999 rezultate për

integruese

LSI kërkon bashkëpunim në rrugën integruese Lëvizje Socialiste për Integrim do të vazhdoje të luaje nje rol të forte në politiken shqiptare, si një forcë politike p
Reformat integruese në BE, Mediu takim me Gjukanoviç Minsitri i Mjedisit Fatmir Mediu ka zhvilluar një vizitë në Malin e Zi ku është takuar me kryeministrin malazez Milo Dju
Vlerësohet mbështetja e Francës në proceset integruese Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në një takim ambasadoren e sapoemëruar të Republikës së
Franca mbështet aspiratën integruese të Shqipërisë Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli zhvilloi sot takime pune në Senatin dhe Asamblenë Parlamentare të Francës, ku u p
SHBA e zhgënjyer nga mungesa e konsensusit politik Sekretari i Përgjithshëm i Frymës së Re Demokratike Gazmend Oketa zhvilloi sot një takim me Drejtorin e zyrës për Europ
Hoxhaj kërkon vazhdimin e përkrahjes së Irlandës në proceset integruese të Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj u taklua tël mërmurën me ambasadorin e Irlandës në Bu
Hoxhaj kërkon përkrahjen e Çekisë për proceset integruese të Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë vizitës zyrtare në Çeki, është takuar sot me m
Suedia mbështet Kosovën në proceset integruese Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës Edita Tahiri priti sot në një takim me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, La
Proceset integruese, Shqipëria ofron mbështetje për Kosovën Në vijim të vizitës së tij në Shqipëri, ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, u takua në mesditë me kryeministrin
Proceset integruese, Hoxhaj kërkon vazhdimin e përkrahjes së Belgjikës Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim njohës Ambasadoren e Mbretërisë s
Proceset integruese, Gjermania vazhdon mbështetjen për Kosovën Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadorin e jashtëzakonshëm dhe fuqiplot
Clinton dhe Ashton arrijnë në Prishtinë Sekretarja amerikane e shtetit, Hilary Clinton dhe përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, C
Proceset integruese, vlerësohet përkrahjes Danimarkës Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, është takuar të martën me Mads Sandau Jensen, Ambasa
Prezenca e OSBE vijon të ofrojë mbështetje në proceset integruese Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth, nxit palët politike në Shqipëri të shtojnë përpjekjet e tyre për të punu
Estonia ofron mbështetje në proceset integruese Në vazhdën e takimeve intensive prapa kuintave të Asamblesë së Përgjithshme të KB, në New York, presidentja Atifete Jahj
Nishani-Kurti, diskutime mbi të ardhmen integruese të Kosovës Në vijim të axhendës zyrtare, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani zhvilloi diten e sotme takime të veçanta pune me Zë
Topalli-Jenkins: Vlerësime për rrugën integruese Kryetarja e Kuvendit u takua sot me Drejtorin për Zgjerimin e BE dhe Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme, në Mb
Topi-Ivanov: Diskutime për rritjen e shkëmbimeve ekonomiko-tregtare Kreu i shtetit Bamir Topi është takuar të dielën me homologun maqedonas Gjorgje Ivanov, në prani të dy delegacioneve zyr
Maqedonia ofron mbështetje në proceset integruese Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim kryetarin e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Trajko Veljano
Rama-Jahjaga: Kosova dhe Shqipëria avancim në proceset integruese Takimet kryetarit të PS Edi Rama në Kosovë kanë vijuar edhe gjatë ditës se sotme. Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga