E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

irak

Kamikazët e ISIS vrasin 26 dasmorë në Irak Dy kamikazë kanë hedhur veten në erë gjatë një dasme në një fshat pranë qytetit irakian Tikrit, ku për pasojë kanë humbu
Fotot e tmerrit, ISIS përdor armët kimike në Irak (FOTO LAJM) Lufta pwr qytetin e Mosulit po shkon nw ditwt e fundit tw saj dhe ISAIS akuzohet se ka përdorur armë kimike duke plagosu
George Bush nuk është penduar për ndërhyrjen në Irak dhe Afganistan Ish-Presidenti amerikan George W. Bush është shprehur se nuk është penduar për dhënien e urdhrit për ndërhyrje në Irak d
ISIS pranon humbjen në Irak Udhëheqësi i Shtetit të vetëshpallur Islamik, Abu Bakr al-Baghdadi, ka pranuar humbjen në Irak. Ai ka urdhëruar që m
Komandot shqiptare do të luftojnë kundër ISIS në Irak (FOTO LAJM) Me kërkese të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Shqipëria do të dërgojë në Irak, një njësi ushtarake operacionale, një
Gazetarja kurde vritet gjatë raportimit live nga beteja për Mosulin Një gazetare kurde ka mbetur e vrarë teksa po raportonte nga beteja për Mosulin në Irak. Shifa Gardi, e cila punonte
TENSIONET / Greqia paralajmëron Turqinë: Po shkelni vijën e kuqe! (FOTO LAJM) Greqia ka paralajmëruar Turqinë se po shkelin vijën e kuqe të Athinës. Ministri i Jashtëm grek, Nikolas Kotzias, ka thën
Forcat e Irakut sulmojnë aeroportin e Mosulit, 160 mijë njerëz braktisin qytetin Forcat irakiane të sigurisë kanë sulmuar aeroportin e Mosulit, në përpjekje për të rikthyer kontrollin e qytetit nga gru
Civilët fillojnë largimin masiv nga Mosuli perëndimor për t’iu shmangur konfliktit Qindra civilë janë larguar sot nga shtëpitë e tyre në periferi të Mosulit perëndimor, për t’iu shpëtuar luftimeve që po
Ushtria irakiene në sulm për çlirimin e plotë të Mosulit (FOTO LAJM) Ushtria irakiane ka rinisur sulmet ndaj Shtetit të vetëshpallur Islamik ISIS, për çlirimin e plotë të Mosulit. Sipas
Paralajmëroi ditë të zeza për shqiptarët, vritet në Siri xhihadisti i njohur Ridvan Haqifi Ridvan Haqifi nga Gjilani, i njohur ndryshme me nofkën Al-Kosovi, ka vdekur gjatë luftimeve në Siri e Irak. Luftëtari
Kërcënon Irani: Në rast sulmi, rrafshojmë bazën amerikane dhe Irakun brenda 7 minutave! Në rast të ndonjë sulmi të mundshëm, Irani zotohet se do të hakmerremi kundër bazës së marinës amerikane në Bahrein dh
Iraku reagon për ndalimin e myslimanëve: Përfitojnë terroristët Irani ka reaguar për të disatën herë ndaj firmosjes së dekretit për të ndaluar qytetarët e shtatë vendeve me shumicë mys
Hoteli me 5 yje që u kthye në gërmadha nga ISIS (FOTO LAJM) Dikur i frekuentuar nga Sadam Husseini e pasanikë të Irakut, pas pushtimit nga Shteti Islamik, hoteli me 5 yje “Nineweh
Sulmet ushtarake të SHBA-ve në Siri dhe Irak, 11 civilë të vrarë Të paktën njëmbëdhjetë civilë janë vrarë në katër sulme të ndara ajrore të koalicionit që udhëhiqet nga SHBA-ja në luftë
Trump sqaron dekretin: Obama bëri të njëjtën gjë me refugjatët irakienë Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka sqaruar dekretin për ndalimin e refugjatëve myslimanë nga 7 vende të botës që të
Trump ndalon pesë irakianë të fluturojnë për në Nju Jork Pesë pasagjerë irakianë dhe një nga Jemeni janë ndaluar të hipnin në një fluturim nga Kajro për në Nju Jork. Kjo vjen
Brenda tuneleve ku jetuan pjesëtarët e ISIS-it në Irak (FOTO LAJM) Teksa lufta për qytetin irakian të Mosulit po vazhdon, ISIS po humbet territor dita ditës. Javën e kaluar, forcat ira
“Ka marrë fund koha e ndërhyrjeve si në Afganistan, Irak, Libi apo Kosovë!” Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka folur dje në një konferencë për media, duke komentuar ndryshimet rad
Ushtarët irakianë torturojnë militantët e ISIS dhe më pas i ekzekutojnë (VIDEO) Një video e publikuar në rrjetet sociale tregon se si e pësojnë militantët e ISIS nga ushtarët irakianë. Në pamjet e