999 rezultate për

kanadez

Mënyra e veçantë se si kryeministri kanadez uron myslimanët për Ramazan (VIDEO) Kryeministri kanadez, Justin Trudeau uroi besimtarët myslimanët që jetojnë në atë shtet, por edhe në të gjithë botën për
Kur dy liderët më të pashëm botërorë bëhen bashkë (FOTO LAJM) Presidenti i Francës, Emannuel Macron, ka takuar sot kryeministrin e famshëm kanadez, Justin Trudeau gjatë samitit të G7
Kryeministri kanadez vizitohet nga djali, ja çfarë i punon 3 vjeçari babit të tij (FOTO LAJM) Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau, është njeriu i cili ka tërhequr vemendjen e shumë femrave në botë, madje edhe va
Avionët kanadezë “humbën” objektivat 17 herë në Irak Misionet ajrore kanadeze kanw humbur objektivat e tyre 17 herë në Irak, sipas të dhënave të fundit të lëshuara nga Depar
Del në tregun kanadez Sony Xperia XA1 Ka dalë në tregun kanadez Sony Xperia XA1. Ky smartfon është aktualisht i aksesueshëm përmes operatorit mobil Videotr
Kanadaja ndryshon rregullat për emigracionin, ja të gjitha kriteret që duhet të plotësoni Kanadaja ka njoftuar ndryshime rrënjësore për kushtet e emigracionit, duke pranuar për të dytin vit radhazi, 305 mijë em
Kryeministri kanadez: S'jam këtu t'i jap mësim Trump-it Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, ka zhvilluar një takim me presidentin e SHBA-ve, Donald Trumpin dhe se gjatë ta
Ivanka Trump pret në Shtëpinë e Bardhë Kryeministrin kanadez (FOTO LAJM) Ivanka Trump u takua me Kryeministrin e Kanadasë Justin Trudeau në Shtëpinë e Bardhë për të diskutuar lidhur me çështjet
Kanadaja paralajmëron Trumpin për taksat doganore Ministrja kanadeze e Punëve të Jashtme, Chrystia Freeland i bëri të ditur sekretarit amerikan të Shtetit, Rex Tillerson
HORROR / Gruaja fshehu gjashtë foshnje të vdekura në dollap (FOTO LAJM) Andrea Giesbrecht është dënuar nga gjykata kanadeze pasi është shpallur fajtore për vrasjen e gjashtë fëmijëve të saj, n
Tërbohet tenisti kanadez, i nxin syrin arbitrit (VIDEO) Britania e Madhe fitoi 3-2 eliminatoren e Kupës Davis në tenis ndaj Kanadasë, pas një ndodhie të çuditshme në ndeshjen K
Ja si po nderohet kryeministri kanadez në Pakistan (FOTO LAJM) Nga muralet, bustet, këngët e deri te filmat biografikë, liderët e botës gjatë historisë janë bërë të pavdekshëm në shum
"Hanxhar dhe shigjeta", adoleshenti kanadez planifikonte sulmin e llahtarshëm në shkollë Një i ri kanadez ka planifikuar një sulm të llahtashëm në një shkollë në 27 vjetorin e masakrës së një kolegji në Montre
Kryeministri kanadez shpërthen në lot pasi ribashkohet me refugjatin sirian (VIDEO) Justin Trudeau kryeministri i Kanadasë është një ndër njerëzit e pushtetit të cilët vërtet vlejnë për t’u marrë shembull
Kryeministri kanadez shpërthen në lot përballë refugjatëve sirianë (VIDEO) Kryeministri kanadez Justin Trudeau ka shpërthyer në lot teksa ka biseduar me disa refugjatë nga Siria, të cilëve ai iu
Kanadezët ironizojnë Trump: Mur akulli mes nesh dhe SHBA-ve pas fitores së republikanit (FOTO LAJM) Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump ka thënë gjatë fushatës elektorale se meksikanët
Cmendet gjyshja kanadeze, akuzohet për piratim të lojës me zombi Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Kanada ku një gjyshe është akuzuar për shkarkim ilegal të lojës Metro 2033, pasi f
Shtirej si punonjës i Konsullatës Kanadeze, arrestohet mashtruesi i vizave Të Blutë e Tiranës kanë arrestuar ditën e sotme një person, i cili ka mashtruar një qytetar se ishte punonjës i Konsulla
Vritet politikani kanadez Ish-kryeministri i Albertas, Jim Prentice ishte në mesin e katër të vrarëve në një aksident ajror në Kanada. Peter Er
The Hill Times / Thaçi: Kosova si qendër për investimet kanadeze në rajon Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për "The Hill Times", ka inkurajuar kanadezët që të investojnë në