999 rezultate për

kanada

Pas Kanadasë edhe një shtet i hap rrugë shitjes së kanabisit Parlamenti izraelit në mënyrë unanime miratoi një ligj që lejon eksportin e kanabisit mjekësor, duke i lejuar vendit të
Edhe Kanadaja përfshihet në debatin e korrigjimit të kufijve Ambasadorja e Kanadasë në Beograd, Kati Csaba, deklaroi se vendi i saj mbështet fuqishëm dialogun ndërmjet Kosovës dhe S
Deputetët e këtij shteti shëndërrohen në "gogolë" , kryeministri i duartroket (FOTO LAJM) Festa e Halloëeen është mjaftë e përhapur në botë, por në Amerikë dhe Kanada është shumë e ndjekur. 31 tetori është
Korea e Jugut do u bëjë testin e urinës qytetarëve të saj që kthehen nga Kanadaja Koreja e Jugut ka paralajmëruar shtetasit e saj të mos tymosin marijuanë në Kanada, teksa iu ka thënë se, pavarësisht li
Kanadaja legalizon marjuanën për një arsye të habitshme Së fundmi raportohet se Kanadaja ka vendosur që të legalizojë marihuanën. Tashmë Kanadaja është bërë shteti i dytë n
Kush është bukuroshja shqiptare që po "çmend" Kanadanë (FOTO LAJM) Shqiptarët njihen si një ndër racat më të pashme në botë. Këtë e kanë vërtetuar edhe plotë modele dhe modelë që konkuroj
Zvicra, Gjermania e dytë. Sinjale për shtim të nevojave të krahut të punës Pas Gjermanisë, edhe nga Zvicra mbërrijnë sinjale për shtim të nevojave të krahut të punës. Ekspertët atje presin që
Gjithmonë ka shpresë, të rinjtë shqiptarë nuk gjenin punë në vend por Kanadaja u hapi dyert Fisnik Kumnova në fillim të vitit 2017, së bashku me gruan e tij Dafinën e braktisi qytetin e tij të lindjes, Mitrovicën
2 viktima, shqiptarët bashkohen për të ndihmuar familjen në Kanada Solidaritet nga gjithe bashkeatdhetaret per te ndihmuar ate qe mbeti nga familja shqiptare, e perfshire ne aksidentin tr
Përmirësohet gjendja e vajzës së familjes Metko në Kanada Dy anëtarët e mbijetuar të familjes Metko në aksidentin e shënuar të dielën e 19 gushtit në Kanada vijojnë të mbeten në
Aksidenti tragjik në Kanada, kush është shqiptari që humbi jetën Aksidenti i rëndë në Ontario, Kanada këtë të dielë la të vdekur midis 4 personave, edhe dy shqiptarë. Fatos Metko, 45
Merr flakë qielli mes SHBA-së dhe Kanadasë (FOTO LAJM) ymi nga zjarri po mbush qiellin në qytetet perëndimore të SHBA dhe Kanadasë ka kaluar çdo pritshmëri dhe ka detyruar eks
Kanadaja u mbyll derën shqiptarëve, ja vendimi i fundit i qeverisë Kanadaja ka njoftuar se do ti japë fund sistemit të lotarisë për prindërit apo gjyshërit e huaj që aspirojnë ribashkimin
La Liga në SHBA për 15 vjet, futbollistët kundër projektit La Liga është një nga kampionatet më të fuqishme dhe më të rëndësishme të futbollit në botë. Kjo ligë futbolli së fu
Rusia mban anën e Arabisë në përplasjen me Kanadanë Rusia ka kaluar në anën e Arabisë Saudite në konfliktin që ka kjo e fundit me Kanadanë, pas arrestimit të disa aktiviste
Kanadaja lobonte për të drejtat e grave, Arabia prish marrëdhëniet Arabia Saudite ka dëbuar ambasadorin e Kanadasë dhe ka pezulluar investimet dhe marrëveshjet e reja për tregti me këtë s
Agresori i armatosur sulmon një turmë në Kanada, të vrarë dhe të plagosur Një ngjarje e rëndë ka tronditur Kanadanë mëngjesin e sotëm. Një grua e re mbeti e vdekur dhe 13 të tjerë u plagosën
Tregtia me Kanadanë, Italia kërcënon planet e BE Italia nuk do të ratifikojë marrëveshjen e tregtisë së lirë mes BE dhe Kanadasë, një premtim nga qeveria italiane që në
I nxehti përvëlon Kanadanë, shkon në 54 numri i viktimave Një valë i nxehti ka goditur provincën kanadeze të Quebec, duke shkaktuar gjatë javës së fundit vdekjen e 54 personave,
Vapa vrasëse shkakton 20 viktima në Kanada Vala e befasishme e të nxehtit që ka mbërthyer rajonet qendrore dhe lindore të Kanadasë ka shkaktuar gati 20 vdekje deri