999 rezultate për

islamik

Pakistanezët kundër ndryshimit “anti-islamik” në ligjin zgjedhor Autoritetet pakistaneze kanë paralajmëruar rreth 5,000 protestues islamikë që janë vendosur afër kryeqytetit, Islamabad,
ISIS ka humbur 96 për qind të territoreve të pushtuara para tre viteve Si rezultat i dështimeve të fundit ushtarake, grupi terrorist “Shteti Islamik” është dëbuar prej 96 për qind të territor
Si po ndikon ekstremizmi i ISIS-it tek shtetet e Ballkanit Në juglindje të Evropës, ekstremizmi islamik kërcënon të galvanizojë rivalitetet kombëtare dhe të vërë në dyshim dy deka
Këlyshët e luanëve! Njihuni me fëmijët e Shtetit Islamik (VIDEO) Ata quhen "ashbal" ndryshe këlyshët e luanit të "kalifatit". "Ne jemi grupi pastrues ", thotë Kasswara, një djalë 16-
Irani paralajmëron kundërpërgjigje nëse SHBA e quan Gardën Revolucionare grup terrorist Ministria e Jashtme e Iranit ka deklaruar të hënënse nëse ShBA-të e vendosin Gardën e Revolucionit Islamik të Iranit në
Kush është pedagogu shqiptar që u arrestua se kishte lidhje me ISIS 8 persona janë arrestuar sot nga policia malajziane pasi dyshohet se kanë lidhje me celulën terroriste të ISIS. Mes
Mbi 20 shqiptarë të vrarë në luftrat e Sirisë, si i “josh” shteti islamik Gjatë dekadës së fundit, të paktën 120 shtetas shqiptarë i janë bashkuar grupin terrorist të Shtetit Islamik, ku më shum
FBI hedh poshtë pretendimet e ISIS për autorsinë e sulmit në Las Vegasit FBI ka njoftuar se sulmuesi që vrau mbi 58 persona mbrëmë në festivalin e muzikës në Las Vegas “nuk ka të bëjë me ISIS-
Shokon amerikani: Nuk duhet xhamia në Prishtinë, Kosova është agjendë islamike e Erdoganit Në intervistën që David Phillips, nga Instituti për Studime të të Drejtave të Njeriut i cili është pjesë e Universitetit
Presidenti çek: Baza evropiane e ISIS-it është në Bosnje Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, tha se humbja e të ashtuquajturit “Shteti Islamik” në Lindjen e Mesme, kërcënon të s
Erdogan: Trump mbështet terroristët Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan shprehu shqetësimin e Turqisë përballë mbështetjes amerikane me milicët kurdë siri
Reagon Trump: Terrorizmi islamik duhet ndaluar me çdo mjet Presidenti amerikan, Donald Trump vlerësoi sot se terrorizmi islamik radikal duhet të ndalohet me çdolloj mjeti të nevoj
Xhihadistët nga Ballkani rikthehen të zhgënjyer nga ‘Kalifati’ i ISIS-it Disa xhihadistë nga Ballkani që shkuan në zonën siriane të konfliktit për të mbështetur Shtetin Islamik thonë se u rikth
Rreth 7,000 bashkëpunëtorë të ISIS thuhet të jenë në Irak Zyrtarë të sigurisë në Irak kanë deklaruar se në këtë vend vazhdojnë të mbesin rreth 7,000 bashkëpunëtorë të Shtetit Isl
Automjetet e modifikuara që militantët e ISIS-it i përdorin për sulme kamikaze (FOTO LAJM) Policia irakiane shndërron automjetet në makina të blinduara anti-bomba kundër sulmeve vetëvrasëse nga militantët e Shte
Konfirmon Pentagoni: Lideri i ISIS-it është vrarë! Kreu i “Shtetit Islamik” në Afganistan, Abu Sayed, u vra në një sulm ajror në selinë kryesore të grupit terrorist në pro
“Luani i Mosulit”, luftëtari i infiltruar që futi në kurth ISIS-in Një ushtar në një mision të rrezikshëm për të mbledhur informacione të rëndësishme brenda “Shtetit Islamik”. Jo vetëm ka
Tkurret ndikimi i ISIS-it në Mosul Forcat qeveritare në Irak kanë depërtuar në zonën e militantëve të “Shtetit Islamik” në Mosul, duke ua zvogëluar kështu
Nis raundi i pestë i bisedimeve për arritjen e paqes në Siri Diplomatë nga Rusia, Irani, Turqia dhe SHBA, kanë filluar raundin e pestë të bisedimeve për paqe në Siri me qeverinë sir
ISIS shkatërron xhaminë e famshme në Mosul Ministria e Mbrojtjes e Irakut tha se militantët e Shtetit Islamik kanë hedhur në erë xhaminë Grand Al-Nuri në Mosul dhe