999 rezultate për

http

Pamje tmerri në Turqi, shirat e rrëmbyeshëm hapin gropa në qytet (VIDEO) Sërish shirat kanë pushtuar qytetet e Turqisë, ku ndër të tjerë në gjendje më serioze është shfaqur qyteti Erzurum. A
Ndodh mrekullia, tre gra dalin të gjalla nga flakët e avionit me 104 të vdekur në Kubë (FOTO & VIDEO) Mund të quhet një mrekulli fakti se tre gra kanë mundur të shpëtojnë nga aksidenti tragjik gjatë mbrëmjes së djeshme në
Gjermani publikon listën e Botërorit, mungon shqiptari Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, e ka publikuar listën e përkohshme me lojtarë të ftuar për Kupën e Botës në Rusi.
Nuk kishte ndodhur që prej 1973, si i bombardua Izraeli gjatë natës (VIDEO) Forcat iraniane të pozicionuara në Siri kanë bombarduar pozicionet izraelite në zonat e pushtuara të Lartësive Golan me
Shpërthen lufta Izrael-Iran, avionë dhe raketa nisin bombardimin (VIDEO) Një konflikt i ri ka shpërthyer në Lindjen e Mesme pas vendimit të presidentit Trump për të pezulluar marrëveshjen për p
Besojeni ose jo, ky i ri i ka mbijetuar sulmit të peshkaqenit, ariut dhe gjarprit (VIDEO) Dylan McWilliams është vetëm 20 vjeç por tashmë ka përjetuar shumëçka, për të qenë falënderues që ende është gjallë Nje
200 të vdekur, tragjedia ajrore trondit botën (VIDEO) Rrëzimi i një avioni ushtarak në Algjeri dyshohet se ka shënuar një prej tragjedive më të mëdha në ajër gjatë viteve të
AMF: Kjo kompani po mashtron shqiptarët me gjoja bursa online Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare (AMF) paralajmëron investitorët për rrezikun ndaj shërbimeve të shoqërisë që operon
Inter mbush 110 vjeç, tifozët zikaltër pushtojnë Milanon (VIDEO) Në 9 mars të vitit 1908, sot fiks 110 vite më pas u krijua klubi zikaltër Inter. Një histori plot dashuri, pasioni, g
Kolegji "Jahja Kemal" zhvillon Kupën e Botës për nxënësit (FOTO LAJM) E themeluar në vitin 2007, kupa ndërlidhë mbi 20 mijë nxënës nga 50 vendet e botës. Qëllimi është që të inspirojë tek të
Studentët shqiptarë do përfaqësojnë Shqipërinë në Festivalin e Universitetit Amerikan të Bullgarisë Të rinj nga mbi 40 shtete, përfshirë Shqipërinë, do prezantojnë ushqime dhe kërcime karakteristike të vendlindjes së tyr
Tre El Clasicot e fundit në Bernabeo, Real Madrid 2-10 Barcelona (VIDEO) Santiago Bernabeo duket se në La Liga përballë Barcelonës e ka humbur pronarin. Kjo mund të thuehet teksa në 3 ndeshejt
Ambasada Amerikane publikon njoftimin e rëndësishëm për Vetingun Ambasada Amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm në një postim në adresën zyrtare në Facebook. Institucionet shq
FIFA publikon listën për "FIFA Puskas Award 2017", do zhgënjeheni (VIDEO) FIFA ka publikuar listën për FIFA Puskas Award 2017. Çmim që jepet për golin më të mirë të vitit në futbollin botëror.
Turqit janë tifozë, me brohorimat largojnë Wernerin dhe mposhtin Leipzig Sulmuesi i Leipzig, Timo Werner, ka kërkuar zëvendësimin në ndeshje me Besiktasin pasi që nuk mund të luante nga zhurma
Suprizat e veçanta në dasmën e Turit dhe Orindës (VIDEO) Orinda Huta u shfaq në dasmë si një nuse shumë e thjeshtë dhe e ëmbël. Ajo dukej përrallore dhe Turi nuk u përmbajti
"Obama", krenaria e qytetit që u varros me qefin (FOTO & VIDEO) Barak Obama është një ndër njerëzit më të njohur sot në rruzullin tokësor. Sigurisht që pak kanë ngelur për të treguar p
Ndiqni LIVE rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë Në Kosovë tani janë numëruar rreth 10 për qind të votave dhe është duke udhëhequr PDK-ja me 36 për qind, e ndjekur nga L
Spalleti, trajneri i ri i Interit për dy vitet e ardhshme Luciano Spalletti do të jetë trajneri i ri i Interit. Ish-drejtuesi i bankinës së Romës do të jetë në krye të zikalt
Lefter Koka-Ramës: Ke 10 diversantë në listën e PD, ja sa mandate merr ... Ministri i LSI-së, Lefter Koka ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama se do të sigurojë të paktën 71 mandate n