999 rezultate për

jakup

Leonora Jakupi se ndalon dot (VIDEO-FOTO) Këngëtarja nga Kosova Leonora Jakupi më në fund ka publikuar klipin që pritej me shumë kërshëri nga fansat e saj. Edhe p
Jakup Krasniqi përkrah Zafirin për kryetar të Prizrenit Duket se kanë filluar mbështetjet e para për kreun e Bashkimit Demokratik Zafir Berishën për kryetar të Prizrenit. Nesër
Shtyhet debati për rolin EULEX-in Debati në lidhje me rolin e EULEX-it, Qeverisë së Kosovës dhe periudha të tranzicionit është shtyrë nga Kuvendi i Kosov
Ratifikohet marrëveshja Update- Me 84 vota për, tre kundër dhe një abstenim, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë ratifikuar marrëveshjen për n
S'ka parti të re, Krasniqi do qëndrojë tek PDK-ja Kreu i Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi nuk do të formojë parti të re, as nuk do të largohet nga partia ku ai është th
Krasniqi: Serbia vazhdon politikën e dy binarëve Serbia vazhdon politikën e dy binarëve, në një anë sikur bën marrëveshjen me ndërmjetësimin e Brukselit për të ecur në r
Marrëveshja për Trepçën, cenon Kosovën “Neve nuk kemi informacione për këtë çështje, kemi informacione të marra nga mediat që për mua, për të dhënë mendimin ng
Hidhen poshtë ankesat e BDI Pretendimet e Bashkimit Demokratik për Integrim se në gjatë procesit zgjedhor në komunën e Dollnenit ka pasur parregull
KSHZ pranon ankesat për Strugën Ankesat për Komunoën e Strugës janë pranuar nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor, ndryshe nga sa ndodhi me ankesat për komun
Zvicra do të mbeshtesë me tej Kosovën Kryetarja e Parlamentit të Zvicrës, Maja Graf gjatë vizitës së saj në Kosovë është shprehur se e ka mështetur dhe do ta
KSHZ do të rinumërojë votat në Çair Anëtarët e VMRO DPMNE-së dhe të PDSH-së në Komisionin Shtetëror Zgjedhor mbrëmë kanë miratuar ankesat e PDSH-së për Çair
Shtohet armata e punëtorëve të Selimit Është shtuar akoma më shumë armata e punëtorëve të ambasadorit të Kosovës në Shqipëri, Sylejman Selimit. Çdo ambasador d
Zhdukja e 9-vjeçarit në vitin 2004, familja dyshime tek Ardian Përrenjasi Nëntë vite pas zhdukjes së djalit të tyre 9-vjeçar, familja Carja në vazhdon të shpresojë se një ditë ai do të kthehet.
Krasniqi pret normalizim të marrëdhënieve me Serbinë Kryetari i Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi pret normalizim të marrëdhënieve me Serbinë. Duke mos dashur të komentojë
Jakup Krasniqi mund të rikonfirmohet në postin e Sekretarit të PDK-së Jakup Krasniqi mund të rikonfirmohet në postin e Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë.Zyrtarët e PDK-së thonë se javën
Krasniqi, vazhdon të jetë figurë e fuqishme në PDK Sekretari i PDK-së, Jakup Krasniqi, vazhdon të jetë figurë e fuqishme në parti, edhe pse ndikimi i tij thuhet se t
Krasniqi dhe Limaj pjesë e kryesisë së PDK-së Kryetari i PDK-së Hashim Thaçi po përpiqet të shfaqet si njeri që është garant i unitetit brenda Partisë Demokratike të
Krasniqi nuk bindet Njëri nga eksponentët më të lartë të PDK-së, Jakup Krasniqi, duket se është i vendosur për ta sfiduar deri në fund shefi
PDK do të mbajë Kongresin me apo pa Krasniqin dhe Limajn Me, apo pa sekretarin e përgjithshëm të PDK-së, Jakup Krasniqi, e nënkryetarin Fatmir Limaj, Kongresi i partisë më të ma
Letër e hapur drejtuar Jakup Krasniqit L e t ë r e h a p u r ! Drejtuar : Zotit Jakup Krasniqit kryetar i Parlamentit të Kosovës, Luftëtarit, ish