999 rezultate për

internet

Pse interneti u fiksua me foton e senatorit amerikan Kristen Lee është një profesoreshë e shkencave të sjelljes njerëzore dhe autore e “Mentalligence: A New Psychology of Th
Video erotike në internet, partnerja e Mauro Icardi fundos Google dhe Yahoo (FOTO LAJM) Gruaja dhe menaxherja e futbollistit Mauro Icardi, ka fituar gjyqin me Google dhe Yahoo mbi një video të nxehtë që qarku
FBI në gatishmëri: Po vëzhgojmë mesazhet që nixin protesta të dhunshme nga interneti FBI po ndjek një “numër të madh të komunikimeve shqetësuese në internet”, duke përfshirë thirrjet për protesta të armato
"Pata një ballafaqim", aktorja tregon se çfarë ndodhi pasi imitoi Monika Kryemadhin (FOTO LAJM) Lisa Kujofsa është një nga aktoret më të dashura të humorit shqiptar. Prej disa kohësh, ajo jeton në Itali dhe ka zgjedh
Ibrahimaj: Fiskalizimi, bizneset në zona pa internet përjashtohen nga procesi  Të gjitha bizneset që nuk kane akses në internet për shkak të mungesës së valëve do të jenë të pëjashtuara nga procesi i
Si u masakrua nga shokët për një lojë 15 vjeçari në Tiranë, i hedhin videon në internet Dhuna mes adoleshentëve dhe të miturve është padyshim një alarm për policinë. Por dhuna duke përdorur jetën virtuale, os
Dy fjalët më të kërkuara në Google gjatë 2020-tës Gjigandi i kërkimit në internet, Google, ka zbuluar se cilat kanë qenë dy fjalët më të kërkuara përgjatë këtij viti.
Si ta bëni faqen tuaj të internetit më të lehtë për përdorim Synoni për funksion, jo për modë. Kanë kaluar ditët kur bizneset kanë përdorur uebfaqet vetëm për të ndarë informacio
Britania e Madhe rrezikon të mos ofrojë internet me shpejtësi të lartë Britania e Madhe rrezikon të mos e arrijë objektivin e saj për të ofruar Internet me shpejtësi të lartë të 85% megabajt
Në këto vende mos u lidhni kurrë me WiFi Ndoshta jeni lidhur me internet të paktën një herë në një qendër tregtare apo hotel, qoftë për arsye biznesi apo private
Britanikët kanë vendosur të blejnë dhurata në vlerë rreth 160 milionë euro përmes internetit këtë vit Britanikët kanë vendosur të blejnë dhurata në vlerë rreth 160 milionë euro përmes internet këtë vit për shkak të Covid –
Pamjet e Mourinhos në takim me Kane bëhet viral në internet (VIDEO) Po vazhdojnë të zbulohen pjesë nga dokumentari i Tottenhamit, aty ku zbulohen edhe pjesë nga biseda private. Në një p
Adoleshenti nga Bangladeshi fiton Çmimin e Paqes me aplikacionin kundër ngacmimit në internet Një adoleshent nga Bangladeshi ka fituar Çmimin Ndërkombëtar të Paqes për Fëmijë për përpjekjet e tij në edukimin e të r
Humbja e Donald Trump, shpërthejnë memet në rrjet (FOTO LAJM) Donald Trump i humbi zgjedhjet ndaj Joe Biden. Ai gjithashtu është bërë presidenti i parë që ka humbur votën e popul
Rreziku që na kanoset të gjithëve: Truri-kokoshkë! Truri-kokoshkë është një term tejet i diskutuar kohëve të fundit. Duke qenë se njerëzit e kanë të pamundur të jetojnë pa
Debati në internet/ A është antifeministe që burrat të hapin dyert për gratë? A është “We Found Love” aktualisht kënga më e madhe në botë dhe Hugh Grant drejton një fushatë kundër piraterisë së tele
Gafa qesharake, portieri bëhet hit në internet (VIDEO) Jessie Moulin, portieri i Saint Etienne, është bërë ditën e sotme protagonist i një gafe që vështirë do e harrojë. Ai
Gazetarja i vë flakën vetes përballë Ministrisë së Brendshme Një redaktore lajmesh në Rusi i dha fund jetës duke i vënë zjarrin vetes përpara zyrave të ministrisë së Brendshme në qy
I besuan Internetit, VIP-at shqiptarë që gjetën dashurinë e tyre online (FOTO LAJM) 1. Marina dhe Getoari janë njohur në Instagram. Ka qenë Geti ai që i ka shkruar i pari Marinës duke i kërkuar ta takonte
U rrëzua teksa rregullonte linjën e internetit, niset me urgjencë në spital 34 vjeçari Një 34 vjeçar nga Vlora ka rënë nga shtylla një ditë më parë dhe gjendja e tij paraqitet kritike. I riu është i iden