999 rezultate për

hershme

Rikthehet i ftohti siberian, rënie e menjëhershme e temperaturave Këtë të enjte do të mbetemi në ndikimin e motit të qëndrueshëm, me kthjellime dhe vranësira të lehta, prezente në të gji
"Më martuan 13-vjeç", drama e martesave të hershme në Shqipëri Martesat e hershme konsiderohen nga të gjitha konventat për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve, dhunë me bazë gjinore d
Momentet pikante të Zonjës së Hekurt, mikeshës së shqiptarëve (FOTO LAJM) Tashmë kur ajo ka paralajmëruar largimin e saj nga politika Angela Merkel ka njoftuar se do të largohet nga posti i kanc
Nipi rreh gjyshin në Tiranë Një i ri ka dhunuar fizikisht gjyshin e tij në Tiranë. Sipas burimeve të Policisë vendore, mësohet se u plotësua kërk
Lajm i hidhur për emigrantët shqiptarë që janë "barrë publike" në SHBA Administrata e Trump njoftoi se po përgatitet të propozojë një rregull të ri, i cili ua vështirëson marrjen e “Green Car
Askush nuk e dinte, Sardi tregon lidhjen e hershme me këngëtaren shqiptare Pak e dinin por mes Sardit dhe Irma Libohovës paska një marrëdhënie familjare të hershme. Artistja Libohova ka postua
Shqipëri-Izrael, dy raste të menjëhershme. Guri i afrohet golit Shqipëria po luan në “Elbasan Arena” ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve ndaj Izraelit, e cila është e vlefshme për Grup
Grindet me gruan, burri ia përplas avionin mbi shtëpi (FOTO LAJM) Duane Youd, 47 vjeç, pilot i avionëve të vegjël ka zgjedhur një hakmarrje tragjike ndaj bashkëshortes së tij që e kishte
E pabesueshme/ Filmohet me kamer një tornado zjarri (VIDEO) Zjarrfikësit në Britaninë e Madhe kapën pamjet e jashtëzakonshme të një tornadoje jashtëzakonisht të rrallë të zjarrit,
Ndërron jetë gruaja e Fehmi Aganit, detaje nga ceremonia Bashkëshortja e veprimtarit të shquar dhe nënkryetarit të LDK-së, Fehmi Agani, Sadija, ka vdekur sot në orët e hershme t
6 shenjat që paralajmërojnë se po kaloni menopauzë të hershme Kur je në të 30-tat ose në fillim të 40-ve dhe nuk të vjen cikli menstrual, arsyeja që të vjen ndërmend është vetëm një
Sëmundja tropikale rrezikon zhdukjen e përhershme të bananes Bananet rrezikohen të zhduken, paralajmërojnë ekspertët, pas përhapjes në të gjithë botën të një sëmundje tropikale vdek
Çfarë ndodh me trupin nëse pini gjashtë kafe në ditë Sipas një studimi të NCI konsumi i gjashtë kafeve në ditë zvogëlon rrezikun e vdekjes së hershme deri në 16 %. Kafeja
10 shenjat e hershme të shtatzënisë Shumë njerëz pretendojnë se e dinë se si të vërejnë shenjat treguese të shtatzënisë. Megjithatë, ka një shumëllojshm
Shuhet në moshë të hershme muzikanti i njohur DJ i njohur Avicii ka ndërruar jetë në moshën 28-vjeçare në Oman. Përfaqësuesi i tij tha në një deklaratë: "Me dhimbj
Fundjavë pa surpriza, ky është moti për ditën e sotme Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme dominojnë të gjithë vendin gjatë gjithë ditës, më të shpeshta në Veri dhe z
E bujshme, ky është vendi ku fshihen 70 ton ar në Maqedoni Enti gjeologjik i Maqedonisë ka konfirmuar vlerësimet e mëhershme për rezervat e minierës së arit e të bakrit në komunën
Inter ka harruar se e ka në ekip, braziliani merr oferta nga Franca Henrique Dalbert nuk po arrin dot të ambientohet dhe të ketë një vend titullari në formacionin zikaltër. Mbrojtësi i maj
Ja nga se rrezikohen femrat që futen në pubertet në moshë të hershme Vajzat që kalojnë një pubertet të hershme kanë më shumë gjasa që të vuajnë nga obeziteti kur të rriten në krahasim me va
Përmbytje në Strugë, nën ujë mbi 100 hektarë tokë Në Kalishtë të Strugës u formua një liqen artificial krah atij të Ohrit. Për shkak të shiut dhe shkrirjes së përnjëhersh