999 rezultate për

huaja

Ylli Partizanit: Shpejt në Kombëtare, po më vëzhgojnë ekipe të huaja Jasir Asani ka qenë një ndër protagonistët e Partizanit të këtij sezoni. Në një lidhje direkte me emisionin "Zona Gol" n
Duan të ikin nga pallati mbretëror? Mbretëresha merr masa për Meghan dhe Harryn Princ Harry dhe Meghan Markle është përfolur se duan që të shkëputen nga Pallati mbretëror dhe për këtë arsye po e ndërt
“Shqipëria në flakë”, çfarë shkruajnë mediat e huaja për protestat Situata e vështirë politike në Shqipëri shpeshherë është bërë kryetemë edhe në mediat botërore. Kështu këtë herë ka q
"Berisha është penduar që s’më vrau", Rama pa doreza tek mediat e huaja “Është penduar që s’me ka vrarë kur ishte në qeveri.” kjo është deklarata e fortë që kryeministri i vendit, Edi Rama ka
Rusia planifikon shkëputjen totale nga interneti? Rusia po planifikon të shkëputet përkohësisht nga interneti, si pjesë e përgatitjeve për një luftë të ardhshme kiberneti
Gjenden maskat dhe armët e atentatorëve të Arben Bilalit Personat që qëllojnë mbi Arben Bilalin nga makina e zezë me targa të huaja, kanë qenë të maskuar. Dy maskat e tyre dhe a
Si binjake, këto 6 vajza shqiptare janë sozi e modeleve të huaja (FOTO LAJM) Me siguri ju ka ndodhur të paktën një herë kur keni parë një vajzë shqiptare, fytyra e saj t'ju ketë ngjasuar shumë me a
Sa gjuhë të huaja flet Haradinaj Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka treguar se aktualisht flet tre gjuhë të huaja, përveç gjuhës shqipe. Har
Katër persona të armatosur hyjnë në një market në Rahovec Dy punëtore të sigurimit të një marketi në Rahovec kanë raportuar se katër persona të maskuar dhe nën kërcënimin e armëv
Nuk ndalet Kosova, edhe mallrat e huaja që hyjnë nga Serbia kanë taksë 100% Prej sot në Kosovë nuk do të mund të hyjë pa iu nënshtruar taksës 100 përqind asnjë lloj malli nga Serbia, pavarësisht v
Ngritet aktakuzë ndaj shtatë personave në Maqedoni për pjesëmarrje në ISIS Prokuroria publike për krim të organizuar dhe korrupsion në Maqedoni ka ngritur padi penale ndaj shtatë personave, nën a
Zhvillohet Forumi Ekonomik i Tiranës, dhjetëra kompani vendase dhe të huaja shprehin interes Në kryeqytet u mbajt sot Forumi i parë Ekonomik i Tiranës ku aktorë vendimmarrës dhe të biznesit vendas e të huaj di
Mediat e huaja i bëjnë jehonë protestës së studentëve shqiptarë (FOTO LAJM) Ditën e sotme mijëra studentë kanë dalë në protestë kundër tarifave të larta të studimit përballë Ministrisë së Arsimit.
"E dashura e mafiozit shqiptar”, mediat e huaja fiksohen pas "gangsteres" së Elbasanit (FOTO LAJM) Fituesja e kurorës së "Miss Universe Albania 2018", Trejsi Sejdini, e cila përfaqëson Shqipërinë në eventin e bukurisë “
Tronditet SHBA, pesë të plagosur Pesë persona mbetën të plagosur me armë zjarri në Miami të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Autoritetet lokale raporto
Nëse dështon referendumi, Maqedonia pllakoset nga kriza ekonomike Analistët ekonomik tregojnë se referendumi i dështuar do të kishte pasoja negative në ekonomi. Edhe pse institucione
Arrestohen 24 prostituta, mes tyre 7 shqiptare me diplomë Prostitucioni i vajzave shqiptare në rrugët e Europës vijon të ketë vëmendjen e mediave të huaja. Këtë të shtunë, mediat
Krejtësisht e zhveshur në plazh, Bleona skandalizon mediat e huaja (FOTO LAJM) Këngëtarja pa komplekse, e vërtetuar kjo, ka dalë nudo ditët e fundit dhe fotot e saj fillimisht janë shpërndarë në medi
Kapen në Maqedoni 14 valltare nate nga Shqipëria Mbrëmë policia e vendit gjatë kontrollit në dy objekte hotelerie në Gostivar dhe në Tetovë ka arrestuar 17 shtetase të h
Tragjedi me 17 të mbytyr në det, varka-restorant përmbyset nga stuhia Të paktën 17 persona kanë humbur jetën për shkak të fundosjes së restoranti lundrues në Mizuri të SHBA-ve. Në mjet po