999 rezultate për

intensive

Maqedonia përfshihet nga reshjet intensive të borës Prej mbrëmjes së djeshme pothuajse i gjithë territori i Republikës së Maqedonisë është përfshirë nga reshjet e borës. Pë
Gomonia e zhdukur në Otranto u nis nga Shqipëria Update- Ende asnjë gjurmë nga gomonia e zhdukur mbrëmë në kanalin e Otrantos. Forcat e Armatosura njoftojnë se megjithe
Mandela del nga spitali Ka dalë sot nga klinika në Pretoria ish presidenti afrikano-jugor Nelson Mandela, 95 vjeçar. Ndonëse del ngas pitali ku
Tre ditë intensive për të hapur një kapitull të ri zhvillimi (FOTO-LAJM) Kryeministri i zgjedhur Edi Rama i ka cilësuar si tre ditë tejet intensive me debate e biseda të detajuara, takimet me e
Probleme me aparatin respirator, 5 fëmijë në terapi intensive Pesë foshnje të moshës 0-2 muajshe janë futur në terapi intensive në spitalin e Beratiti si pasojë e një virusi të rrezi
PS rifillon takimet intensive me sipërmarrësit e vegjël Partia Socialiste ka rifilluar takimet intensive me sipërmarrësit e vegjël në Tiranë. Kryetari i kësaj partie, njëkohësi
Siri, luftime intensive për kontrollin e bazës ushtarake Tentativa për marrjen e bazës ushtarake Taftanazit në provincën Idlib nga ana e rebelëve është shoqëruar më luftime inte
Xhorxh H.W. Bush në terapi intensive Ish-presidenti i SHBA-ve, Xhorxh H. W. Bush ka qenë nën kujdesin intensiv pas etheve, që e kanë prekur që prej së dielës
Sistemi bankar, Berisha: Duhet punë intensive për edukimin e qytetarëve Duhet një punë intensive për edukimin e qytetarëve mbi përshtatjen e një qëndrimi të ri, të sigurimit të veprimtarisë dh
Bllokohet aksi rrugor që çon drejt Mavrovës dhe Dibrës Për shkak të reshjeve intensive të borës dhe disa orteqeve që kanë pasuar në rrugë është ndërprerë plotësisht aksi rrugo
Stërvitje intensive për Presidentin francez Presidenti francez, Nicolas Sarkozy, po mundohet të rikthehet sërish në formë pas darkës së Krishtlindjeve. Në këtë foto
Berisha: The visit to Israel, intensive Prime Minister Sali Berisha said at a regular cabinet meeting on Wednesday that his latest official visit to Israel was
Alonso: Duhet të përgatitemi për El Classico Mesfushori i Real Madridit, Xabi Alonso ka thënë se ndeshja e klubit të tij kundër Barcelonës do të jetë shumë intensive
Guardiola pranë rinovimit me Barceonën Barcelona është e vendosur që të rinovojë sa më shpejt që të jetë e mundur me trajnerin Josep Guardiola dhe bisedimet in