E FUNDIT/ Turisti bie nga 10 metra lartësi, dërgohet në gjëndje të rëndë në spital
999 rezultate për

kartona

"Rekordi" i Ramos, 2 kartona në 30 sekonda (VIDEO) Ndeshja e djeshme në La Liga mes Real Madrid dhe Rayo Vallecanos ka qënë shumë e "veçantë" për mbrojtësin e "Los Blancos
Kartonat "rrezikojnë" CR7-ën Problemi më i madh i Real Madrid dhe Cristiano Ronaldos në vigjilje të gjysëmfinales së parë të Kupës së Mbretit kundër
Derbi si ky nuk keni parë kurrë (VIDEO) Përfundoi 0-5 ndeshja mes Real Rimini dhe Cattolica, por më shumë se rezultati i thellë derbi mes dy ekipeve të Emilia R
17 kartona të kuq për të ndalur dhunën (VIDEO) Një barazim 3-3 midis Wanderers dhe Juventud në Uruguaj përfundoi në kaos pasi arbitri nxorri me karton të kuq plot 17 l
Sherr masiv në fushë, 36 kartona të kuq (VIDEO) Dy skuadra të ligës të të rinjve në Paraguaj kanë qënë protagoniste të një sherri masiv të ndodhur në fushën e lojës. Gj
Supersherr, 12 kartona të kuq (VIDEO) Për të sjellë qetësinë në një ndeshje të Kampionatit Paulista në Brazil, arbitrit i është dashur të nxjerrë nga xhepi 12
Koreografia Hi-Tech e portugezëve (VIDEO) Kjo është një koreografi e kushtueshme e realizuar nga tifozët portugezë gjatë ndeshjes miqësore të së dielës kundër Tur
Champions, UEFA nuk fal kartonat UEFA nuk do t'i heqë pezullimet që ndalojnë gjashtë futbollistë të ekipeve finaliste të Ligës së Kampionëve, Bayern dhe
Bayern-Chelsea, "aleatë" për kartonat (VIDEO) Dy finalistet e Ligës së Kampioneve, që më 19 maj do të jenë kundër njëra-tjetrës për të diskutuar nëse “kupa me veshë t
Sytë nga Kassai, kujdes kartonat Të jesh gjyqtar, e aq më tepër në një ndeshje të madhe si ajo Real Madrid-Bayern, sigurisht që është një përgjegjësi e m
Gameover për Barcelonën, Chelsea në finale (VIDEO) Chelsea barazon me rezultat 2-2 në Camp Nou duke eliminuar Barcelonën në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Me këtë ba
Real Madrid, "kampionia" e kartonave (FOTO LAJM) Që kur Mourinho ka ardhur në krye, Reali i Madridit është bërë një skuadër e dhunshme, sepse të paktën kjo është ajo që
19 javë skualifikim, 5 kartona të kuq dhe 39 të verdhë, ky është Ibra Zlatan Ibrahimoviç, gjatë karrierës së tij në Serinë A, është përjashtuar nga fusha me karton të kuq 5 herë. Dy herë kur
Kërkon kartona, anglezët sulmojnë Mancinin Nëse në Itali të kërkosh një karton të verdhë apo të kuq tek arbitri është një gjë normale, në Angli duket një tabu e vë
FA dënon Villas Boas dhe Chelsean Federata Angleze e Futbollit ka ndëshkuar londinezët, pas sjelljes së tyre në humbjen 1-0 në derbin me QPR-në, ku u morë
12 kartona të kuq në një ndeshje (VIDEO) Në një ndeshje të ligës amatore, arbitri tregoi plot 12 kartona të kuq, duke u detyruar ta ndërpresë lojën në minutën e
UEFA do të dënojë kartonat e dyshimtë Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s pas një mbeldhje të bërë sot në Nyon të Zvicrës ka dalë në një vendim që të gjithë lojtarë q
Alonso: Real-Barcelona të barabartë kur nuk ka kartona të kuq Mesfushori i Real Madridit, Xabi Alonso ka thënë se Barcelona nuk është fare më e fortë se Real Madridi kur në fushë jan