999 rezultate për

karbon

Kampi i refugjatëve në Itali përfshihet nga flakët, dy të vdekur Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë gjatë natës së shkuar një kamp refugjatësh në afërsi të qytezave San Severo e Rignano
Një liqen masiv me karbon të shkrirë zbulohet nën SHBA Një liqen masiv me karbon të shkrirë është gjetur nën SHBA dhe do të ishte një fatkeqësi për planetin, nëse do arrinte t
Maqedonia dhe Bullgaria me projekt të përbashkët për ajër të pastër Maqedonia dhe Bullgaria janë bërë pjesë e një projekti të përbashkët për reduktimin e ndotjes së ajrit. Problemi me n
Tragjedia në Dibër, 21 vjeçarja vdes nga monoksidi i karbonit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në fshatin Skudrinje në Dibër, ku për shkak të monoksidit të karbonit një 21-vjeça
Hiri i karboni më radioaktiv se mbetjet bërthamore Në përgjithësi njerëzit mendojnë se qymyri është i dëmshëm për ambjentin, pasi prodhon ajër të ndotur dhe nuk është i ri
Mercedes-AMG GT S me 650 kuaj fuqi (FOTO LAJM) Mercedes së shpejti pritet që të prezantojë në Goodëood versionin GT R të modelit të saj sportiv. Modifikimi i këtij mod
BMW M5 me 740 kuaj fuqi (FOTO LAJM) BMW së fundmi ka sjellë në treg modelin e modifikuar F10 M5 më i shpejtë dhe më i fuqishëm në botë. Modeli ka paketën Ma
Bilanc tragjik/ 2 të vdekur dhe 12 të plagosur nga djegia e autobusit (FOTO LAJM) Gjatë mesditës janë zbardhur identitetet e 30 personave që ndodheshin në autobusin që u dogj në qendër të Krujës. Aut
Hedh sodën e bikarbonatit në krevat, shikoni rezultatin (VIDEO) Në dyshekun e krevati tuaj ju e dini se ndodhen mikrobe të shumta prandaj është e rëndësishme që për eleminimin e tyre t
BMW M4 Coupe me 510 kuaj fuqi (FOTO LAJM) BMW Abu Dhabi, ka prezantuar së fundmi modifikimin e sjellë në modelin BMW M4 me ngjyrë të kaltër Yas Marina. Për modifi
E pabesueshme, shkencëtarët thonë se trashemi nga ajri Studimet e fundit, lidhur me shëndetin dhe mënyrën sesi ne shtojmë kilogramë tregojnë se ajri ndikon në trashjen e turpi
TEC-et e Obiliqit, ndotje në nivele të larta edhe në Prishtinë “Pak kilometra larg kryeqytetit janë termocentralet e Koorporates Elektroenergjetike të Kosovës, që njihen si ndotësit m
BMW M4 Couple me pamje të re (FOTO LAJM) BMW ka bërë të mundur që të sjellë risi të ndryshme në modelin e tij, M4 Coupe. Modifikimin e radhës kompania e ka bërë
Audi prodhon naftë me ujë dhe ajër Audi ka krijuar një projekt të ri për motorët me djegie të brendshme, që me shumë mundësi do të jetë një revolucion, duk
A është kjo makina më e shpejtë në treg? (FOTO LAJM) Kompania holandeze Donkevoort ka prezantuar modelin e saj të ri D8 GTO Bare Naked Carbon Edition, një model i cili prite
Dizajni më i ri i BMW M3 (FOTO LAJM) BMW M3 është një makinë e modifikar nga kompania E92. Ndër risitë e sjella në këtë model është rritja e fuqisë së motori
"Dritat e zgjuara", ja si do e kursejnë energjinë danezët (FOTO LAJM) Danimarka po ndërmerr hapa të rëndësishëm në kursimin e energjisë. Një zonë në kryeqytetin Kopenhagen po merr pjesë në n
Telefoni me i lire Android Telefoni me i lire Android kushton vetem 47 dollarë. Kompania e telefonisë celulare Indian Karbonn Mobiles në bashkepuni
MASHT: Nafta në shkolla sipas standardeve, të hënën rifillon mësimi Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, pas inspektimit dhe ekspertizës që është bërë në disa shkolla në Prishti
“McLaren” zbulon foto të 12C MSO-së (FOTO-LAJM) Kompania “McLaren” poston në faqen e saj të “Facebook” fotot e konceptit McLaren 12C MSO. Koncepti është i pajisur me ka