999 rezultate për

japonia

Japonia mbyll gropën gjigande në mes të rrugës vetëm në një jave (VIDEO) Autoritetet japoneze kanë dhënë një leksion efikasiteti duke rregulluar një gropë gjigante në vetëm një javë. Gropa i
Japonia ka më shumë pika ngarkimi se sa karburante (VIDEO) Japonia tani ka më shumë pika ngarkimi për makinat elektrike se sa karburante. Ajo numëron sot më shumë se 40 mijë pi
Tensione në qiell, Japonia dhe Kina nxjerrin avionët luftarakë Japonia ka ngritur në fluturim avionët e saj luftarakë gjatë së dielës, pasi 8 avionë kinezë u panë të fluturonin mes di
Japonia në alarm, pupullsia me përqindjen më të lartë të beqarisë në botë Japonia wshtë shtëpia e popullsisë më të vjetër në botë dhe ka një përqindje të lindjeve në rënie, si dhe një numër marr
Ja përse Japonia është populli më elegant në botë Popullsia japoneze në 25 vitet e fundit mban vendin e parë për popullsinë më jetëgjatë në tokë dhe mësohet qe mesatarish
Japonia dhuron donacione për rajonet e përmbytura në Shkup Agjencia japoneze për bashkëpunim ndërkombëtar (JICA) ka dhuruar donacione për për komunat Haraçinë, Gazi Babë dhe Tetov
Japonia përkujton 71-vjetorin e bombardimit të Hiroshimës Japonia shënon sot 71-vjetorin e bombardimit atomik amerikan të Hiroshimës, së bashku me thirrjen e kryebashkiakut për h
Ja si dukej Japonia para dy luftërave botërore (FOTO LAJM) Përmes fotove ju do të shikoni se si dukej jeta në Japoni në vitin 1908, para fillimit të industrializimit dhe të dy Luf
Kina dhe Japonia zhvillojnë takime dypalëshe Dy gjigantët aziatikë Kina dhe Japonia po zhvillojnë një sërë bisedimesh për të ulur tensionin mes dy vendeve. Sot u
Tërmeti godet Tokion Mëngjesin e ditës së sotme Tokio është goditur nga një tërmet i shkallës 4.5, duke shkaktuar dëme të vogla materiale.
Japonia në një profil ndryshe (FOTO LAJM) Në Japoni natyra çdo vit e kthen atë në një mrekulli plot ngjyra dhe jetë. Lulet e qershive në pranverë, e kthejnë këtë
Japonia përkujton 5-vjetorin e tragjedisë në Fukushima (FOTO LAJM) Japonia është ndalur për të kujtuar viktimat e tragjedisë së trefishtë që goditi vendin pikërisht 5 vite më parë, më 11
Refugjatët, Japonia ndihmon Maqedoninë Qeveria e Japonisë ka marrë vendim që të sigurojnë ndihmë të pakthyeshme për Maqedoninë dhe Serbinë në vlerë prej 500.00
Të udhëtosh me një transportues sa një tabletë (VIDEO) Pajisja e quajtur "WalkCar" mund të arrijë shpejtësi maksimale prej 10 km/h dhe mund të mbajë shofer (drejtues mjeti) de
Japonia goditet nga një tërmet i fuqishëm Japonia është tronditur sot nga një tërmet, por fatmirësisht nuk ka shkaktuar lëndime në njerëz por vetëm deme të vogla
Japonia do të presë Botërorin e Klubeve 2015 dhe 2016 Pas 3 vjetësh, Kupa e Botës për Klube do të rikthehet në Japoni, aty ku do të zhvillohen dy edicionet e ardhshme, i këti
Japonia, "manita" ndaj Uzbekistanit (VIDEO) Japonia ka mundur me rezultatin e thellë 5-1 Uzbekistanin në një ndeshje të zhvilluar në Tokio. Për Blutë Samurai shënua
Shpikjet teknologjike më të çuditshme në Japoni (FOTO LAJM) Japonia gjithmonë është vendi që njihet për shpikje nga më të çuditshmet, por duket se këtë herë është kompania Chindogu
Ja çfarë hanë ushtarët amerikanë në xhunglat e Tajlandës (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur një stërvitje ushtarake të quajtur “Cobra Cold 2015” në Tajlandë. Pjesë e
Walter Mazzarri te Japonia? Japonia po kërkon një trajner me emër pas shkarkimit të meksikanit Javier Aguirre. Pas Leonardos dhe Prandellit, për sto