999 rezultate për

jahja

Jahjaga: Njohja e statusit të viktimave seksuale të luftës të bëhet tani Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka thënë se procesi i njohjes së statusit dhe verifikimit të viktimave të dhu
Jahjaga vendos kurora lulesh në vendin ku u vranë 1 milion hebrenj Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, gjatë një vizite në Poloni ka vendosur kurora lulesh në kampin e Auschwitz-i
Ish-presidentja kryen të drejtën e saj si qytetare Atifete Jahjaga obligimin e saj si qytetare e kreu në sallen 1 Tetori në Prishtinë Ish-presidentja e Kosovës, Atifete
Lunaçek dënon veprimi e Serbisë ndaj Jahjagës Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ishte e ftuar për të promovuar librin "Unë dua të dëgjohem", kushtuar rreth 2
Qeveria serbe "duartroket" nacionalistët që penguan vizitën e Jahjagës Organizata nacionaliste serbe “Zavetnici” ka shpallur fitoren ndaj festivalit “Mirëdita, dobar dan!”, që ata e quajnë pr
Pasi ndaluan Jahjagën, serbët ndërpresin edhe debatin në festival (VIDEO) Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është penguar që të marrë pjesë në festivalin “Mirëdita, Dobar dan”, i cili p
Engel dënon veprimin e Beogradit ndaj Jahjagës Anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, njëherësh edhe anëtar i lartë i Kom
Nuk u lejua të hynte në Beograd, Jahjaga mban fjalim përmes një video-incizimi Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nuk është lejuar të hyjë në Beograd për të promovuar librin “Unë dua të dëgjo
"Kosova është Serbi", serbët protestojnë kundër librit të Jahjagës (FOTO LAJM) Promovimi i librit “Dua të dëgjoj” i ish-presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga në Beograd u ndërpre qysh në fillim.
Jahjaga: Autoritetet e Serbisë me mendësi të viteve ‘90 Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ëshët shprehur se Serbia e ka shkelur rëndë Marrëveshjen e Brukselit për vi
Tahiri: Serbia shkeli marrëveshjen me ndalimin e Jahjagës Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka njoftuar Bashkimin Evropian për ndalesën e vizitës së ish Presidentes, Atifete Ja
Jahjaga flet pas ndalimit të hyrjes në Serbi: Politika të njëjta me vitet '90 Serbia i ndaloi ish-Presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga pjesëmarrjen në një cerëmoni promovimi të një libri mbi krim
Pse Atifete Jahjaga e anuloi vizitën në Beograd? Ish-presidentja e Kosovës ka refuzuar të vizitojë Beogradin , vizitë kjo që vinte për të marrë pjesë në festivalin “Mirë
Mediat serbe: Jahjaga përdhunon Serbinë në mes të Beogradit! Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, gjatë një vizite në Beograd, ka "çmendur" mediet serbe. "Sulm i ri i shqi
Jahjaga: Ushtria nuk mund të bëhet pa Amerikën Atifete Jahjaga, ish presidente e Kosovës, gjatë një interviste për "Insajderi", ka deklaruar se Ushtria e Kosovës nuk m
Përlotet Atifete Jahjaga, çfarë i ndodhi gjatë Presidencës? (VIDEO) Sonte në RTV Dukagjini është transmetuare emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari ekskluziv “Zëra nga Ferri”
Jahjaga: Drejtësi për viktimat e dhunës seksuale Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, edhe një herë ka kërkuar drejtësi për viktimat e dhunës seksuale. “Pa e v
Ministri Lutfiu: Nesër Kolegji "Jahja Kemal" hap dyert për nxënësit Ministri i Arsimit Pishtar Lutfiu ka përgënjeshtruar ministrin e Brendshëm Mitko Çavkov rreth statusit të kolegjit "Yahy
VMRO kërkon "këllëf" për të zbatuar urdhërin e Erdogan, kundërshton BDI Qeveria maqedonase është shprehur e gatshme për të zbatuar urdhërat e arritur nga Ankaraja zyrtare. Këtë e ka deklaru
Biden, komplimente dhe puthje Jahjagës Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden në ceremoninë e përurimit të rrugës "Beau Biden", në r