999 rezultate për

jeshile

"Dritë jeshile" për Messin, mund të largohet nga Barcelona Duke filluar nga vera e vitit të ardhshëm, të gjitha klubet që kanë ëndërruar të kenë një ditë në gjirin e tyre Lionel M
Gjermania i jep dritën jeshile Kosovës Gjermania, shtet që ka mbi 82 milionë banorë, është rreshtuar kah vendet që e përkrahin heqjen e vizave për qytetarët e
Parlamenti i Holandës, "dritë të kuqe" për negociatat e Shqipërisë dhe "jeshile" për Maqedoninë Parlamenti i Holandës ka vendosur t’i thotë “Jo” Shqipërisë për hapjene e negociatave, ndërsa vendimi për Maqedoninë e
Bruksel, Rama kërkon që Europa të hapë dritën jeshile Gjatë konferencës në Bruksel me Presidentin e Komisionit Evropian, kryeministri Edi Rama është shprehur se tashmë është
Sulmohet me raketa ambasada amerikane Zona Jeshile (Green Zone) në qytetin e Bagdatit është goditur nga një raketë ‘Katjusha’, raporton Reuters. Kjo zonë e kr
Dieta e gjelbër që bën mrekullinë për një javë Nuk është kjo një dietë vetëm për të rënë në peshë, por edhe për t’u pastruar dhe ndihmuar organizmin të rigjejë vitamin
Zvicra hap dritën jeshile për emigrantët shqiptarë Zvicra ka qenë një ndër destinacionet kryesore të shqiptarëve të Kosovës, të cilët pasi u larguan nga vendi vijuan jetën
Pse e kuqe dhe jeshile? Historia që fshihet pas ngjyrës së festave Nuk është se një ditë, ngjyra e kuqe dhe e gjelbër u shpallën ngjyrat e Krishtlindjeve. Ka një histori të gjatë dhe
Ekspertët japin alarmin për sallatën jeshile: Është e rrezikshme! Duket se tashmë në listën e ushqimeve të rrezikshme është futur edhe sallata jeshile. Pikërisht në Kaliforni është re
CR7 i gjithë i Juventusit, Mendes i jep dritën jeshile Marottas Sot mes Cristiano Ronaldos dhe Juventusit kanë qenë ditët më të nxehta të kësaj merkato verore. CR7 dhe presidenti i
Holanda jep dritën jeshile: Shqipërisë sot t'i hapen negociatat me BE Qeveria e Holandës ka dhënë sinjale të forta se është tërhequr nga bllokimi i hapjes së negociatave të Shqipërisë. K
Hapet drita jeshile për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO Maqedonia dhe Greqia më 17 qershor kanë rënë dakort për çështjen e emrit duke e bërë atë Republika Veriore e Maqedonisë.
Holanda pro hapjes së negociatave me Maqedoninë Parlamenti holandez ka dhënë dritë jeshile për hapjen e negociatave për antarësim të Maqedonisë drejt BE-së. Ky është
Xhafaj jep dritën jeshile nga Gjermania: Pro negociatave! Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka udhëtuar këtë herë drejt Berlinit ku është pritur nga ministri Federal i Brendshëm
Negociatat me BE-në, Hahn jep dritën jeshile për Maqedoninë Komisioneri i BE-së Johanes Hahn, në një intervistë për Der Standard ka folur pozitivisht për çeljen e negociatave me Ma
Si të humbësh 2 kg në një javë duke u ushqyer shëndetshëm Përshendetje nga shkrimi i radhës, një shkrim që kam dashur gjithmonë ta bëj por për çështje kohe mbeti për sot! Unë
Thaçi jep dritën jeshile nga Viena, merr mbështjetje nga Austria Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka zhvilluar një takim me kancelarin e Austrisë, Sebastian Kurz. Ai ka deklaru
Liberalizmi i vizave, Haradinaj jep dritën jeshile nga Sofja Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se nënshkrimi i sotëm i deklaratës së përbashkët në Samitin e Sofj
Mirabelli i jep dritën jeshile largimit të Donnarummas Donnarumma shikohet si njëri nga fajtorët kryesorë për humbjen e madhe të Milanit në finale kundër Juventusit, i cili bë
Mjekët japin alarmin! Kujdes nga sallata jeshile Duket se tashmë në listën e ushqimeve të rrezikshme është futur edhe sallata jeshile. Pikërisht në Kaliforni është re