999 rezultate për

jacobson

Marrëveshja me Serbinë tërheq investitorët Nëse nuk arrihet marrëveshja mes Serbisë dhe Kosovës atëherë të dy vendet do të humbasin një mundësi historike dhe do t
Jacobson optimiste për dialogun Në vizitën e saj në Ferizaj ambasadorja e SHBA-së në Kosovë, Tracey An Jacobson është shprehur optimiste sa i takon dial
Kosova dhe Serbia të lëvizin në dialog Kosova dhe Serbia duhet që rastin e 2 prillit ta shfrytëszojnë më së miri pasi vetëm një herë të jepet një mundësi e til
Asambleja e të rinjve të Kosovës, Jacobson: E ardhmja në duar të sigurta Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracey Ann Jacobson mori pjesë sot në takimin inaugurues të A
SHBA, vijon të mbështesë dialogun Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracy Jacobson, ka shprehur sërish mbështetje për dialogun që
Jacobson: Dialogu mund të sjelle stabilitet Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë si dhe marrëveshjet për bashkëpunim, janë të rëndësishme, jo vetëm se Kosova dhe Serbia
Jacobson në Deçan, nxit udhëheqësit për promovimin e turizmit Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, ka vizituar sot Deçanin dhe është takuar me liderët
Jacobson: Bashkëpunimi me AKSP do të vazhdojë edhe me tutje Drejtori i Përgjithshëm i Akademisë së Kosovës për Siguri Publike(AKSP), Ismail Smakiqi, ka pritur sot në takim ambasado
Ambasadorja Jacobson vizitoi Brigadën e Reagimit të Shpejtë të FSK-së Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Tracey Jacobson e shoqëruar edhe nga atasheu ushtarak pranë amba
Jacobson: Platforma serbe vetëm një copë letre Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson në një intervistë për gazetën “Kosova Sot” ka thënë se Platforma e
VV letër Jacobson: Nuk i kemi dërguar letër Albright-it. Më anë të një letre dërguar Ambasadores së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, lëvizja Vet
SHBA vendos raporte normale nëse VV heq dorë nga taktikat e dhunshme SHBA nuk mund të vendosë raporte normale me Lëvizjen Vetëvendosje, përderisa ajo nuk ndryshon taktikat e dhunshme. Kësht
SHBA-të mbështetëse të fuqishme të Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim ambasadoren e Shteteve të Bashkua
Nuk pritet ndryshim të politikës amerikane karshi Ballkanit Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey Ann Jacobson në një prononcim për Rel me rastin e rizgjedhjes së p
Sundimi i ligjit, thelbësor jo vetëm për Kosovën por edhe për fqinjët Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey Jacobson me rastin e hapjes së Simpoziumit Rajonal lidhur me dësh
Integrimi i Kosovës, SHBA rikonfirmon mbështetjen Zëvendëskryeministrja e Kosovës Edita Tahiri, priti në takim njoftues Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës n
Jacobson: Krenare që përfaqëson SHBA-në në Kosovë Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadoren e re të Shteteve të Bashkuara të Ame
Ambasadorja e re e SHBA nis punën të enjten Ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Tracey Jacobson do të nisë zyrtarisht misionin e saj diplomatik në
Në mesin e gushtit postin e Dell e merr Tracey Ann Jacobson Ambasadori amerikan në Kosovë, Christopher Dell, pritet ta lë postin e tij gjatë javës së dytë të gushtit të këtij viti,
Tracey Ann Jacobson ambasadore e SHBA-ve në Kosovë Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama ka nominuar për ambasadore të SHBA-ve në Kosovë, Tracey Ann