999 rezultate për

jasharit

"Jam berber, skulpturën e kam hobi", flet autori i shtatores së Adem Jasharit Alban Buxhovi, autor i shtatores së komandantit legjendar Adem Jashari, ka deklaruar se është berber me profesion. Ai
Bëhet i gjallë autori i shtatores së Adem Jasharit: Unë berber jam, skulpturën e kam hobi! Alban Buxhovi, autor i shtatores së komandantit legjendar Adem Jashari, ka deklaruar se është berber me profesion. A
Diplomati serb zbulon negociatat sekrete me SHBA për Kosovën: Shansi i madh që humbëm Negociata të fshehta me amerikanët mbi statusin e Kosovës dhe Dugagjinit janë mbajtur në Beograd edhe përpara Konferenc
Historia e fotografisë së grupit të Adem Jasharit (VIDEO) Sami Lushtaku me bashkëluftëtarë kujtojnë një fotografi që u shkrep para gati tre dekadave. Aty kishin dalë Adem Jash
Dalin pamjet e rralla: Ky ishte krahu i dajthtë që nuk iu nda Adem Jasharit (VIDEO) Më 5, 6 dhe 7 mars 1998, për herë të tretë nga forcat serbe u rrethuan familja Jashari. Më 5, 6 dhe 7 mars 1998, Adem
21 vjet nga rënia e Ismet Jasharit Sot shënohet 21 vjetori i rënies së komandantit të UÇK-së Ismet Jashari i njohur si Komandant Kumanova. Ismet Jashari
Martohet vajza a Komandant Ismet Jasharit, momente emocionuese para bustit te babait (VIDEO) Donika Jashari, vajza më e madhe e Komandant Kumanovës - Ismet Jashari, është martuar ditën e sotme në fshatin e lindjes
Merr formë shtatorja e Adem Jasharit (FOTO LAJM) Shtatorja e komandantit legjendar, Adem Jashari ka hyrë në procedurën e realizimit të shtatores në argjilë për të vijuar
Video e rrallë: Këngë e valle në familjen Adem e Jasharit (VIDEO) Një video e rrallë është publikuar në rrjetin social Facebook, ku shfaqet familja e heroit legjendar të Kosovës, Adem Ja
Fortunë në polici pas vrasjes së Abid Jasharit Një rreshter dhe tre policë janë suspenduar nga stacioni veriu në "Kodrën e Trimave". Suspendimi i tyre lidhet me vra
Del për herë të parë një fotografi e Adem Jasharit Një fotografi e rrallë është publikuar nga deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu, ku shihet komandant
Dilema, versione të ndryshme për vrasjen e Abid Jasharit Që nga vrasja e 34-vjecarit Abid Jashari, bashkëshortja e të ndjerit është kthyer kundër vëllait të saj, Baki Shkodrës,
Policia merr në pyetje një person për vrasjen e Abid Jasharit Policia e Kosovës është duke marrë në pyetje një person në lidhje me vrasjen e Aibd Jasharit gjatë mesditës së djeshme n
Identifikohen vrasësit e Abid Jasharit në Prishtinë Policia e Kosovës ka bërë identifikimin e dy personave të dyshuar për vrasjen e 27 vjeçarit Abdi Jasharaj gjatë paradite
Fjalët prekëse të Besartës për ditëlindjen e Hamëz Jasharit (FOTO LAJM) E bija e heroit kombëtar- Hamëz Jashari, Besarta Jashari ka zgjedhur të shkruajë fjalët më të ndieshme për datën e lindj
Kërkohet që statuja e Adem Jasharit të ngrihet në Prishtinë Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik, Gani Koci përmes një shkrimi në llogarinë e tij Facebook ka kritikuar institucio
Besarta Jashari rrëfen si serbët morën armët e Adem Jasharit Vajza e heroit të kombit Hamëz Jashari, Besarta, në emisionin Personale ka rrëfyer detaje nga lufta mes Familjes Jashari
Mesazhi i Bekim Jasharit për fqinjët Bekim Jashari, kryetar i Skenderajt e përfaqësues i familjes Jashari, ka thënë se ndjehet jashtëzakonisht mirë, në ditën
Merret vendimi, ja kur ndërtohet busti i Adem Jasharit uvendi i Kosovës ka planifikuar që në 2019 ta financoj ndërtimin e shtatores së komandantin legjendar Adem Jashari. N
Bekim Jashari ka një mesazh për shoket e Adem Jasharit Bekim Jashari ka thënë se Nuredin Lushtakun e ka gjithmonë prapa vetës. Ka një mesazh për shokët e gjallë të Adem Jashar