999 rezultate për

kazakistan

Pacolli mashtroi punëtorët kosovarë në Kazakistan? Gazeta prestigjioze gjermane “Die Welt am Sonntag”, ka akuzuar oligarkun dhe politikanin e dështuar kosovar Behgjet Paco
Armenia shpall listën anti-Shqipëri Federata Armene e Futbollit ka shpallur listën e 24 futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen Elimintarore të 29 Marsit
Traditë e çuditshme gjuetie (FOTO LAJM) Fotografia është ajo që na tregon dhe na njeh me shumë gjëra që në jetën tonë mbase nuk do të kishim mundësi ti shikonim
Nikolla krenare për Daniel Godellin Pasi Daniel Godelli u shpall kampion Bote në stilin e shkëputjes, një urim është përcjellë edhe nga Ministrja e Arsimit
Shqipëria triumfon në Kazakistan, Godelli kampion bote Shqipëria merr medaljen e artë në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes, që po zhvillohet në Almaty, Kazakistan. Godelli
Kjo vajzë të çudit, fle në këmbë (VIDEO) Kur na merr gjumi është e vështirë te rezistosh. Mirëpo, në mënyrë që të flemë rehat, e gjejmë një vend të përshtatsh
Në Kazakistan e detyrojnë vajzën të martohet me zor (VIDEO) Në Kazakistan ekziston akoma një traditë që duket të jetë aspak demokratike. Një vajzë detyrohet me zor nga të afërm
Holanda mposht Kazakistanin (VIDEO) Holanda ka siguruar 3 pikë duke mposhtur Kazakistanin me rezultat 3 me 1 në ndeshjen për eliminatoret e Euro 2016. Të
350 euro për një vend pune në Kazakistan, arrestohet mashtruesi Një person është arrestuar sot nga policia e qytetit të Durrësit, pasi akuzohet se ka mashtruar 64 persona të tjerë duke
Pacolli, projekte miliona euroshe në Kazakistan (FOTO LAJM) Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka paraqitur një projekt madhor, prej miliona eurosh, që po e ndërton k
Hoxha optimist për Europa Leaguen Safet Gjici ka mbledhur stafin teknik dhe administratën e klubit, duke kërkuar llogari për punën e bërë deri më tani.
Investitorët nga Kazakistani shprehin interes për të investuar në Shqipëri Ministri i Energjisë dhe Industrisë Z.Damian Gjiknuri priti sot në takim një grup investitorësh nga Kazakistani, të cilë
Allegri, trajneri i ri i Kazakistanit? Pas largimit nga Milani, karriera e Massimiliano Allegrit mund të rifillojë nga Kazakistani i largët. Pasi refuzoi ofert
Pacolli: As kemi përmendur vota nga Kazakistani! Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli është shprehur se është fyese të aludohet në media rreth votave të punëtorëve të MABETE
Pacolli nga Kazakistani: Do të ndërtohet hekurudhë Kosovë - Shqipëri Zëvendëskryeministri në detyrë, Behgjet Pacolli ka lajmëruar se është sigurar ndërtimi i hekurudhës Kosovë - Shqipëri.
Kazakistani do të ndërtojë hekurudhën Shqipëri-Kosovë Ndërtimi i një linjë hekurudhore Kosovë-Shqipëri dhe vendet e BE-së, ka qenë një pikat e ofruara për investime nga bizne
Pacolli dhe Rama, selfie nga Kazakistani Kryeministri Edi Rama ka postuar mëngjesin e sotëm një foto nga vizita e tij në Kazakistan ku ka dalë me kreun e AKR-së,
Berisha ironizon Ramën: Borati i Tiranës viziton Kazakistanin Ish- kryeministri Sali Berisha ironizon vizitën e Kryeministrit Edi Rama në Kazakistan. Duke postuar një foto nudo të kr
HRW kërkon anulimin e legjislacionit të ri në Kazakistan Organizata Human Right Watch, përmes një deklarate të lëshuar sot i ka bërë thirrje qeverisë së Kazakistanit që ta anulo
Rusi: Shtygashev kërkon falje për komentet mbi Kazakistanin Kryetari i Parlamentit në republikën ruse Khakassia, Vladimir Shtygashev, ka kërkuar falje për deklaratën e tij lidhur m