999 rezultate për

imunitetit

Si ndikon stresi në trupin e njeriut Trupi i njeriut është dizajnuar të ballafaqohet me stresin dhe të reagoj ndaj tij. Por, qoftë nëse është fjala për një f
Sëmundjet e dobësimit të imunitetit që duhet t'i njohë çdo femër Sëmundjet autoimune të cilat zhvillohen kur sistemi imunitar fillon të sulmojë qelizat e shëndetshme, prekin kryesisht f
Franca kërkon heqjen e imunitetit për Marine Le Pen Drejtësia franceze i ka kërkuar Parlamentit të Europian heqjen e imunitetit të kryetares së partisë të ekstremit të djat
Ushqimet që ndihmojnë në forcimin e imunitetit Vjeshta është stina të ftohtit, kollës dhe gripit. Ajo erdhi tashmë dhe me rënien e temperaturave, sistemi ynë imunitar
Dënohet me 9 vjet burg për korrupsion ish-presidentit moldav Filat Ish-presidenti i Moldavisë, Vlad Filat, pas 7-muajsh në burg është dënuar me 9 vjet burg nën akuzën e korrupsionit, lidh
Studim: Agjërimi për tre ditë, rigjeneron gjithë sistemin imunitar Sipas një studim të realizuar nga hulumtuesit e Universitetit të Kalifornisë Jugore thuhet se agjërimi, qoftë edhe për t
Qentë dhe macet mbrojnë fëmijët nga infeksionet Një mbrojtje të veçantë për të gjithë foshnjat ofrojnë macet, edhe pse efekti i tyre tek imunitetit është më i dobët se
Receta ideale për forcimin e imunitetit Imuniteti është mënyra më e mirë për tu mbrojtur nga sëmundjet e ndryshme prandaj është e rëndësishme që të kujdeseni që
Votohet "Pro" heqjes së imunitetit të Armando Prengës Paraditen e sotme, grupi Parlamentar i PS vendosi të heqë imunitetin e deputetit Armando Prenga. Deputetët e grupit
Kuvendi voton sot heqjen e imunitetit të deputetit Armando Prenga Kuvendi mblidhet sot në orën 10:00 në seancë plenare, e para për këtë sesion të ri politik pas pushimeve verore. Gjatë k
Miratohet heqja e imunitetit për Armando Prengën UPDATE - Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Mandateve për të shqyrtuar kërkesën e prokurorisë për autorizimin nga lig
Meta: PD mbron një falsifikator. Paloka: Heqjen e imunitetit e bëjmë me dashuri dhe qetësi Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, nuk ka drejtuar seancën parlamentare, por ka qëndruar në sallën e Kuvendit si të gjithë
Heqja e imunitetit: Burg vetëm për Nanon dhe Gafur Mazrekun Tom Doshi dhe Mark Frroku i shtohen listës së 20 deputetëve të tjerë të Kuvendit të Shqipërisë, për të cilët është kërku
Heqja e imunitetit për gjyqtarët, qeveria letër Komisionit të Venecias Qeveria shqiptare do të presë rekomandimet e Komisionit të Venecias në lidhje me imunitetin e gjyqtarëve dhe të zyrtarëv
PE miraton rezolutën për Shqipërinë, kujdes me fqinjët Parlamenti Evropian ka miratur të enjten rezolutën për Shqipërinë. Krahas vlerësimit për progresin e bërë, PE shprehu e
Gërdeci, familjarët e viktimave kërkojnë rihetimin e Mediut Shoqata e familjareve të viktimave të Gerdecit nëpërmjet një kërkesë drejtuar kryeprokurores Ina Rama kërkojnë nisjen e
Berisha kërkon votën e opozitës edhe për ligjin e Gjykatës së Lartë Pas miratimit të ligjit për heqjen e imunitetit, kryeministri Berisha ka kërkuar që opozita të japë miratimin edhe për l
LSI vlerëson heqjen e imunitetit Lëvizja Socialiste për Integrim ka përshëndetur sot votimin e ligjit për kufizimin e imunitetit. Në një konferencë për s
Heqja e imunitetit, Berisha: U fitua një betejë e drejtë Kryeministri Berisha në mbledhjen e sotme të qeverisë ka vlerësuar votimin në Parlament të ligjit për kufizimin e imunit
OSBE përshëndet miratimin e heqjes së imunitetit Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadori Eugen Wollfarth, mirëpriti sot miratimin në Kuvend të ndryshimev