999 rezultate për

imri

3 arsye pse ju duhet kremi për mbrojtje nga dielli gjatë dimrit Përdorimi i kremit për mbrojte nga rrezet e diellit gjatë dimrit është aq thelbësor sa në verë. Mirëpo shumica nga ne
Nëse dimri po jua sjell në majë të hundës, shihni pak çfarë ju pret në pranverë (FOTO LAJM) Dimri është i bukur dhe piktoresk, por vjen një moment që ngopesh dhe pret me padurim ditët më të ngrohta, me më shumë n
"Përdorni goma dimërore dhe zinxhirë", ARRSH njofton akset problematike Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion në lidhje me gjendjen e krijuar si pasojë e reshjeve të bores dhe ngrica
Lajm i mirë! Dimrit po i vjen fundi, priten ditë pranverore Ndërkohë që një pjesë e madhe e Shqipërisë vazhdon te jetë e ngrirë dhe me temperatura acari, një lajm i mirë vjen nga s
Përfitimet shëndetësore të ecjes në kohë me borë Rrezet e diellit në stinën e dimrit për kocka të forta Të merrni vetëm 1 minutë vitaminë D në ditë dhe 2-3 herë në ja
Si ta shmangësh dëmtimin e pulovrave të ngrohta të dimrit? Moti i ftohtë kërkon veshje më të trasha dhe të gjithë në dimër gjejnë rehat te pulovrat e ngrohta. Për fat të keq, një
Pesë super-ushqimet që duhen konsumuar gjatë stinës së dimrit Pranvera ka shpargun dhe perime të freskëta, vera ka manaferra dhe patate, vjeshta ka rrush, lakra dhe shegë, por tryeza
Vera vjen shpejt, si t'i heqim kilet që morëm gjatë dimrit E dimë që tani po mendoni për trupin e verës. Gushti vjen kaq shpejt! 1. Pini shumë ujë Eshtë një këshillë që e dë
Zyrtarisht, kjo është ngjyra më stil për veshjet e këtij dimri (FOTO LAJM) Trendi absolut i këtij viti për dizajnet e brendshme dhe veshjet ka qenë ngjyra e bardhë me gjithë nuancat e saj. Ndrysh
Po e shihni gjithandej, kjo është xhaketa më trend e këtij dimri (FOTO LAJM) Këtë dimër, ndryshe nga herët e tjera kur kemi parë xhpa dhe pallto nga më të ndryshmet, sytë na kanë hasur në disa xhak
Mos ia bëni këto gjera makinës tuaj, sidomos gjatë dimrit Ne kemi veçuar gjashtë gabimet më të zakonshme që pronarët bëjnë dhe mund të shkatërrojnë makinën e tyre. Të jesh pro
Të mërzitur nga dimri pa aktivitete? Si të argëtoheni në ditët e ftohta Gjetja e aktiviteteve argëtuese për të bërë në dimër mund të jetë një sfidë, sidomos për më të rriturit dhe adoleshentë
U shpall kampione e dimrit, 8 arsyet pse Atletico Madrid mund të fitojë titullin në Spanjë Pothuajse 25 vjet nga sezoni i tyre me dy trofe, La Ligën dhe Kupën e Mbretit, Atletico Madrid përsëri është shpallur ka
Epidemiologu tregon "skenarin": Dimri do të jetë i vështirë Dr. Alban Ylli, epidemiolog pranë ISHP ka deklaruar se dimri për vendin tonë do të jetë i vështirë, kjo pasi jemi ende s
Nuk ka merkato dimri te Reali, Perez e Zidane planifikojnë blerje të bujshme në verë Ndërkohë që shumë skuadra mezi presin hapjen e merkatos së janarit, për të bërë riparimet e nevojshme, te Reali i Madrid
Data kur nis dhe kur përfundon merkato e dimrit Pas një jave do të jetë e mundur të regjistrohet gjithçka e bardhë në të zezë, por nuk nevojitet starti zyrtar i merkato
6 veshje që do t'ju nderojnë gjithë dimrin (FOTO LAJM) Eshtë e sigurt që ky dhjetor nuk do të jetë si të tjerët që kemi kaluar më parë. Gjithsesi, për ta bërë më interesante m
Bëhuni gati të fiksoheni, Yll Limani e Dafina Zeqiri publikojnë hitin e dimrit (VIDEO) Dy nga emrat më të suksesshëm të muzikës shqiptare Dafina Zeqiri dhe Yll Limani kanë bashkuar forcat për të na sjellë nj
Kur do të vijë dimri i vërtetë? Sinoptikanët tregojnë kur ulen temperaturat Ditët e fundit të dhjetorit pritet të kenë vlera tipike të muajit në të cilin ndodhemi. Sinoptikania Adiola Bani tha se
Shkencëtarët shpjegojnë se pse shtoni peshë gjatë dimrit dhe si ta parandaloni Pyetjet tuaja përgjigjen më në fund dhe gjithashtu këto janë këshillat e duhura se si të parandaloni shtimin në peshë.