999 rezultate për

historike

Ditë historike/ Sot nënshkruhet marrëveshja e paqes Në anën greke të Prespës kanë nisur përgatitjet për ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes për çështjen e emrit ndërmj
Del në media marrëveshja historike që do të nënshkruajnë kryeministrat Republika e Maqedonisë së Veriut për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm (erga omnes) e verifikuar me ndryshime kushtet
Zbardhet marrëveshja historike e Trumpit me diktatorin Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe ai i Koresë së Veriut Kim Jong Un kanë nënshkruar mëngjesin e kësaj të marte një m
Sot mund të zhvillohet telefonata historike Sot pritet të zhvillohet biseda telefonike ndërmjet kryeministrit, Zoran Zaev dhe homologut grek, Aleksis Cipras për çës
Serbia nuk mendon normalizim por diçka tjetër Profesori i Universitetit të Prishtinës, Agim Zogaj vlerësoi se marrëveshja finale apo historike ndërmjet Kosovës dhe Se
Blazhevic: Vokrri një figurë historike për futbollin e Kosovës Trajneri më i madh kroat, Çiro Blazhevic, e ka cilësuar veten me fat që ka pasur rastin të punojë me Fadil Vokrrin. F
Real Madrid ofertë "historike" për Neymar Skuadra e Real Madrid duket e vendosur për të transferuar "yllin" e PSG, Neymar Jr. Për ta realizuar këtë, Real Madr
Dy shtete në pritje të cingërimës historike së telefonit Derisa opinioni në Maqedoni dhe Greqi kalkulon me kohën kur do të zhvillohen bisedat telefonike ose takimi eventual mes
Kur po firmosej fundi i Hitlerit, fotot historike nga "D Day" (FOTO LAJM) Foto historike që tregojnë zbarkimin e forcave aleate në plazhet e Francës vijnë për herë të parë pas 74 vjetëve si real
Historike, gratë në Arabi më në fund marrin patenta Arabia Saudite filloi sot të shpërndajë patenta për gratë, tre javë pas hyrjes në fuqi të dekretit mbretëror që autorizo
Në pritje të telefonatës historike, Zoran Zaev: Jam i gatshëm të tregoj lidership Në pritje të telefonatës historike, Zoran Zaev: Jam i gatshëm të tregoj lidership Opinioni vendas dhe ai grek është n
Zaev: Duhet të jemi të bashkuar në këtë moment historik Kryeministri Zoran Zaev bashkë me ministrin për Shoqëri informatike Damjan Mançevski sot kanë marrë pjesë në forumin me
Kuvendi i Kosovës mban seancë në ndërtesën historike Në Prizren më 10 qershor do të mbahet seance solemne e Kuvendit të Kosovës në shënim të 140 vjetorit të Lidhjes së Prizr
Fitore historike, Kamza mbijeton në Superiore (VIDEO) Kamza arriti një fitore historikë përballë Partizanit, me rezultatin minimal 0-1, 3 pikësh që i mjaftoi për të mbijetuar
Historike/ Betohet gruaja e parë në krye të CIA-s Në ceremoninë e betimit të 61 vjeçares Haspel, që u mbajt në selinë qendrore të CIA's në dalje të Uashingtonit, mori pje
19 maj, të gjitha misteret historike të kësaj date Sot data shënon 19 maj. Më poshtë do ju njohim me ngjarjet kryesore, cilat figura publike kanë lindur dhe kanë vdekur në
Teuta merr fitore historike në Korçë ndaj Skënderbeut, mbijetesa duket më afër (VIDEO) Teuta ka marrë sot një fitore të rëndësishme sot në Korçë përballë Skënderbeut, teksa fitoi pastër me rezultatin 0-3.
Southampton arrin fitore historike ndaj Swanseat, afër qëndrimit në Premier League (VIDEO) Southampton ka bërë një hap të madh për të qenë sërish pjesë e elitës së futbollit anglez, Premier League, ku ka mundur
Pas 26 vitesh i shënuan gol Unitedit, Brighton fitore historike (VIDEO) Manchester United ka pësuar humbje në kuadër të xhiros së 36 të Ligës Premier. Djajtë e Kuq kanë humbur si mysafir në
Keqpërdorime në ndërtimin e kompleksit në Mejë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, që të nisë hetimet