999 rezultate për

kancerin

Ka shpresë, mjekët zbulojnë dobësitë e qelizave kancerogjene Shkencëtarët kanë zbërthyer kancerin në copë të vogla duke gjetur disa “pika të dobëta” të tij, dhe kjo me shumë mundësi
Kontrolloni nishanet! Mund të rrezikoni kancerin e lëkurës Nishanët nuk duhen prekur. Ky koncept megjithëse i gabuar vijon të jetë pjesë e mentalitetit të shqiptarëve duke u kthye
Kjo pajisje e zbulon kancerin menjëherë Hulumtuesit nga Universiteti i Michiganit kanë shpikur një pajisje që tani është në testim, e cila thirret “mishërim i m
Ndodh mrekullia? Studiuesit gjermanë gjejnë substancën që vret kancerin Substanca përdor një mekanizëm në sipërfaqen e qelizave të kancerit që i bën ato më pas të shuhen. Tani do të hulumtohet
Peticion kundër AirPods: Shkakton kancerin Dëgjueset me "wireless" të Appletë cilat janë bërë shumë popullore të quajtura AirPods, mund të shkaktojnë kancerin, thu
Zbulohet antitrupi që shëron kancerin e gjirit? Një medikament qetësues ka potencialin për të ndryshuar mënyrën se si gratë trajtohen për kancerin e gjirit. Ekspert
Lajm tronditës për CR7, nëna e tij preket nga një sëmundje e rëndë Ronaldo ka marrë sot një lajm të rëndë. Nëna e sulmuesit të Juventusit dhe ish-yllit madrilen, Dolores Averio, ka zbulua
Shmang kancerin dhe diabetin, ushqimet që nuk duhen ngrënë në mëngjes Të gjithë e dimë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe që nuk duhet evituar për asnjë arsye. Por një
Një gënjeshtër e madhe: Filtrat e cigareve nuk parandalojnë kancerin Filtrat plastike të cigareve janë ndotësi numër 1 i botës dhe nuk parandalojnë as kancerin, thotë CNN. Pipat dhe qese
Hani këto ushqime dhe mbani larg diabetin, infarktin dhe kancerin Fibrat dhe drithërat integrale janë ndër përbërësit ushqimorë më të shëndetshëm. Konsumimi i ushqimeve që i përbajnë
Talenti akdemisë së Juventusit mpsht kancerin, gati të takohet me Pogbanë Brajan Dodien është një nga futbollistët e Juventusit U-15, i cili tri vite më parë nisi një betejë me sëmundjen e kance
9-vjeçari lufton me kancerin deri sa lind motra, i vë emrin dhe pastaj vdes (FOTO LAJM) "Tash është koha që të bëhem ëngjëlli mbrojtës i motrës sime". Me këto fjalë Bailey, 9-vjeçar iu drejtua prindërve p
Nëse doni të mbani larg kancerin e gjirit, kujdes nga këto ushqime Fushata të tëra sensibilizuese janë ndërmarrë për të inkurajuar gratë dhe vajzat që të mos neglizhojnë kontrollet rutinë
Një hap pranë fitores së betejës me kancerin, testohet me sukses vaksina e parë Prej rreth 50 vitesh, studiuesit janë përpjekur për të krijuar një vaksinë kundër kancerit, por deri para pak kohësh nuk
Pak e dinë, kërpudhat mbajnë larg kancerin Kjo lloj sëmundje prek pothuajse një në tetë femra, ndërsa aktorja e famshme Angelina Jolie, përmes mjekes së saj person
Mban larg kancerin dhe depresionin, mos e ndani këtë erëz nga tavolina Shafrani nuk është vetëm një erëz, por edhe një armë kundër kancerit. Në Indi, aty ku konsumi i tij është tepër i lar
Një mollë në ditë mban kancerin larg Mëngjesi Mollë Omlet me djath Meze e lehtë e mëngjesit Gjysmë filxhani me djath Gjysmë filxhani me kos pa yndyrë.
Anita Haradinaj rrëfehet për herë të parë mbi betejën e nënës së saj me kancerin Anita Haradinaj ka treguar një histori të veçantë jetësore që ka të bëjë me nënën e saj. Ajo këtë rrëfim e ka bërë në
10 ushqimet që parandalojnë kancerin (FOTO LAJM) Shendeti i njëriut lidhet ngushtë me ushqimin që konsumon. Kjo vjen pasi ushqimi është baza e formimit të trupit tonë dh
Nëse doni të mbani larg kancerin e gjirit, mos hani këto ushqime Tetori është në të gjithë botën muaji i ndërgjegjësimit ndaj kancerit të gjirit. Fushata të tëra sensibilizuese janë nd