999 rezultate për

iliq

Sulmohet policia në Obiliq Dy romë nga fshati Plementin i kanë sulmuar fizikisht dy zyrtarë policorë të cilët ishin në krye të detyrës. Njëri ng
KQZ nuk çertifikon rezultatet e Obiliqit, Kamenicës dhe Istogut Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mori vendim për të certifikuar rezultatet për kryetarë të 32 komunave, 16 prej të cilave
SHBA i jep ultimatum Serbisë për Kosovën Kryetari Partisë Serbia e Re (Nova Srbija - NS) Velimir Iliq e ka ftuar sot kryetarin e Serbisë Aleksandar Vuçiq ta thot
AAK prin bindshëm në Obiliq, ja sa vota e ndajnë nga LDK-ja AAK-ja është duke prirë bindshëm në komunën e Obiliqit dhe ka gjasa që t'a fitojë atë që në raundin e parë. Sipas të
Obiliqi në balotazh, zhgënjen VV Demokrcia në Veprim ka publikuar sondazhet e saj në lidhje me rezultatin e zgjedhjeve lokale në Obiliq. E në këto zgj
EKSKLUZIVE/ Banesat në Obiliq në gjendje të mjerueshme (FOTO LAJM) Komuna e Obiliqit është njëra ndër komunat më të varfëra në Kosovë edhe pse pasuria e saj me thëngjill është marramëndës
EKSKLUZIVE/ Komuna pranon gabimin, ja ç'do ndodhë me pagat e asambleistave Komuna e Obiliqit ka pranuar gabimin pë ndaljen e padrejtë të gjysmës së pagës ndaj asambleistëve dhe ka marrë vendim që
Në këtë fshat të Obiliqit bëhej prostitucion Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar dy persona në Obiliq me akuzën për prostitucion, shkruan albeu.com.
Maliqi kërkon shkrirjen e Komunës së Obiliqit Analisti politik, Shkelzen Maliqi, ka thënë se problemet me të cilat përballet komuna e Obiliqit janë edhe të Prishtinës
EKSKLUZIVE/ Komuna e Obiliqit ua ndal pagat asambleistave për arsye qesharake Komuna e Obiliqit në virgjilje të zgjedhjeve lokale u ka bërë një suprizë të pakëndshme asambleistëve të saj. Pavarësish
EKSKLUZIVE/ OSHP-ja i anullon një tender të dyshimtë FSK-së (FOTO LAJM) Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Gjykata e Tenderve ose siç njihet ndryshe Organi Shqyrtues i Prokurimit pas ankesës
"Fake Profile" sulmojnë kandidaten për asamblenë komunale në Obiliq Tashmë pothuajse në të gjitha shtetet interneti është bërë pjesë e rëndësishme për propogandën partiake në zgjedhjet pol
Haradinaj zgjedh modelin e dështuar për banorët e Obiliqit Kryeministri Ramush Haradinaj ka vendosur ta aplikojë modelin e shpronësimit të fshatit Hade si zgjidhje për shqetësimet
Sot, Haradinaj përballet me protestë në komunën ku udhëheq AAK Kryeministri Ramush Haradinaj do të pvrballet sot me protestën e parë si kryeministër në komunën ku udhëheq partia e tij
Banorët e Obiliqit në protestë para komunës të AAK-së Banorët e katër lagjeve të Obiliqit si lagja Mjekiqi, Mirena, Berbatofci dhe janë duke protestuar sot që nga ora 7:00 e
Veç shëndetit, banorëve të Obiliqit po u rrezikojnë edhe shtëpitë (FOTO LAJM) Banorët e Shpitullës të Obiliqit edhe pse kanë ditë që po protestojnë ndaj shtypjes shtetërore përsëri janë të vetmuar d
Lista e kandidatëve asambleistë në Komunën e Obiliqit Lëvizja Vetëvendosje, dega Obiliq ka publikuar listën e asambleistëve që do të jenë pjesë e garës në zgjedhjet lokale. B
Çmenduri në Obiliq, ndërtesat kapin çmime më të larta se qendra e Prishtinës (FOTO LAJM) Për më pak se një vit 138 ndërtime të egra kanë ndodhur në fshatin Shipitullë të Obiliqit, duke e rritur kështu vlerën e
Aksident automobilistik në Kopiliq të Skenderajt, 7 të lënduar Shtatë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sonte automobilistik në fshatin Kopiliq të Skendera
Babai i Almirit kërkon burgim të përjetshëm për vrasësin e të birit Ka filluar procesi gjyqësor për vrasjen e Almir Aliut ndërsa qytetarë të ndryshem janë mbledhur në protesta ku kërkohet