999 rezultate për

kampion

Sneijder tregon dy ekipet favorite për Ligën e Kampioneve Wesley Sneijder vë bast që Barcelona dhe Liverpool do të jenë prapë më të mirat në Ligën e Kampionëve, por ai shpreson q
Messi shpallet sulmuesi më i mirë i Ligës së Kampioneve Lionel Messi, ylli i Barcelones ka fituar çmimin si sulmues i sezonit ne Champions. Argjentinasi u nderua për paraqit
UEFA shpall mesfushorin më të mirë të Ligës së Kampioneve Po hidhet në Monaco shorti që do të përcaktojë fazën e grupeve për sezonin e ri në Champions League. Përveç shortit,
Van Dijk fiton çmimin e mbrojtësit të vitit në Ligën e Kampioneve Sot po mbahet ceremonia e ndarjes së çmimit të më të mirëve për sezonin e kaluar në Champions League dhe njëkohësisht ed
Në fund të merkatos: Ndosh shkëmbimi i madh mes PSG dhe Real-it Fundit i merkatos pritet të sjellë një shkëmbim interesant mes Real Madridit dhe Paris Saint-Germainit. Situata e por
Majlinda Kelmendi kualifikohet në çerekfinale të Kampionatit Botëror Majlinda Kelmendi e ka nisur mbarë Kampionatin Botëror që po zhvillohet në Tokio të Japonisë. Xhudistja kosovare ësht
Peja, qyteti që prodhon kampionët botërorë të xhudos AFP ka shkruar një artikull për kampionen e talentuar të xhudos, Majlinda Kelmendit. Në shkrim flitet për ëndrrën e thye
Gol, penallti dhe kartonë të kuq, kampionët ndëshkohen që në start nga Kukësi (VIDEO) Kategoria Superiore ngriti siparin e sezonit të ri 2019-2020, me një ndeshje spektakolare që pa përballë njëra-tjetrës n
Plas tek Luftëtari, trajneri ikën një ditë para nisjes së kampionatit Nuk kanë fund çudirat te Luftëtari i këtij sezoni. Vetëm 1 ditë para ndeshjes debutuese në kampionat ndaj Tiranës, bluzi
Dështimi në Champions, lojtarëve të United i reduktohet paga Lojtarët e Manchester United raportohet se nuk janë të kënaqur me një klauzolë kontrate e cila bënë që paga e tyre të zv
8 ditë nga hedhja e shortit, priten "përplajse titanësh" në Ligën e Kampioneve (FOTO LAJM) Shorti për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve 2019/20 do të hidhet më 29 gusht në Monaco. Gjithsej 32 ekipe
Muza e kampionatit botëror "çmend" rrjetin (FOTO LAJM) Anastasia Kvitko një vit më parë tërhoqi vëmendjen e të gjithë botës gjatë Kampionatit Botëror të futbollit “Rusi 2018”.
Suarez dëshiron rikthimin te kampionët holandez Legjenda e Ajaxit, Sjaak Swart, tregon se sulmuesi uruguaian i Barcelonës, Luis Suarez, dëshiron të kthehet në Ajax para
Vetëm pak ditë më parë u shpall hero, Adrian bën gabimin e tmerrshëm (VIDEO) Liverpool është duke avancuar 1:2 në ndeshjen e javës së dytë të Premierligës. Mane dhe Firmino shënuan dy supergola
Liverpool super-kampion i Europës nëpërmjet penalltive (VIDEO) Liverpool ka arritur ta fitoj finalen e Superkupës së Evropës duke e mposhtur Chelsean. U deshën 120 minuta plus pena
Vdes Kampioni i Botës në futboll (FOTO LAJM) Heroi i Kupës së Botës 1986 Jose Luis “Tata” Broën ka ndërruar jetë në moshën 62 vjeçare në vendin e tij të lindjes, La
Milani prezanton trofeun e Ligës së Kampionëve në sheshin e Prishtinës (VIDEO) Skuadra e Milanit ka mbërritur sot(e shtunë) në Kosovë ku do të takohet në një ndeshje miqësore me kampionin e Kosovës,
E fortë, 24-vjeçarja shpallet kampione mes 200 burrash Fiona Kolbinger bëhet e para femër që fiton turin çiklistik transkontinental duke mposhtur në garë plot 200 meshkuj.
Ndodh në Bolivi, gjyqtari akordon një penallti me VAR por kampionati nuk ka VAR Ditën e djeshme luhej ndeshja midis Always Ready dhe Bolivarit. Por në këtë takim arbitri bolivian, Raul Orosko ka bë
Kampionati Shqiptar në kaos, FSHF "fle gjumë" për situatën e krijuar Kampionati Shqiptar i Futbollit, sipas datës së vendosur nga organizatorja e saj, FSHF, fillon me 24 gusht, dhe kur mbet