999 rezultate për

haziri

Haziri reagon pas aksidentit tragjik në Gjilan që solli shkatërrime të mëdha (FOTO LAJM) Aksidenti i një ore më parë në Gjilan, sipas të dhënave zyrtare deri më tani ka vrarë një person dhe ka lënë 10 të lëndu
Vjosa Osmani përleshet me Hazirin, Mustafa cilën anë do të mbajë? Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani i është kundërpërgjigjur nënkryetarit të partisë, kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri i
Thaçi ia kalon të tjerëve përgjegjësinë: Ku e mora idenë e korrigjimit të kufirit Në konferencën e Institutit Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA) me temën “Zëri i Popullit rreth ‘Fi
Këngë dhe valle, si e festonte pavarësinë Rugova (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka uruar Pavarësinë e Kosovës. Kështu festonte Presidenti Rugova lirinë
Në prag të Pavarësisë, familja bëhet me shtëpi Jami afër 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës dhe kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka bërë një akt mjaft hu
Sot mbahet seanca e rastit Monstra Në Gjykatën Penale në Shkup do të vazhdojë gjykimi për rastin “Monstra”. Pritet që gjykatësi ta konfirmojë nëse seanc
Zbulohet kurthi i Thaçit ndaj Haradinajt: LDK nënshtrohet dhe Haziri kryeministër Analisti politik, Astrit Gashi në emisionin Debat Plus ka folur për përpjekjet e presidentit Hashim Thaçi për shkarkimin
Haziri sulmon kolegët e politikës: Do të eleminojmë arrogancën Gjatë homazheve në varrin e ish-presdentit, Ibrahim Rugava, në 13 vjetorin e vdekjes së tij, nënkryetari i LDK-së, Lutfi
Zbardhet plani suprizë i Hazirit për LDK-në Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Bekim Haxhiu po i sheh si kërkesë për të hyrë në qeveri, deklaratat
A po përpiqet Haziri të përçajë mësuesit? Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga drejtori i Arsimit, Nazim Gagica, ka vizituar grevistët në
Haziri tregon grupin që ka gisht në vrasjen e Zemajt Analisti politik, Nexhat Haziri për vrasjen e kolonel Tahir Zemës thotë se, vrasja e kolonelit Zemaj, gjegjësisht zbardh
LDK shpall kushtet për pjesëmarrje në dialog Partia më e madhe opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës parashtron kritere dhe kushte të veçanta sipas së cilave, ajo
Djali i Thaçit kapet mat me vajzën e një politikani (FOTO LAJM) Lotina, vajza e nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri, para ca ditësh u kap mat në një takim me Endritin, djalin e Presid
Haziri nënçmon Shpend Ahmetin dhe Fatmir Limajn Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka deklaruar se Kosova nuk ka ekip negociator, por ekip mbështetës të presidentit Th
Nënkryetari i LDK-së tërbohet pse nuk u përfshinë në ekipin negociator Lutfi Haziri ka thënë se koalicioni bashkë me Shpend Ahmetin kanë vendosur ta lënë LDK-në jashtë dialogut me Serbinë. Ka
Haradinaj sulmon Lutfi Hazirin: Turp të kesh Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se nuk pret një ushtri të vërtetë dhe se po bëhet për nevoja të brendshme të
Familja Rugova nuk ngopet me para nga shteti por kjo nënë e dëshmorëve s'ka as energji Nuk është vetëm familja Rugova që po e zhvat shtetin. Të tillë ka edhe në qeveri, kuvend e presidencë. Kjo vjen ndërk
Haziri lutet që Bushi të takohet në parajsë me Rugovën Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, në ditëlindjen e Ibrahim Rugovës ka përmendur Xhorxh Bushin që vdiq dje, duke theksua
Haziri: Nuk ka heqje vizash as këtë vit Edhe pse ishte paralajmëruar që në dhjetor të këtij viti Kosova do të hynte në agjendën e Këshillit të Ministrave për li
Opinionisti me informacion top-sekret, ja kur ngriten aktakuzat nga Specialja Ligji për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, parashikon mbrojtjen e viktimave dhe të dëshmit