Gazi i merr jetën brenda galerisë një minatori në Bulqizë
999 rezultate për

instituti

Rikthehet dielli në Kosovë Mbi vendin tonë gjatë ditës së sotme do të ketë ngritje të temperaturave ku më të lartat do të shënojnë vlera deri në 12
Mësoni motin për sot në Kosovë Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht vranët, kurse në viset malore me lartësi mbidetare mbi 1200m reshjet e shi
Nesër merrni çadrat dhe vishni çizmet: Parashikohen reshje masive dhe përmbytje Orët e mbrëmjes së sotme deri paraditen e nesërme parashikohet që të shoqërohen me reshje të dendura shiu, të cilat prit
E FUNDIT/ Autobuzi i Kamzës aksidenton për vdekje të moshuarën Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Tiranë. Mësohet se autobuzi ka aksidentuar për vdekje një këmbës
Moti për gjithë javën në Kosovë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë me diell dhe pjesërisht i vr
DOSSIER/ Si iu vodh studimi mbi peshqit Sabiha Kasimatit Nga Kastriot Dervishi Një prej anëve më të padukshme të komunizmit, ose një prej vjedhjeve më të padukshme të ti
I nxehtë dhe tërmete, Shqipëria shkundet 3 herë brenda pak orësh Tre lëkundje tërmeti janë regjistruar brenda pak orësh në vend. Pas dy termeteve te regjistruar gate nates, nje tjeter k
Thirrja: Mos dilni nga shtëpia gjatë këtyre orëve Kosova do të ketë një mot të paqendrueshëm sot. Gjatë paradites pritet që të ketë diell dhe vapë me nivele të larta të r
Alarmante, nga 50 aksidente, 53 persona kanë vdekur Sipas statistikave të Policisë së Kosovës në periudhën janar-qershor të këtij viti kanë ndoodhur 50 aksidente trafiku ku
Ndryshon rezultati, dramatike renditja e partive në Kosovë Demokracia në Veprim ka publikuar sëfundmi rezultatet paraprake nga 87 për qind të fletëve të votimit. Sipas këtyre
Exit Poll-i i parë, PDK-AAK-Nisma fituese deri tani Instituti "Gani Bobi" ka realizuar një exit poll duke anketuar qytetarët që sapo kanë votuar, në të gjitha komunat e Kos
Çako shkarkon drejtorin e Institutit të Policisë Shkencore Vazhdojnë lëvizjen e mëdha në Policinë e Shtetit, ku kreu i Institutit të Policisë Shkencore është shkarkuar me “urdhër”
Ja si do të jetë moti sot në Kosovë Moti sot në Kosovë do të jetë kryesisht i vranët dhe me reshje të borës, të cilat fillimisht do ta përfshijnë veriun e v
Alarmi i Instituti Amerikan: ISIS po nxit përkrahësit për sulme të reja Grupi militant “Shteti Islamik” po shton përpjekjet në internet për t’i nxitur simpatizantët e vet në Perëndim, që t’i s
Tërmeti prej 4 ballësh tronditi Malin e Zi Një tërmet ka tonditur mbrëmë Malin e zi, por fatmirësisht mësohet se nuk ka të lënduar apo dëme të mëdha. Mësohet se
Nishani në Berlin, folësi kryesor në konferencën e Institutit për Diplomaci Kulturore Bujar Nishani mori pjesë si i ftuar nderi dhe folës kryesor në Konferencën Vjetore të Institutit për Diplomaci Kulturore
Kryeprokurori Hoxha, në konferencë të jashtëzakonshme për raportin e autopsisë së Astritit Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Sylë Hoxha, pas pak minutash pritet të mbajë konferencë të jashtëzak
Kinë/ 1.300 të moshuar zhduken çdo ditë Një raport tronditës është publikuar nga CNN ku rezulton se 1. 300 të moshuar zhduken çdo ditë në Kinë. Të moshuarit
Marihuana po ndikon negativisht në të ardhmen e planetit Marihuana është një ndër bimët që thith më shumë energji në Planet dhe nga studimet e fundit po shihet si një rrezik pë
Instituti i Gjeofizikës: Tërmetet kanë fundosur 20 cm tokën në zonat e prekura Instituti i Gjeofizikes ka treguar se fundmi se sa është fundosur toka në Italinë qendrore, pas tërmetit me magnitudë 6.