999 rezultate për

haradinajn

Veteranët e UÇK-së kanë një mesazh për Haradinajn Kryesia e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, ka shprehur ngushëllimet “më të thella për familjen Haradinaj”,
Veseli tregon kur është njohur me Hilmi Haradinajn Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen e kryeministrit Haradinaj për vdekjen e të atit, Hi
Vëllai i Beg Rizajt ndalon Haradinajn të zbulojë shtatoren e tij Në qendrën e Deçanit është zbuluar shtatorja e heroit kombëtar Beg Rizaj. Por, zbulimin e saj nuk e bëri kryeministri i
Ahmeti tregon si u njoh në luftë me Hashimin, Veselin dhe Haradinajn Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka dhënë detaje nga koha e luftës. Ish-luftëtari i Ushtrisë
Nipi i Sekiraqës plagosi dy persona, afërsia me Haradinajn Të paktën dy herë kryeministri Haradinaj, ka pritur në zyrën e tij Fatlum Abazin, nipin e Enver Sekiraçës. Abazi, është
Haradinajn e kritikon për pabarazi edhe një zv.ministër Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Gjergj Dedaj, ka shprehur mospajtimin e tij me vendimin e Qeverisë për rritjen e p
Mjeku i UÇK-së: Pafajësia nuk e pastron Haradinajn nga krimet Liri Loshi, ish mjek i UÇK-së gjatë luftës, dhe njeriu që ishte si dëshmitarë në Hagë, për masakrën në Izbicë, kundër kr
Ditë e shënuar për Haradinajn, Kushtetuesja e lejon t'ja rrisë pagën vetes Sapo është publikuar aktgjykimi i Gjykatës Kushtetuese për vendimin e Qeverisë për ngritjen e pagave të zyrtarëve qeveri
Ministri serb tallet me Haradinajn pas incidentit me gruan Serbët nuk e mbështesin formimin e Ushtrisë së Kosovës, dhe as do të formojnë Ushtrinë e Kosovës, dhe jo vetëm sepse ësh
Mikullovci: Haradinajn e fal për të gjitha por jo për demarkacionin Deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci i ka kërkuar dorëheqjen kryeministrit të vendit, Ramush Hara
Veseli: Haradinajn e kam në xhep Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se kryeministrin Haradinaj e ka në xhep, derisa është pyetur nga deputetët.
Kurti e nis tryezën duke sulmuar Haradinajn Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka hapur tryezën me subjekte politike, duke thënë se besojnë se duhet të s
LDK kërkon debat parlamentar për PAN-in, kështu do ta rrëzojnë Haradinajn? Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) sot do të dorëzojë kërkesën për debat parlamentar lidhur me Kor
LDK merret me tryeza filozofike, s'ka fuqi ta shkarkojë Haradinajn Lidhja Demokratike e Kosovës ka thirrur një tjetër tryezë, këtë herë me shoqërinë civile. Në këtë tryezë, shefi i Grupit
Pacolli godet Haradinajn: Fali tokë për vizat Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, deklaroi se në Parlamentin Evropian nuk ka ardhur ndonjë doku
Vuçiç sulmon Haradinajn me Erdoganin në krah Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, edhe pse në praninë e homologut të tij turk Recep Tayyip Erdogan, nuk ka ngurrua
KFOR paralajmëron Haradinajn, vetëm kjo është rruga për ushtrinë Formimi i ushtrisë duhet të bëhet vetëm me anë të ndryshimeve kushtetuese, jo me ndryshime ligjore. Kështu kanë deklarua
Ish-drejtori i policisë ka një kërkesë urgjente për Haradinajn Ish-drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Behar Selimi, u ka bërë thirrje institucioneve që urgjentisht të gjej
Ministri serb lëshon bombën: Do ta arrestojmë Haradinajn Dje gjatë ditës pati spekulime se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është ftuar ta vizitojë Preshevën. E megjitha
Hoxhaj paralajmëron Haradinajn: Asociacioni të mos jepet falas Krijimi i Asociacionit të Komunave me shumicë serbe duhet të bëhet paralelisht me anëtarësimin e Kosovës në Organizatën