përfunduar aud
Komisioni i Ekonomisë kërkon thellim të auditit në BSH Komisioni i Ekonomisë dhe Financave i kërkon Kontrollit të Lartë të Shtetit që të thellojë auditimin dhe hetimin e çësht
KLSH zbulon 35 milionë euro dëm, kryesojnë KESH dhe Aviacioni Civil Auditimet e kryera nga Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) në periudhën janar-prill 2018 kanë konstatuar shkelje nga ana
Zyrtarët bënë "rrush e kumbulla" 825 milion euro, del raporti skandaloz i KLSH Shqipëria mund të kishte kursyer 825 milion euro, nëse në zyrat e shtetit do të ishin drejtues më të përgjegjshëm. Rapor
Kush është biznesmeni i akuzuar për vjedhjen e tokës së repartit ushtarak Idlir Karkini, biznesmeni i përfshirë në skandalin e vjedhjes së tokave në Rrogozhinë nuk është një emër i panjohur për
KLSH: Dëmi ekonomik nga administrata në 2017 arrin 826 milionë euro Shkeljet dhe abuzimet e institucioneve shtetërore i kanë shkaktuar buxhetit të shtetit për periudhën janar-dhjetor 2017,