999 rezultate për

hiqet

Sulmoi Murrizin e ofendoi policët, kush e bëri Lleshajn të tërhiqet: Kërkoj ndjesë! "Polic ke qenë e polic ke mbet!" Me këto fjalë iu drejtuar ministri Sandër Lleshaj deputetit Myslim Murrizi, deklarat
Nuk duron fyerjet ndaj fesë Islame, Pogba tërhiqet nga Kombëtarja e Francës? Ylli francez i futbollit, Paul Pogba, duket se i ka dhënë fund karrierës së tij me kombëtaren e Francës. Ngjarjet e f
Në një mendje me Ramën për detin, Basha- ministrit grek: Të hiqet ligji i luftës! Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias kishte rezervuar një takim edhe me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim B
Një tjetër shtet tërhiqet nga Eurovision 2021 Pandemia Covid-19 bëri që Eurovision 2020 të mos zhvillonte një garë të mirëfilltë në skenë. Mirëpo, kompeticioni duk
Pipero për keqpërdorimin e maskave: Rrezikoni shëndetin nëse i mbani kështu Duke nisur nga kjo e enjte, të gjithë qytetarët duhet të mbajnë maskë jo vetëm në ambiente të mbyllura, por edhe në rrug
Qeveria nuk tërhiqet! Nëse kapeni jashtë pa maskë, do të gjobiteni me 3 mijë lekë Nga dita e enjte, cdo qytetar që kapet jashtë ambientit të shtëpisë së tij, pa maskë, do të gjobitet me 3 mijë lekë.
Revolucion në Premier League? 18 skuadra, hiqet dhe Kupa e Ligës Liverpool dhe Manchester United janë dy ekipet në rreshtin e parë për të ndryshuar strukturën e ligës angleze me kërkesë
Erdogan i bindur: Turqia nuk do të tërhiqet kurrë në Egje dhe në Mesdhe! Rexhep Tajip Erdogan është shfaqur edhe një herë provokues, duke deklaruar në një gazetë të Katarit se “Turqia nuk do të
Shaqiri flet për herë të parë për të ardhmen te Liverpool Xherdan Shaqiri ka zbuluar se do të vijojë të qëndrojë me Liverpoolin. “Mediat shkruajnë shumë, por në fund unë jam m
Dëmtimi detyron Serena Williams të tërhiqet nga French Open Serena Williams është tërhequr nga French Open përpara ndeshjes së raundit të dytë kundër Tsvetana Pironkova, për shkak
Luajti si të kishte firmosur për bardhezinjtë, gazetari shpërthen ndaj Dzekos: T’i hiqet rroga (VIDEO) Juventusi arriti të barazonte në shifrat 2-2 kundër Romës mbrëmjen e djeshme, pavarësisht se në fushë qendronte me një l
Qeveria tërhiqet nga burgjet private: Nuk pati interes dhe modelet jashtë dështuan 6 vite më vonë, nga ligji i miratuar në 2014, qeveria shqiptare ka hequr dorë nga mundësia e hapjes së burgjeve private
Vrau vajzën dhe bashkëshorten, hiqet dënimi me burg të përjetshëm për Pjetër Ndecajn Gjykata në Gjakovë ka ndryshuar masën e dënimit për Pjetër Ndrecajt, të dënuar për vrasjen e vajzës dhe bashkëshortes në
Qeveria e re: Arrihet marrëveshja në Mal të Zi, nuk do të tërhiqet njohja e Kosovës Opozita në Malin e Zi ka arritur një marrëveshje për formimin e qeverisë, të cilën e ka nënshkruar përpara gazetarëve e
Probleme me zemrën, futbollisti 27-vjeçar tërhiqet nga futbolli Kapiteni i Palermos, Alessandro Martinelli, është detyruar t’i japë fund futbollit të luajtur në moshën 27-vjeçare si pa
Presionet e Trumpit, dorëhiqet drejtori i TikTok Drejtuesi i TikTok, Kevin Mayer njoftoi sot se do të largohej nga rrjeti shumë popullor social, në një komunikatë. Do
Mërgim Mavraj tërhiqet nga Kombëtarja Shqiptare (VIDEO) Futbollisti nga Istogu, Mërgim Mavraj nuk do të jetë më pjesë e Kombëtares Shqiptare. Lajmi është bërë i ditur nga ve
Shkulet nga Kodrat e Liqenit pllaka përkujtimore e grushtit të shtetit të pretenduar në Turqi (FOTO LAJM) Hiqet pllaka përkujtimore që është vënë te Kodrat e Liqenit për të kujtuar grushtin e shtetit të 15 korrikut 2016 të pre
Shpërthimi dhe protestat në Beirut, dorëhiqet qeveria libaneze Qeveria e Libanit ka dhënë dorëheqjen pas shpërthimit shkatërrues të javës së kaluar në portin e Bejrutit, njoftoi minis
ZYRTARE/ "Kam bërë mjaft para", ish-kampioni i botës tërhiqet nga futbolli Ish-kampioni i botës me Gjermaninë në vitin 2014 dhe ish-lojtari i Juventusit Benedikt Hëvedes i ka dhënë lamtumirën fut