999 rezultate për

kabinetin

Të hënën Mustafa mbledh kabinetin për çështjen e vizave Kryeministri Isa Mustafa gjatë mbledhjes së qverisë është shprehur se ditën e hënë do të mbahet një takim i brendshëm pë
A do të ketë ndryshime në kabinetin qeveritar?! Me nisjen e sesionit të ri parlamentar mund të kemi ndryshime në kabinet, sa i takon ministrave. Sipas burimeve që ka
Ja si e shante Ylli Manjani dikur Edi Ramën Ylli Manjani që sot është zgjedhur ministër i Drejtësisë në kabinetin e drejtuar nga Edi Rama. Ai është me profesion
Rama konfirmon: Asnjë plan për ndryshime në kabinetin qeveritar Mesditën e sotme, kryeministri Rama zhvilloi një bashkëbisedim në Twitter dhe Facebook me qytetarët, ku ka prekur shumë
Cameron riformaton kabinetin Për herë të parë që nga fitorja në zgjedhjet fundjavën e kaluar, kryeministri britanik, David Cameron, pritet të mbajë f
Syri i fshehtë në kabinetin e kryeministrit Pas publikimit të incizimeve nga kabineti i kryeministrit Nikolla Gruevski, ku dëgjohet se si ato bisedojnë për atë se k
Rama mbledh kabinetin: Bilanci i 300 ditëve qeverisje Kryeministri Edi Rama do të angazhojë sot tërë kabinetin e tij ministror për të bërë bilancin e një viti pune të kësaj q
Ivanov nuk dëshiron të ketë këshilltarë shqiptarë Presidenti i Republikës së Maqedonisë nuk ka asnjë këshilltar shqiptar. I vetmi që punonte në kabinetin e tij, Ahmet Qaz
Rama dhe Berisha mbledhin qeveritë Kryeministri i zgjedhur Edi Rama do zhvillojë sot rreth orës 12.00 mbledhjen e parë me të gjithë kabinetin, vetëm pak me
Ambasada Amerikane: Mirëpresim kabinetin e ri Ambasada Amerikane mirëpret kabinetin e ri të kryeministrit Rama dhe vlerëson në mënyrë të veçantë përfshirjen e femrave
Ndryshimet në Kabinetin Qeveritar mbajnë peng Avdiun Ndryshimet që pritet të ndodhin në Kabinetin Qeveritar mbajnë peng Ramadan Avdiun. Avdiu aktualisht mban pozicionin e p
Miratohet projektligji për ratifikimin e marrëveshjes për themelimin e BERZH Qeveria e Kosovës ka miratuar sot projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes për themelimin e Bankës Ekonomike për Rin
Takimi me Daçiç, kryeministri informon edhe kabinetin qeveritar Kryeministri Hashim Thaçi, në mbledhjen e sotme ka njoftuar kabinetin e tij lidhur me takimin e dytë me kryeministrin se
Priten ndryshime në kabinetin qeveritar Dy ministra të Qeverisë së Kosovës, anëtarë të Partisë Demokratike të Kosovës së shpejti mund të mbesin “pa punë”, meqen
Vetëm 3 shqiptar punojnë në kabinetin e presidentit Përderisa presidenti maqedonas Gjorgje Ivanov po ushtron vitin e tretë të detyrës, në kabinetin e tij punojnë vetëm tre
Gruevski dorëzon në parlament kabinetin e qeverisë së re Mandatari për formimin e Qeverisë së re, Nikolla Gruevski mbrëmë dorëzoi pranë Parlamentit propozimin për kabinetin e ri
Fundjava finalizon qeverinë e re Dy partitë fituese në Maqedoni VMRO-DPMNE dhe BDI kanë arritur marrëveshjen e koalicionit. Ditët e fundit janë finalizua
Tunizi, shkrihet shërbimi sekret Qeveria e përkohshme në Tunizi lajmëroi gjatë drekës për shkrirjen e shërbimit sekret policor, vendim që hyn në fuqi men
Presidenti shkeli Kushtetutën, votoi qeverinë Vetëm pak minuta pasi është zgjedhur president, Behgjet Pacolli ka shkelur Kushtetutën. Në cilësinë e kreut të shtetit,
Ne vjeshte, ndryshime te rendesishme ne kabinetin e Gruevskit Sipas televizionit maqedonas A1, kryeministri Nikolla Gruevski planifikon që gjatë muajit tetor të nd&eum