999 rezultate për

jahja

Kosova dhe SHBA firmosin marrëveshjen e ekstradimit Presidentja në largim, Atifete Jahjaga dhe ambasadori amerikan Greg Delawie, kanë nënshkruar marrëveshjen e ekstradimit
Jahjaga nesër nënshkruan marrëveshjen për ekstradim me SHBA-të Zyra e Presidentes ka bërë të ditur se Kosova dhe SHBA nesër do të nënshkruajnë marrëveshjen për ekstradim. President
Jahjaga në Maltë për të inaugurua monumentin e Nënë Terezës Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ndodhet për një vizitë zyrtare në Maltë për të inauguruar monumentin për Nënë Ter
Jahjaga uron Pashkët: Festë e bashkimit dhe e solidaritetit Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga i dërgoi një mesazh urimi Ipeshkvit të Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji,
Mbreti i Jordanisë Abdullah: Erdogani dërgon terroristë në Evropë, pyesni Nishanin dhe Jahjagën... Mbreti i Jordanisë, Abdullah ka akuzuar Turqinë se ka eksportuar terroristë në Evropë. Ai ka deklaruar se kriza e madhe
Ndiqni LIVE intervistën e Jahjagës për Zërin e Amerikës (VIDEO) Gjate vizitës qe po zhvillon në Washington, Presidentja në largim e Kosovës, Atifete Jahjaga, vizitoi edhe Zërin e Ameri
Jahjaga takon Bidenin, falënderon SHBA-të për përkrahjen Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga u prit sot në Shtëpinë e Bardhë nga nënpresidenti, Joseph Biden.
Haradinaj-Jahjagës: Kosova tani duhet të krijojë ushtrinë Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvend, Daut Haradinaj, i ka dërguar presidentes në ikje, Atifete Jahjag
Jahjaga takohet sot në Shtëpinë e Bardhë me Joe Biden Zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Joe Biden, pret sot në Shtëpinë e Bardhë presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga. Kjo ës
Jahjaga: Spitali pediatrik-kirurgjik, investim për të ardhmen Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe Maitha Al Shamsi, ministre e shtetit e Emirateve të Bashkuara Arabe, kanë vën
Ekspertët e demarkacionit vendosin pa Mustafën Megjithëse nga zyra e presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga u lajmërua se deri në fund të muajit mars do të jetë gati r
Princi Charles: Rrëfimet në Prishtinë ma thyen zemrën Princi Charles tha se rrëfimet që ka dëgjuar në Prishtinë nga familjarët e të pagjeturve ia kanë thyer zemrën. Megjithat
Çifti mbretëror, homazhe tek momeriali i të pagjeturve (FOTO LAJM) Princi Charles së bashku me Dukeshën Camilla pas takimit me Presidenten Atifete Jahjaga janë dukë bërë nderime tek memor
Jahjaga dhuratë për Princin Charles (FOTO-VIDEO) Princi i Uellsit, Charles, dhe dukesha Cornwall, janë pritur nga presidentja ne largim e Kosovës, Atifete Jahjaga.
Jahjaga pret Princin Charles në aeroport Presidentja në ikje e Kosovës Atifete Jahjaga, ka dalë në aeroportin e Prishtinës për ti uruar mirëseardhje Princit Char
Flamuri i Kosovës nga Kilimanxharo sërish në duart e presidentes Jahjaga Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga zhvilloi sot një takim me alpinisten Merita Gashi e cila ia dorëzoi flamurin e Kos
Jahjaga: E tronditur nga sulmi terrorist në Ankara, ngushëllime familjarëve Presidentja në ikje e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka reaguar lidhur me sulmin e sotëm në Ankara të Turqisë. “E trondit
Jahjaga në Jordani, takon Mbretin Abdullah II Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga zhvilloi një takim me Mbretin Abdullah II të Mbretërisë Hashemitë të Jordanisë pë
Jahjaga: Sulmi me molotov akt vandal Presidentja Atifete Jahjaga shpreh shqetësimin e saj për veprime të tilla të vandalizmit ndaj pronës publike dhe private
Sulmohen zyrat e presidentes Jahjaga Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm objekti i Kuvendit të Kosovës, është sulmuar me koktej molotovi. Lajmi është b