999 rezultate për

kancerin

Kjo vitaminë vret kancerin, por është ilegale në SHBA Personat e prekur nga kanceri e gjejnë veten duke u ballafaquar me sfidën më të rëndë në jetët e tyre. Shumë ekspertë sh
Kafeja lufton kancerin, sa duhet të pini Të pish pesë filxhanë kafe ose më shumë mund të përgjysmojë rrezikun për kancer në mëlçi, ndërsa vetëm një filxhan e red
Mbani larg kancerin me këtë ushqim të thjeshtë Konsumimi i specave të papërpunuar ose si shtesë salcave apo sallatave ndikon si masë parandaluese kundër kancerit.
Xhenxhefili, 10.000 herë më i mirë se kimioterapia për të luftuar kancerin Xhenxhefili është një bimë shumë e dobishme. Ai tashmë nuk përdoret vetëm në kuzhinë si erëz, lëng ose vaj, por si nj
Analiza e re e gjakut zbulon kancerin 1 vit para rishfaqjes Një analizë e re gjaku mund të tregojë nëse kanceri rikthehet një vit para se ai të shfaqet në grafi apo skanime. Shk
Humbi betejën me kancerin, Angelina Jolie flet për nënëne ndjerë Angelina Jolie ka folur për nënën e saj të ndjerë Marcheline Bertrand në një intervistë të re. Aktorja 41-vjeçare ka
Arrat dhe bajamet luftojnë kancerin Arrat dhe bajamet janë tepër të shëndetshme për organizmin e njeriut, ato luftojnë kancerin, njëra ndër sëmundjet më të
Qumështi i gjirit, një kurë për kancerin? Qumështi i gjirit mund të përdoret në të ardhmen për të luftuar kancerin pasi shkencëtarët kanë zbuluar se përmban një i
Aktorja e njohur shqiptare tregon luftën me kancerin: "Faza më e keqe ishte..." (FOTO LAJM) Aktorja e njohur e Teatrit të Kukullave, Bakie Barboçi, i ka rritur të gjithë fëmijët me rolet e saj. Sot, ndoshta j
Ky ushqim i përditshëm na ndihmon të luftojmë kancerin e stomakut Sipas një studimi të kryer së fundmi nga Sbarro Health Research Organisation (SHRO), konsumimi i domateve ju ndihmon që
18 vjeçari shpik reçipetat që mund të zbulojnë kancerin në gji (FOTO LAJM) Një student nga Meksika ka shpikur një palë reçipeta për të zbuluar kancerin e gjirit. 18 vjeçarit Julian Rios Cantu
Luftoni kancerin duke kombinuar këto dy ushqime Kemi dëgjuar shpesh që brokoli dhe hudhra janë dy nga produktet më të mira dhe të shëndetshme që ne mund të konsumojmë k
Lëngu që parandalon kancerin, jua pastron mëlçinë dhe e normalizon shtypjen e gjakut Nëse panxharët nuk janë pjesë e rregullt e dietës tuaj, atëherë patjetër se duhet të filloni t’i konsumoni. Panxharët pë
Analiza e re e gjakut zbulon kancerin 1 vit para rishfaqjes Një analizë e re gjaku mund të tregojë nëse kanceri rikthehet një vit para se ai të shfaqet në grafi apo skanime. Shk
Kjo analizë e re e gjakut zbulon kancerin 1 vit para rishfaqjes Një analizë e re gjaku do t’u japë mundësi mjekëve të zbulojnë 1 vit më parë nëse ka gjasa që kanceri të rikthehet. S
Supë me brokoli për të luftuar kancerin Përzierja e brokolit bën një supë të shkëlqyer, të shëndetshme dhe të butë – përkundër faktit se kjo supë me të vërtetë
Këshillat dietetike për të parandaluar kancerin Disa ushqime mund të kontribuojnë në zhvillimin e kancerit; disa të tjera mund të ulin rrezikun. Sipas dietologes Bl
20 vjeçarja vdes nga kanceri, amaneti i saj i habit të gjithë (FOTO LAJM) Një vajzë e re ka gjetur vdekjen javën e shkuar pas betejës së humbur me kancerin, duke lënë kështu një nga amanetet më
Dieta më e mirë për njerëzit që kanë fituar luftën me kancerin Rekomandimet e dietologëve për njerëzit që kanë një histori të kancerit janë të njëjta në thelb me ato që kërkojnë të je
Shkencëtarët rusë gjejnë kurën për kancerin? Shkencëtarët rusë thonë se në bashkëpunim me kolegët evropianë kanë gjetur një mënyrë që në të njëjtën kohë të diagnosti