999 rezultate për

internet

Përjetësisht në burg për të riun që vrau motrën për passwordin e internetit Një 18-vjeçar amerikan i identifikuar si Kevon Watkins, është dënuar me burgim të përjetshëm pasi la të vdekur të motrën
Dyshoni për sëmundje dhe kërkoni online? Po vuani nga kjo gjë Nëse dikush ndien dhimbje ose siklet në ndonjë pjesë të trupit të tyre, zakonisht kontrollojnë simptomat online për të m
STUDIM/ Valët e internetit dëmtojnë spermën Celularët vitet e fundit janë kthyer në ‘sëmundje’ për të gjithë njerëzit. Nuk mund ta mendojmë të pimë kafe, të ulemi n
Interneti po na ndryshon perceptimet mbi jetën, dhe kemi prova E kush nuk e përdor sot internetin si një mjet komunikimi? Por, a e keni menduar ndonjëherë efektin që interneti ka tek
Vidhnin kasetat shpërndarëse të internetit nëpër pallate e zyra, në pranga dy të rinj Policia e Tiranës ka vënë në pranga dy të rinj, të cilët dyshohet se vidhnin kasetat shpërndarëse të internetit nëpër pa
Dani Alvesh gjen "punë" pas publikimit në internet Më shumë se sa largimi nga PSG, Dani Alves bëri bujë për mënyrën se si kërkoi “punë”, një ekip të ri, duke publikuar në
VENDIM/ Fëmijët nën 14 vjeç nuk do lejohen më në qendrat e internetit pa prindër Një vendim i sotëm i Qeverisë kërkon tu ndalojë fëmijëve nën 14 vjeç, hyrjen në qendrat e internetit pa praninë e prindë
E pabesueshme: Gafa e Shkodran Mustafit bëhet "hit" në internet "Topçinjët" u përballën me Colorado Rapids, në një ndeshje e cila i takoi në tërësi skuadrës së Unai Emery. Arsenal f
Festimi provokues i futbollistes amerikane që po bën bujë në internet (VIDEO) Shtetet e Bashkuara të Amerikës u shpallën kampione të botës në futboll për femra. Dhe, festa e amerikaneve ishte e madh
Druri online, si do t'i bëjë zap Rama portalet që nuk i binden Dy projektligjet kyçe të së ashtuquajturës “paketa antishpifje” e qeverisë Rama e vendosin median në internet nën polici
Sfida më e re që po bëjnë të famshit në Internet, hapja e shishes me këmbë (VIDEO) Disa yje botërorë kanë filluar një sfidë që shumë shpejtë po përhapet në internet. Kjo verë sigurisht se do të përcil
SHIFRAT/ Gratë apo burrat, kush e përdor më shumë internetin në Shqipëri? Edhe në përdorimin e teknologjisë ka diferenca gjinore mes shqiptarëve. Përqindja e burrave që përdorin celularët dhe in
I ndaluan internetin, i riu planifikoi të helmonte prindërit Videoloja ishte bërë si drogë për të. Nuk arrinte që të jetonte pa të dhe inatosej ndaj kujtdo që i thoshte se nuk i shk
Modelja seksi që ndërpreu finalen ka video pornografike? (FOTO LAJM) Kinsey Wolanski, me vrapin e saj në finalen e madhe të Champions League, bëri xhiron e botës në vetëm pak minuta. Vr
I hoqën internetin, i riu mendon hakmarrjen e tmerrshme ndaj tyre (FOTO LAJM) Videoloja ishte bërë si drogë për të. Nuk arrinte që të jetonte pa të dhe inatosej ndaj kujtdo që i thoshte se nuk i shk
Meta anulon zgjedhjet, plas gallata në internet (FOTO LAJM) Vendimi i Presidentit të Republikës Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve të 30 qershorit ka shkaktuar reagime të
Bjeshkët e Nëmura - shpalosin magjinë edhe në internet Natyra mahnitëse e Bjekshkëve të Nëmura që ndodhen mes Shqipërisë, Kosovës dhe Malit të Zi, sapo mori përparësinë e ve
Kështu duket sot vajza që është cilësuar nga interneti si "vajza më e bukur në botë" (FOTO LAJM) Thylane Blondeau, në moshën katërvjeçare, ajo u quajt "vajza më e bukur në botë". Pasi u shpall e tillë, Thylane u bë
Gafa e Buffon bëhet virale në internet (VIDEO) Në ndeshjen e fundit të Ligue One, dhe me një PSG tashmë kampion, Buffon jeton një nga mbrëmjet më të shëmtuara të një s
Internet of Things (IoT) po transformon bizneset Kryesisht në mjekësi, por jo më pak në transport, bujqësi, logjistikë, e në çdo lloj industrie tjetër nëpër botë, Intern