999 rezultate për

hetimet

Bëni gati valixhen! Shtetet evropiane ku lejohet hyrja e shtetasve shqiptarë Shqiptarët nuk lejohen të udhëtojnë në Hungari, Island, Luksemburg, Holland, Rumani, Spanjë, dhe Suedi, sipas përditësim
I mori jetën 53-vjeçarit, hetimet i japin lirinë 25-vjeçares shqiptare Një e re shqiptare ka fituar lirinë edhe pse vrau një 53-vjeçar italia. Aurela Perhati, 25-vjecarja shqiptare që isht
Bëri jetë luksi me mijëra eurot që zhvati, zbutet dënimi për "juristen" mashtruese Gjykata e Tiranës ka vendosur që të zbut masën e sigurisë për Amarilda Lekën, e cila akuzohet për mashtrim. Nga arre
Ngecin hetimet për horrorin në Kombinat, mjekët nuk lejojnë prokurorinë të pyesë Blertën Kur kanë kaluar 11 ditë nga ngjarja e rëndë në Kombinat, ku u gjetën të pajeta nënë e bijë, Zhaneta dhe Anisa Josifi dhe
Shkeli ligjin, nisin hetimet për djalin 10 vjeçar të Ronaldos (FOTO LAJM) Kanë filluar hetimet për djalin dhjetë vjeçar të Cristiano Ronaldos. Cristiano Ronaldo Jr është filmuar duke drejtuar
Publikohen "bomba" të reja për kreun e LSDM-së, Zoran Zaev Prokuroria Speciale, rastet dhe hetimet e tyre, janë pjesë e një "bombe" të re të publikuar. Dëgjohet zëri i Zoran Zaevi
Zgjerohen hetimet për Bylis-Tirana, në FSHF dëshmon edhe administratori i Vllaznisë Pak ditë më parë administratori i Vllaznisë, Suad Lici, akuzonte presidentin e Bylisit, Besnik Kapllanajn, për të cilin
I paraburgosuri vari veten te 313-a, nisin hetimet ndaj stafit Gjykata e Tiranës ka kërkuar hetim të stafit të paraburgimit te 313-a, pas vetëvrasjes që kreu disa muaj më parë shtetas
Theu karantinën, nisin hetimet për 22 vjeçaren me COVID-19 Një 22-vjeçare nga Lushnja e infektuar me Covid-19 është vënë nën hetim pasi ka kthyer karantinën. Gjatë kontrollit p
SPAK përfundon hetimet për 31 të arrestuarit e bandës që trafikonte drogë e njerëz Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejto
Nisin hetimet: Sa vite burg rrezikon Blerta Josifi Blerta Josifi, e mbijetuara e vetme e familjes Josifi do të përballet me drejtësinë pasi prokuroria ka nisur hetimin për
Nënë e bijë u vetëflijuan, nisin hetimet ndaj sekteve fetare Vetëm dy ditë më parë i gjithë vendi u trondit nga ngjarja e rëndë ku në një apartament në Kombinat u gjet e vdekur një
Pjesë e grupit të shitjes së lëndëve narkotike, kush janë shqiptarët e arrestuar Operacioni i koduar “Minosse” nga emri i rrugës ku zhvillohej veprimtaria e jashtëligjshme e tregtimit të drogës, ka çua
SPAK përfundon hetimet për grabitjen në Rinas, dërgon dosjen për gjykim SPAK ka përfunduar hetimet për grabitjen e Rinasit. Mësohet se SPAK ka dërguar në gjykatë dosjen me 8 të pandehur.
Derdhja e naftës në Porto Romano, Prokuroria nis hetimet Në mesin e muajit prill në Porto-Romano u derdhën qindra litra naftë në det si pasojë e një aksidenti në depozitat e naf
Kuvendi rrëzon 2 dekrete të Metës, presidenti i kërkon SPAK-ut të nisë hetimet Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas vendimit të Komisionit të Ekonomisë për të rrëzuar tre dekretet për tri ligje që ai
Xhelal Mziu në telashe! Nisin hetimet ndaj tij për dy akuza të rënda Ish-kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, është vendosur sërish nën lupën e drejtësisë, kësaj radhe nga prokuroria
Shpërthimi i rasteve të reja, a do e hapë Greqia kufirin për Shqipërinë? Prej ditësh, vendi ynë po shfaq një përkeqësim ndajsituatës së koronavirusit. Teksa po diskutohet hapja e kufijve, duket
Rinisin udhëtimet ajrore nga Rinasi, konfirmohen 4 fluturime për ditën e nesërme Tirana International Airport ka njoftuar të gjithë qytetarët se për ditën e nesërme janë konfirmuar 4 fluturime vajtje-a
Hetimet e prokurorisë për trukim nisën pas informatës së kryetarit të FFK-së Kryetari i Këshillit Kombëtar për Parandalimin dhe Sanksionimin e Dhunës dhe Dukurive Negative në ngjarjet sportive, Bes