999 rezultate për

kfor-it

Formimi i ushtrisë do të ndikojë edhe te KFOR NATO ka qëndrim shumë të qartë. Aleanca e përkrahë zhvillimin e FSK-së në mandatin e tyre të tanishëm. FSK është forcë p
KFOR largohet nga Prizreni Në sheshin Shatërvan të Prizrenit, sot me fillim nga ora 16:30 me një ceremoni të largimit do tu jepet lamtumira ushtarë
KFOR çmend serbët: Ujmani është i Kosovës dhe vizitohet pa leje Zëdhënësi i KFOR-it Vincenco Graso, ka deklaruar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka të drejtë ta vizitojë çdo ven
KFOR tregon forcën, ushtarë, blinda dhe makina kudo në Kosovë (VIDEO) KFOR-i ka publikuar një video gjatë ditës së sotme ku ka shfaqur pamje gjatë, siç thotë, ushtrimeve në të gjitha pjesët
KFOR tregon pse e morën nën kontroll Liqenin e Ujkanit Ushtarët e KFOR-it, nuk kanë marrë nën kontroll liqenin e Ujmanit mirëpo, prania e trupave është pjesë e një ushtrimi të
Liqeni i Ujmanit merret nën kontroll (VIDEO) Liqeni dhe Hidrocentrali i Ujmanit (Gazivodës) afër Zubin Potokut në veri të Kosovës, që nga mesnata, janë marrë nën kon
Shqipja vendoset e para në tabelën e KFOR-it turk, hiqet serbishtja Tabela informuese që kishte vendosur KFOR-i turk, si investitor i ndërtimit të rrugës nga Kompleksi Memorial i Reçakut d
Video e rrallë: KFOR-i luftë me dy snajpera serb në mes të Prizrenit (VIDEO) Në një video nga Associated Press, e xhiruar menjëherë pas përfundimit të luftës në Kosovë, shihen trupat e KFOR-it gjer
Edhe sa kohë do të qëndrojë misioni i KFOR-it në Kosovë? Presidenti i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, Paolo Alli, ka treguar se edhe për sa kohë do të qëndrojë misioni i KFOR-
Shtohen trupat e KFOR-it në zonat ku jetojnë serbë Formimi i forcave të armatosura të Kosovës është vendim i institucioneve të Kosovës në përputhje me procedurat e institu
KFOR paralajmëron Haradinajn, vetëm kjo është rruga për ushtrinë Formimi i ushtrisë duhet të bëhet vetëm me anë të ndryshimeve kushtetuese, jo me ndryshime ligjore. Kështu kanë deklarua
Ministri Lekaj merr mbështetje nga KFOR-i për gjendjen e rrugëve Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj është pritur të premten nga komandanti i KFOR-it në Kosovë, Salvator Cuoci. Ndër t
Amerikani me prejardhje serbe merr komandën e KFOR-it në Bondsteel Roli i KFOR-it mbetet i pandryshueshëm, në ofrimin e një ambienti të sigurt dhe lirisë së lëvizjes. Kështu tha kolone
Zv.kancelari austriak rrezikoi ushtarët e KFOR-it në Kosovë Ministri austriak i Mbrojtjes, Mario Kunasek, ka vizituar të mërkurën kontigjentin austriak të KFOR-it në Kosovë. Atj
Zjarr i madh brenda kampit të KFOR-it në Prishtinë Një zjarr i madh ka shpërthyer dje gjatë ditës në selinë qendrore të KFOR-it në Prishtinë. Tymi ka përfshirë një pjes
Zjarr në afërsi të KFOR-it në Arbëri (VIDEO) Një zjarr i madh duket se është ndezur sot në mesditë në Prishtinë. Bëhet fjalë për lagjen “Arbëria”, apo e njohur si “D
Aksidentohet makina e KFOR-it austriak me disa automjete të tjera (VIDEO) NJë aksident ka ndodhur sot rreth orës 15:00 mes të një veture ushtarake të KFOR-it austriak dhe disa veturave tjera civ
Mali i Zi dërgon ushtarë në Kosovë Këshilli Nacional i Sigurisë së Malit të Zi, gjatë ditës së premtë ka vendosur që të dërgojë personel ushtarak në Kosovë
Ekspertët vlerësojnë gjendjen e sigurisë në Kosovë Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, priti në takim komandantin e KFOR-it në Kosovë, Gjeneral Major Salvatore C
E la Kosovën, por ka disa parashikime për të Dje është mbajtur ceremonia e ndërrimit të Komandës së KFOR-it nga Giovanni Fungo te Salvatore Cuoco. Gjatë kësaj cer